Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adm

    őstag

    válasz OgreImre #18278 üzenetére

    gyári újként veszed vagy renewként szeretnéd?
    csak mert renewként 80k a különbség a legjobban felszerelt 8540p és a jól használható 8540w (fx880m+1600×900)között. az nvs5100 és az fx 880m egyébként kisebb hardveres és nagyobb szoftveres eltérésekkel ugyan az a kártya.

    a használt programok közül csak az autocadhez létezik dedikált FX driver és a gpgpu végeselem számításban valószínűleg csak az FX-ek jöhetnek (majd) szóba, érdemes lenne utána nézned. a w mellett szólhat a 4 memória foglalat is. viszont 80k egy minőségi 22-23" ips monitort meg kis szerencsével egy dokkolót jelent... a választás nagyban függ a munkáid nagyságától és akár a tipikus adatszolgáltatástól is. ha rendszeresen nagy épületekkel dolgozol és komplett 3d vagy bim modelleket kapsz akkor kellhet az quadro fx.

    én 1920×1200@17" felbontást használok, ami pixelsűrűségben nagyjából megegyezik az 1600×900@15"-lal. nekem rajzolni/modellezni (archicad/3dsmax) ideális, olvasáshoz kevésbé. mindenképp nézd meg vásárlás előtt élőben!

    nyugodtan számolhatsz 4-5 évvel...nekem egy 3 éves 8710w-m van, (úgy hogy adott mellette egy laptopokban elérhető számítási teljesítménynél jóval nagyobb) egyszerűen nincs ok amiért le kéne cserélnem.

    16core - 32thread - 64gb

Új hozzászólás Aktív témák