Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz csubuka #61808 üzenetére

    A panel forrasztási oldalán szigetelt vezetéknek nincs különösebb értelme, attól még úgyis ott lesznek az érinthető pontok, amit nem kell érinteni.

    Nemrég én is csináltam ilyen panelt, bár amikor elkezdtem összerakni, majdnem megbántam, hogy nem rendes NYÁK-ot készítettem, de végül ezt sem tartott túl sokáig "összevarrni". Ahogy a 0,4 mm-es, kábelből bontott huzalt átfűzögettem, mintha varrnék, olyan volt:

    Noha itt a galvanikus elválasztásnak nem sok szerepe van, mert a hőlégfúvóban, amihez készült hőfokszabályzó eleve 230 V van, az egész szerkezet pedig komplett szigetelt, illetve védőföldvezetéke is van a fémrészhez.

    Pláne, ha LNK306 step-down tápegységgel kombinálom (24 V / 200 mA kell csak ventilátor + vezérléshez), abban még trafó sincs, de nem is kell egy hőlégfúvóhoz.

    Ettől függetlenül berajzoltam sárgával, hol válik el a 230 V-os rész:

    Egyébként pillanatpákával le is lehet szedni a szemeket, vagy bármilyen rézfóliát. Ha megmelegítem, utána lekapcsolom, hozzáragad a pákához és lekapja. Vagy a melegítéstől is leválik.

    További fotók:

    Ez pedig a tervezési fázis, az összerakás közben kicsit változott:

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák