Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz csubuka #61122 üzenetére

    2$ alatt lehet rendelni potméteres triac dimmert, de az csak önmagában használható tekergetésre.

    Mivel az így előállított fázishasított jel amúgy sem a legjobb a motornak (zúgás, zavarhatás), talán lehetne próbálkozni szakaszos vezérléssel, tehát amikor csomagokban kapja a szinuszjelet. Hasonlóan, mint a hőfokszabályzott páka vagy hőlégfúvó, ami be-ki kapcsolgat. Csak valamivel sűrűbben, hogy ne járjon túl darabosan.

    A be-ki kapcsolás egyszerűen megoldható egy triac és egy nullátmenetes triac-driver segítségével ami az optocsatolt leválasztást is biztosítja.

    Utána már csak vezérelni kellene, hogy szakaszosan kapja az áramot. De nem tudom, hogyan reagálna rá az adott motor, esetleg egy mechanikus kapcsolóval is lehetne tesztelni.

    Az optotriac csak nullátmenetnél kapcsol be, a triac pedig csak nullátmenetnél képes megszakítani az áramkört, így félhullámokat, hasított jelet soha nem kapna a motor.

    Nemrég én is rendeltem ilyeneket:

    Triac 4A
    Tirisztor 25A
    MOC3063

    Utolsó tétel még nem érkezett, a másik kettő jó minőségű alkatrészek.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák