Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz kjani18 #50026 üzenetére

    Lehet valószínűleg azt is, amellett, hogy igénytelen, kétes minőségű megoldás. Egy másik D-osztályú erősítőnél magam is teszteltem, amikor ment a vita a topikban, hogy állítólag nem lehet, nekem simán működött:

    Ezt a képet már akkor is azért csináltam, mert jól szemlélteti, hogy itt oldalanként 2 db végfok van hídba kötve.

    Mivel ez így földfüggetlen kimenetet képez, ha tovább akarjuk erősíteni, csak az egyik végfok kimenetére kell rácsatlakozni, azt kondenzátorral leválasztani:

    Szükség szerint osztóval, illetve potméterrel csökkenteni a szintet, hogy ne vezérelje túl a bemenetet, illetve az osztás ilyenkor jótékony hatású, mert a végfokzajokat is leosztja. Hasznos jel pedig van bőven, így javul a jel/zaj viszony.

    Másik pont értelemszerűen a GND. Mivel a két kimenet ellenfázisban dolgozik, bal-jobb oldalon ugyanazt a fázist kell választani továbberősítésre.

    Elvileg okozhatna problémát a kimeneten lévő maradék kapcsolófrekvencia, ami aluláteresztő RC-szűrővel is kezelhető, vagy leszűrődik egyébként is, a további alkatrészeken, kábelkapacitáson. A fenti végfoknál zavart nem tapasztaltam.

    Szükség esetén még némi műterhelés is szóba jöhet, de nem fontos 4-8 ohmmal leterhelni, lehet nagyobb érték is.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák