Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz #68216320 #40961 üzenetére

    Egyféle szabványos, vonali szintű SDTV kompozitjel van, így az elvileg arra való, hogy egy TV-re is rákötheted.

    Videojelnél 75 ohm a forrásimpedancia, ugyanannyival kell leterhelni is, vagyis az lejjebb fog esni, terhelésre. Bár nem tudom, mivel mérted, mert mérésnél is 75 ohmmal kell terhelni.

    Egyébként a videójel amplitúdója a kontrasztot (fehérszintet) közvetlenül meghatározza, vagyis ha sok lenne, akkor túl kontrasztos, sőt túlvezérelt, torzított képet látnál. A szürkeskála átmenetei torzulnának. Ha jó a szürkeskála, akkor ez a része rendben van. Kevés jel esetén pedig értelemszerűen alacsony lenne a fehérszint.

    Ha lenne olyan kompozit-kimenet, ami túl sok feszültséget ad le, azt nem tudom egyébként, mire lehetne használni, mert csak TV-t, videomagnót, vagy PC-bemenetet nem tudnál rákötni, vagyis kb. semmit.

    Szerk: most látom, annyiban félreértettem, hogy azt hittem, valamilyen gyári kimenetről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák