Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Olympos

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy nagyobb bajom az alaplappap (vagy a memóriával/CPU-val...nem tudom melyikkel, talán ti tudtok segíteni):

    - Múlthét pénteken vettem egy új alaplapot, memóriát és CPU-t, de megtartottam az SSD-t (C: oprendszer), HDD-t (D: adatok), VGA-t és a tápegységet házzal együtt.
    - Még aznap ki is cseréltem a régi alaplapot, memóriát és CPU-t , majd a régi SSD/Win8.1-ről bootltam be.
    - Első indításra nem is volt gond, de pár perc múlva észleltem, hogy a HDD néha-néha egyet kattan.
    - Azt hittem, hogy driver gond, így win resintall, új driverpack install, de a helyzet ugyanaz: percenként/félpercenként egy hangos kattanást lehet hallani.

    Olvasási, írási hiba nincs, HDD ellenőrző progik 100%-ig hibamentesnek vélik a HDD-t, csak épp kattan, ami idegesítő és félek is, hogy nem tesz jót neki.

    Azt hiszem, hogy az alaplap hibás, mert:
    - a HDD-t áttettem egy külső RACK-be, de eSATA-val rákötve az új alaplapra is megmaradt a kattanás: tápegység hiba tehát kizárva.
    - a HDD-t rákötöttem a laptopomra szintén a külső RACK-el, de ott így már nincs kattanás: HDD hiba tehát kizárva.
    - régi (februári) Win8.1 és az új (augusztusi) Win8.1 alatt is kattant, ezért is raktam fel az újat (augusztusit): op. rendszer hiba talán (?) kizárva.

    BIOS-ban UEFI defaults betöltve, de a kattanás megmarad.
    Mi lehet a gond?
    - alaplap?
    - memória?
    - cpu?
    - rossz BIOS?
    - energiagazdálkodási probléma?

    Egyébként kékhalált is kaptam azóta, de a RAM-ot megmozgattam, azóta nincs kékhalál, de a kattanás megmaradt. Egyébként itt érdekes, hogy Video Memory Management hibát írt ki a kék képernyőn, de köze nincs hozzá.

    Adatok:
    Új dolgok: Asrock Z97 Pro4, i7 4790K, 2x4GB Kingston Hyperx 2600Mhz
    Régi dolgok: OCZ Vertex4 SSD, Samsung 1TB HD103SJ HDD, Gigabyte R9 280X, Chieftec A-80 500W

    Minden segítséget előre is köszönök!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák