Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Van egy Hitachi 80GB-os 2,5" Sata vinyóm, kb. 3 éves, nővérem Lenovo N100-asában cseréltük ki a vinyót, és én meg felhasználtam a régit, vettem hozzá egy USB-s külső házat (MSI Starbox SATA).
    A külső házban már vagy 2 hónapja használom a vinyót, most épp tele van (főleg programok, ISO-k, meg filmek, de jópár kis fájl is ).
    Pár napja próbáltam helyet csinálni rajta, átmozgatni 20GB-ot a gépre.
    A TotalCMD kiírása alapján eleinte normális sebességgel ment, kissebb fájloknál, de amint elért egy nagyobb fájlt (270MB ISO), teljesen belassult az áthelyezés, 50-100kb közötti sebességre. :F

    Azóta próbáltam más nagyobb fájlt, másolni is, meg kipróbáltam másik gépen is (az Vista-s), sajnos ugyanez a helyzet.
    Másik particióról másolva / áthelyezve nagyobb fájt is ugyanígy belassul.
    A Pl. a 270MB-os fájl kb. 15%-áig jut el normális sebességgel, utána belassul.
    Kiszedtem a külső keretből is, közvetlen SATA-n próbálni, ugyanez a helyzet.
    Explorer egy idő után (~ fél perc) úgytünik be is fagy a belassult másolás közben.

    HD Sentinel nem jelez hibát, 2 áthelyezett szektor van, de az már régóta így van.
    HD Sentinel gyors öntesztje is hiba nélkül lefutott.
    Úgyhogy én inkább fájlrendszer hibára gyanakszom, a vinyón 3 partició van (elsőn egy XP maradékai), a 3.-ra (ahonnan áthelyezve először észrevettem a belassulást) lefuttattam egy XP-s Scandisk-et is, semmi hibát nem mondott. :F

    Van valami ötletetek, hogy mitől lehet ez, és mit lehet vele kezdeni ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #11571 üzenetére

    Kiderült, hogy változó a sebessége, nem mindig ilyen lassú, van amikor begyorsul közben.
    Amikor elkezdtem írni az előző hsz.-t, akkor kezdtem el áthelyezni egy 315MB ISO-t, és most lett kész, azaz kb. 3/4 óra volt.
    Így az átlag 120kb/ s körüli. Hát ez se valami sok. :F

    Smart szerint 40 fokos.
    És az előbb rosszul emlékeztem, az a 2 szektor nem áthelyezett, hanem csak "pending".
    De változás nem történt a HDSentinel szerint.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák