Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Üdv.:

    Szerintetek ez milyen lenne, mármint az erősítő rész érdekel a legjobban (a hangfalakat már hallottam egy Denon erősítőn) ????

    Onkyo HT-S990THX
    De ha valakinek van ilyen rendszer otthon ( :P :P ) akkor ne tartsa vissza az élményeit.

    Üdv Bogyesz

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    THX Cifu

    Egyébként tudom, hogy csak szettben lehet megvenni, a fentieket csak azért írtam, hogy ne a hangfalakról essen elsősorban szó, mert azokat már hallottam máshol...........

    És azok "tudnak"......... :D :D :D

  • imibogyo

    veterán

    Wharfedale Xarus XR-5000 (esetleg 4000)....
    Erről mi a véleményetek ?
    Egy Denon AVR-1306 mellé mennének először sztereóban, majd még 2 ilyen hátra a center sub meg még várat magára.
    Vagy még JBL Balboa 5.0, és ide venni egy mélynyomót.

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #1387 üzenetére

    Köszönöm, ez nagyon kimerítő leírás volt :R :R
    Továbbra is a Wharfi felé hajlok, bár ha azt nézzük, hogy na ez csak 10-ezerrel drágább na ez csak 50-ezerrel drágább és mennyivel jobban szól, akkor vehetnék 10 milláért is rendszert, de nem ez a cél. Csak az hogy a mostani Roadstar 5.1-es "hangrendszer" után valami minőségi (és ha lehet ütős, bár ez nem szempont annyira a régi cuccom után (50 W-os mély) bármi ütős lesz :D ) hang cuccom legyen.
    Épp ezért gondoltam elsőre a 4-5000-es családra (bár nagyon szimpatikus 9.X-es sorozat is), az említett Crystal is nagyon bejön (kösz az ötletet, ezt még nem is néztem :W ).
    Bár nem tudom, hogy mekkora hangzásbeli különbség lehet egy álló (30-as) és egy polc (20-as) között, hiszen ugyanakkora a hangszóró és az árból is csak a plusz faanyagra lehet következtetni, semmi nagy elektronikai újításra vagy ilyesmi.....Igazából itt is a 40-es jön be legjobban....
    Ja és az erősítő is csak ötlet (pénz :DDD ) gyanánt merült fel bennem, igazából én is valami komolyabbat akarok.
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz quby #1444 üzenetére

    Neked a Balboa-ból a teljes 5.1-es szett van ??? Ha igen, hogy szól (van benne elég mély), nagyon tetszik nekem is, ezzel szemezek, de nem hallottam még. Én is egy HK erősítővel venném (132/147).
    Ja és a mélynyomója milyen, ha nem a legjobb akkor inkább az 5.0-at venném és egy jó kis subot külön........
    Az a vicces, hogy már hónapok óta "vásárolom" a cuccot, de minél jobban beleásom magam a témába, annál tanácstalanabb vagyok.... :DDD

  • imibogyo

    veterán

    válasz quby #1455 üzenetére

    Köszi. Hasonlókat gondoltam én is róla (sajnos még nem volt alkalmam meghallgatni). Nekem meg 12 m2-be menne ( :C ) szóval sztem azt a teret be töltené, bár tény hogy a mélynek nekem a wharfik nagyon tetszenek modjuk egy S15 ( :Y ) vagy egy nagyobb yamaha mondjuk a Soavo-900SW. Igazából nekem a mély azért ilyen fontos, mert főleg játékra használnám gépről, meg néha mozi és a többi, szóval főleg nekem a térhangzás fontos, meg hogy üssön a gránát. :P
    Bár még mindig nagyon böki a csőrömet, hogy szólhat egy Gigaworks, mert ha elég jó, akkor az is elég lenne, de sokan azt mondják, hogy nem üti meg még egy jobb sztereo szintjét sem (bár nem is kerül annyiba).

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Üdv.
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy a mély kimenetet meg lehet osztani ??? Az elvileg nem erősített. Arra gondoltam, hogy egy RCA elosztóval két mélynyomót kötnék rá. Ha ez nem működik akkor láttam egy-két mélynyomó hátán, azt, hogy további kimenet második mélynyomónak !!!
    Ezzel kapcsolatban arra lennék kiváncsi, hogy ezt meddig lehet játszani, mondjuk 2, 3, vagy 4 mélynyomóig ???
    Persze ez csak elméletileg érdekel, sem a ház, sem a pénztárcám nem bírná........ :DDD

  • imibogyo

    veterán

    válasz #67688960 #1502 üzenetére

    Nem tuom....... :D
    Csak érdekel, gondolom, több, vagy erőteljesebb lenne a mély, nem hangosabb (mármint ne nyomja el a frontokat vagy ilyesmi) csak alacsony hangerőn is jobb lenne. De a kiszemelt Wharfi S15 (38 cm-es tányér), vagy a Yamahanak a 900SW Soavo, sztem egyedül is bőven elég lesz egy családi házba, azon belül vagy 12, vagy 20 m2-be (még nem tudom, melyik szoba lesz az enyém :B )

  • imibogyo

    veterán

    Sziasztok, köszi a HSZ-eket.
    Mint mondtam, nem tervezem ilyen sorbakötés vagy egyéb létrehozását, csak az elmélet érdekelt, hogy ha egyszer igen, akkor tudjam, hogy kell.. :D, bár végülis sejtettem, ha jól emlékszem írtam is ezt a vonali kimenetes dolgot :P
    A két kiszemelt, és fentebb már leírt mélynyomó valamelyikére, ha összejön 100 év múlva a pénzem (ösztöndíjam nem 100 000 Ft :( ), akkor meg egyébként is felesleges.. DE legalább, már ezt is tudom (használjon még sok ilyen ember épülésére ez a fórum, mint én) :C

    Ja tényleg, nem tom, hogy ismeritek-e, de itt aztán van egy két fajin házi-mozi cucc, na jó projektorral, meg mindennel együtt, de azért a hangfalak sem semmik........

    Link

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Az erősítőket, mennyire részletesen lehet konfigurálni a hangszórókhoz ???
    Tehát csak sztereó és 5.1 módjuk van, vagy tudják a köztes 2.1, 4, módokat is ????
    Mert az is eszembe jutott, hogy vennék egy 5.1-es erősítőt először egy jobb sztereo hangfallal, ha kevésnek érzem a mélyet hozzáadok egy subot (2.1), és ha játékoknál hiányolnám a hátsó hangfalakat (mert most van), akkor meg még veszek hátsókat. Szóval ezeket a lépéseket tudják az erősítők ???

    Másik elképzelés, hogy veszek egy Yamaha - RX-497-es sztereó erölködőt, mert ennek van sub kimenete, és akkor mehet a 2.1.. Csak akkor ugye eldobom a térhangzás lehetőségét (több erősítőt meg nem akarok venni).

  • imibogyo

    veterán

    Na úgy néz ki megszületett a döntés !!!
    Persze, ha nem nagyon rosszak amiket kiválasztottam (de ezt majd megmondjátok)!!

    Na az erősítő választásom nekem egy RXV-461-re esett, a hangfalak pedig egyenlőre kettő darab Yamaha NS-777 lesz, és majd ezt a rendszert fogom bővítgetni, ahogy a pénztárca engedi. Bár maga a beruházás sem most lesz, de legalább a döntés már megvan.

  • imibogyo

    veterán

    válasz -conrad- #1558 üzenetére

    Szia, neked nincs valami beállítás a DVD-n (hangerő, filtering vagy EQ), mert például az én Hyundai DVD-m bármely be- vagy kimenetre tudja ezeket állítani ( :Y csak nem tom, hogy például a digitálisra, de mindegy), valamint, hogy milyen kimeneteken, milyen (2.0, 5.1, 5.0 stb) jelet adjon ki.
    Egy próbát megér annak a beállításainak is az átnézése. Üdv.

  • imibogyo

    veterán

    #1559 ??

    Vélemények, hallotta már valaki őket ?? Én még sajnos nem (vidéki vagyok), még nem volt időm felmenni Pestre ?? :B

    De ha jól emlékszem talán CIFU-nak van ilyen..... :U

  • imibogyo

    veterán

    Hát kösz a sok infót. Először is természetesen ha összejön a pénzem, akkor csak is meghallgatás után döntök, de azért kiváncsi voltam a véleményekre. A Heco és a Wharfi is nagyon tetszik, mint márka (csak beleestem megint az öreg hibába, hogy a nagyobb jobb :DDD ) bajnokpityuval már amúgy is kibeszéltük ezt a Wharfis témát (Xarus) és ott ha jól emlékszem a Crystal meg a Diamond sorozat volt ajánlva.

    Azért még egyet kérdeznék: mennyire számít, hogy egy hangfal álló vagy polcos ??? Azt tudom, hogy pl. nem olyan "teres" a polchangszóró, de van valami nagyobb különbség is ?? Mert a Wharfinak néztem 9.3 és 9.4 közötti különbséget, és hát inkább az előbbi szimpatikus, az adatai is meggyőzőek, az utóbbi viszont álló.... :F A 9.3-nak viszont nagyobb a hangszórója (ergó több mély), a 9.4-nek viszont nagyobb a ház (ergó tisztább mély)... :C

    Na jó tudom, hogy nem teljesen így van, de mivel csináltam, már pár mélyet bérbe, nekem ez a tapasztalatom. (szigorúan otthoni minőségen értve). Lehet hogy egy 300Xezer forintos mély 15 cm-es méllyel és 10x10-es dobozzal leszólja az én 30 cm-esemet, de az legalább nem került annyiba.... :)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #1577 üzenetére

    Értem, így gondoltam én is, csak szarul fogalmaztam meg. A "teres"-t én úgy értettem (tuom hogy szarul :DDD ), hogy nem olyan telt a hangja, a "térben" nem olyan a hangzása, mint egy nagyobb légterű doboznak.

    Szóval szted, például egy kis (12 m2) szobába, a polchangszóró jó választás lenne (csak először sztereónak, utána ugyanilyennekkel 5.0, majd még egy Wharfi S15 sub). Tudom, hogy a Crystal elég jól szól (azóta már hallottam a 30-asat, sajnos a 20-asat még nem), de azért jóval drágább a 40-es mint, a 30-as, és nem tudom (főleg amiket írtál a 2,5-es elosztásról), hogy megérne-e annyi plusz pénzt. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nekem mindenképpen 5.1, vagy 7.1 lesz a vége a sok játék miatt, szóval az nem zavar annyira, ha a sztereó rendszer nem a legprofibb, remélhetőleg nem kell sokáig árválkodniuk.

    Nagyon kiváncsi lennék, a 20-as és a 30-as közti különbségre, főleg, hogy ugyanazokból a hangszórókból építkeznek. A leírás szerint 10 Hz-el lejjebb megy az álló, arra is kiváncsi vagyok, hogy ez a valóságban mennyire jön elő. Mert ha nem számottevő, akkor inkább egy kis helyiségbe inkább a 20-ast venném.

    Nagy a bizonytalanságom, de ha unod nyugodtan küldj el a picsába... :P

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #1579 üzenetére

    Nem tudom, hogy szettben mennyi..
    De az biztos, hogy pédául a crystal 20-asból 40 ezer, a 30-asból 50 ezer, a 40-esből meg 71 ezer Ft egy pár, szóval azért nem mindegy (persze csak az ilyen csóróknak mint én :D )

    van szerencsére pár olyan bolt,ahol el tudod vinni haza a saját erősitődre kötheted,pár napra kipróbálhatod őket,ide oda helyegtetheted,és dönthetsz

    Mondhatnál pár ilyen boltot !! Kiváncsi lennék rá..

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #1581 üzenetére

    de én kajak nem akarok remlámozni
    Nyugodtan, engem nem zavar. :)

    használd a fantáziád a keresőoldalakon
    Kemény dió lesz, de itt az egész éjszaka !! :D

    Egyébként tudom, hogy hallani kéne a rendszert amifelől kérdeztem, hogy hogyan is szól pontosan, csak arra voltam kiváncsi, a jelen állaspontod értelmében, és persze ha ez nem mond ellent az én véleményemnek, valamint semmiféleképpen nem kerülsz ezzel összetűzésbe a lekes fórumozó társak, néha igen csak ellenséges tagjaival, megemlítvén még belső békéd fenntartásának egyértelmű szükségességét, hogy szerény szemszögedből elegendő lenne-e a kissebb polchangfal (ami ugyebár néha nem is olyan kicsi) egy 12 m2-es szobába, mert gondolom ekkora térben nem érvényesülne annyira a kissebb légtér melyet ez a hangfal magáénak tudhat, és bátorkodom még hozzátenni azirányú (bizonyára téves) hipotézisemet, miszerint egy ilyen teremtmény és egy jóval nagyobb testvére között egy ilyen kis légterű szobában nem lehet olyan nagy különbség....
    Hát erről kérdeztem nagyrabecsült véleményed, és várnám más fórumtárs kedves hozzászólásait is ("a takarodj a ku.....any.....ba" és hasonlókon kívül)...
    :B :DDD ;]

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #1583 üzenetére

    Értem és köszönöm szépen. :R
    Nekem tetszett a válaszod. :D
    Nekem így ajánlás nélkül is nagyon hasznos ez a kis lista. :C

    És Kellemes Ünnepeket Kívánok minden kedves fórumozó társnak.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Az hogy lehet, hogy 5.1-es a bemenet van az erősítőn, de a kimeneteknél van Surround back is ??? És mindezt úgy, hogy az A és B speakereknek is külön meg van a kimenetük, akkor az a nyamvadt SB honnan veszi a jelet ???

    Ja és ez a Kenwood 6200D, és 7200D-re vonatkozik....

  • imibogyo

    veterán

    Megint én vagyok. :)

    Bajnokpityu: mondtad, hogy az olcsóbb kategóriában a legtöbb hangfal 2 vagy 2,5 utas. Erről azt írják, hogy 3 utas (és ránézésre is az) Quadral - Quintas 400. Már csak azért is érdekelne, mert akkor mondjuk mehetne ez a B hangszóróknak a sztereó üzemmódhoz, a házimozihoz meg majd ha lesz pénzem, akkor a Crystal 20-30-40-ből, valamelyikből egy szett, de az majd később....

    Ja és megoldódott az erősítő probléma is. Nővérem barátja nekem adja az ő (NEM FIKÁZNI, TUDOM HOGY NEM MAI) Kenwood 4070D-jét. Kezdésnek jó lesz, tetszik is a hangja. És majd ha lesz pénzem lecserélem.

    Azóta mondjuk belebolondultam az 505-ös Onkyoba. (HDMI, Optical, Coaxial, 7.1-es bemenet (játék miatt kell), tudja az Y,*B, *R komponens videót is (az ATI-m is tudja), szóval nagyon faja és nem is drága).

    Sokan mondjátok és javasoljátok a Denont 1306-ot is, jövő héten megyek meghallgatni, haver most vett, de sajnos az adatok alapján nem tud annyit amennyi nekem kéne (nem a teljesítményre gondolok). Hanem a jövőbeni fejlesztési lehetőségekre (HDMI, 7.1 stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz bajnokpityu #1597 üzenetére

    Értem...
    Bár én is jó naiv vagyok ennyi pénzért nem tuom hol várok minőséget (legalábbis hasonló rendszerű hangfalaktól), két utasban szerintem több az esély jót kifogni, mint azt már írtad is.

    Valőszínű tényleg Crystal, vagy 9.X lesz belőle. A zene nekem nem annyira fontos, inkább a film, meg a játék. A quadralt, csak azért említettem, mert olcsó és B-nek megfelelt volna, de azóta nem csak te szóltad le, hanem jó páran a haveri körömből is.

  • imibogyo

    veterán

    Ha döntenetek kéne, akkor melyikre esne a választásotok ???

    Kenwood 6200D vs. Onkyo TX-SR505E.......

  • imibogyo

    veterán

    BUÉK mindenkinek !!!
    Végre hallottam egy "komolyabb" 5.1-es szettet, leesett az állam......
    Nem gondoltam, hogy ilyen minőségi hallható különbség lesz az 5.1-es Roadstarom után.. :D

  • imibogyo

    veterán

    válasz fury71 #1885 üzenetére

    tehát ezek szerint a 12 m2-es szobámba 12 cm-es hangszórójú mélynyomó kéne ????

    :B :DDD

  • imibogyo

    veterán

    válasz fury71 #1892 üzenetére

    Üdv...

    Ismerem ezt a táblázatot (de azért köszi)..... :R

    Azért fogalmaztam sarkítva, mert te is azt tetted (négyzetmétert írtál és nem légköbmétert), egyébként meg ha jól megnézed ott vannak a hangulatjelek mögötte. :K

    Más: hallottam (éreztem) egy Wharfedale Power Cube S15-öt és hát nem semmi....... Olyat ütött, mint az állat (Ryanből néztük a partraszállást) eszméletlen volt...... Na jó a hangerő is fel volt tekerve rendesen mindenen, de azért nagyon ott volt....

  • imibogyo

    veterán

    Az erősítők PRE-OUT-ja mindig él??

    Tehát ha van a többi kimenetre hangfal rákötve, amiket használok, attól még a pre-out is adja a jelet??

    Üdv.

  • imibogyo

    veterán

    Arra gondoltam, hogy - bár itt nem szeretik az egybe cuccokat az emberek - vennék egy Onkyo HT-S6305-öt.

    Szerintetek ez már egy jó kiindulási alap ennyiért? Főleg az 508-as erősítő miatt.
    Természetesen később bővíteném mindenféleképpen, ez a felállás csak egy jó évig lenne így.

    Néztem az Onkyo 508-at külön, de úgy is majdnem 100 000 Ft, és ha csak valami normális frontokat vennék hozzá, akkor sem úsznám meg mondjuk 180-200k alatt, ez meg így most 160k lenne, vagy esetleg HT-S5305, vagy HT-S3305. Mindegyik tudja az 1.4-es HDMI-t, meg a Dolby True HD, Dolby Digital Plus és DTS HD kódolásokat.

    Csak az 508-assal szerelt erősítőn már nem csíptetős csatlakozók lennének, meg tudja az AB hangsugárzókra külön-külön jel szórását. Igazából nem tudom, hogy ezt az opciót használnám-e egyáltalán, de ártani nem árthat.

    Tudom, hogy nekem kell eldöntenem, hogy mire akarom majd használni, meg mekkora a keret, de ha most ti vennétek ennyiért valami rendszert, ti melyiket vennétek??

    Közben most vettem észre, hogy mások is ilyen rendszeren törik a fejüket, ezért nem jó munkahelyről fórumozni... :B

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz vtechun #10437 üzenetére

    Értem, köszönöm. Akkor HT-S6303 lesz belőle.

    Bár még kinéztem és meg is hallgattam egy Onkyo TX-8555 sztereó erősítőt + egy pár Wharfedale Diamond 10.4 + egy Infinity Classia PSW8-as rendszert 2.1-ben. Hát azóta is keresem az államat, sztereótól ilyen teret még nem hallottam. Jobb, volt mint az otthoni 5.1-em (na jó az csak egy 20k-s vacak). Iron Man 2 trailer-e ment rajta, meg még egy pár másik mozié, és hát valami hihetetlen jó volt. Zenére meg egészen elképesztő volt, Smooth Jazz ment rajta, hát nekem mondhat akárki akármit, vannak bizonyos zenék, amikhez igen is kell a mélynomó, mert amikor kikapcsoltuk a rendszerből a mélynyomót, bizony hiányzott a Portishead zenéből. És itt nem az ablakrezegtető mélyekre gondolok, mert azt a Wharfi is tudja magától (vagy csak az ablakok sz@rok havernál), egyszerűen "más" mélyet adott ki a sub magából. De az is igaz, hogy soft rockhoz inkább kikapcsoltuk, mert az úgy tetszett jobban mind a kettőnknek.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz BBéci #10443 üzenetére

    Azt hittem, csak a csíptetősre írta, hogy suxx, mert úgy indította a mondatot, hogy jó lesz az (mármint az 508-al szerelt rendszerre gondoltam, hogy írja, hogy jó lesz az). A kisebb rendszerről amúgy is lebeszéltem magam, az a csiptetős dolog nagyon nem tetszik.

    A fingilingi hangszórók nem zavarnának, mert írtam, fentebb, hogy csak maximum egy évig kellenének, mert utána vennék két komoly frontot, az erősítő az meg ugye adott hogy jó, az 508-asról eddig csak jókat olvastam. És így rögtön 5.1-el tudnék indítani.

    Nem tudom, hol volt vágva a mély-tartomány alapból a mélyládával, de miután kikapcsolta a mélynyomót nagyon hiányérzetem támadt. Lehet beállítási probléma, két napja van nála a rendszer, szóval simán lehet ez is.

    Mondjuk én javarészt (idő 90%-a) a számítógépre kötve fogom használni, azon belül is játékra, ezért nem egyértelmű még, hogy milyen rendszert szeretnék (5.1 vs 2.1). Érdekes, hogy játékokban sem feltétlenül hiányzott a sok pont egy, kipróbáltam a fentebbi sztereó rendszert Crysis-al, meg Splinter Cell-el és nagyon nagy élmény volt, de azért a filmek és természetesen a játékok miatt is az 5.1 felé húz a szívem.

    Egyelőre csak annyi a biztos, hogy az erősítőt Onkyo lesz, eddig azoknak a hangja tetszett a legjobban, esetleg Denon.

    Közben kezd kikristályosodni a fejemben a végeredmény: lészen egy Onkyo 508-as véve, és otthon van egy pár Jamo E500 hátsó hangfalpárom, egyelőre kihúzom azokkal. Aztán amikor lesz megint pénz, akkor veszek két komolyabb front hangfalat, majd később egy jobb fajta mélynyomót.

    Na lehet engem terelgetni, csak kicsit bizonytalan vagyok. :DDD
    Köszi az eddigi tanácsokat.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Vidala #10448 üzenetére

    Van még jó pár fölös hangfalam, például a mostani 5.1-em is fadobozos hangfalakból áll, csak azt nem tudom, hogy nem lesz-e baj, ha különböző impedanciájú hangfalakat kötök az erősítő különböző kimeneteire.

    Azt már olvastam itt is, hogy az Ohm értéke annyira nem mérvadó, csak a melegedést és a torzítást befolyásolja, meg, hogy a watt sem számít annyira, csak nem szabad meghajtani a hangfalakat nagyon és akkor ésszerű keretek között nem nyírhatom ki őket sem, meg az erősítőt sem.

    DE: az sem baj, hogy ha az egyik kimenetre 6, a másikra 4 Ohm-os hangfal van kötve??? Vagy ne kísérletezzek, hanem csak simán használjam egyelőre a két Jamo-t, aztán majd lesz fejlesztve a dolog?? Mondjuk az 50W-os fadobozos mélyemet azért addig rádugom majd az erősítőre, hogy legyen mélyem.

    A következők vannak nekem elfekvőben:
    - Jamo E500 55W hátsó, 6 Ohm 2 db
    - Roadstar 25W front, 4 Ohm 2 db
    - Roadstar 15W hátsó, 4 Ohm 2 db
    - Roadstar 25W center, 4 Ohm 2 db
    - Orion ?? 20W front, 4 Ohm, 2 db

    Mindegyik fadobozos, az összes frontban 4 és 13 centis, a centerben kétszer 10 centis, a hátsókban egyszer 10 centis hangszórók vannak, kivéve a Jamo-t, de annak fenn van a neten a leírása.

  • imibogyo

    veterán

    válasz falco5 #10463 üzenetére

    Hát annál biztos jobb. Legalábbis a szatellitjei, az Onkyo mélyét nem hallottam, az lehet ütősebb.

    Volt már szerencsém ezt a kis JBL rendszert meghallgatni egész korrektül szól. Bennem is felvetődött, de mivel nem hosszú távra vennék "kis" hangdobozokat, vagyis mindenféleképpen fejleszteni akarom a rendszert, ezért fölös pénzkidobásnak tűnik a szememben.

    Most már belátom, hogy a HT-S6303 is az lett volna. Akkor már tényleg inkább a két kis Jamo nálam, és majd fejlesztek ha meglesz a pénz. És így inkább megveszem külön az 508-at. Egyébként az 508-al plusz azzal a JBL cuccal majdnem ugyanott vagy árban, mint a HT-S6303-al és annál azért szerintem jobban fog szólni.

    Amúgy volt egy Kenwood erősítőm, meg egy komplett Jamo E500 szettem, amiben a frontokat kicseréltem Jamo PJ FC-1000 frontokra. Szóval volt már "komolyabb" rendszerem, csak éppen nem mérhető a maiakhoz tudásban, ezt el kellett adnom munkakezdés miatt. De mostanában már nagyon hiányzik a minőségi(bb) hangzás, és elhatároztam, hogy újra lesz házi-mozim, most már lassan a keret is meg lesz rá.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz falco5 #10465 üzenetére

    Bár én nem vagyok guru, BBéci, Sanci38, O.L.I., Vidala és a többiek majd megmondják a frankót. De szerintem aki most beruház egy 1.4-es HDMI-t, Dolby TrueHD-t, DTS HD-t, meg még ki tudja mi mindent tudó erősítőre, ami még ráadásul be is tudja kalibrálni magát, akkor nem hiszem, hogy nagyon melléfogna.

    Meg aztán 5 év mulva is lesz 1500W-os hangfalnál kissebb teljesítményű, szóval ebben a tekintetben is elég lesz. 5 éven belül pedig szerintem úgy is cserélni akarsz majd (ez is csak olyan, mint minden hobbi, egyre jobb és jobb kell), így én nem aggódnék amiatt, hogy 5 év múlva kihajtja-e az új hangfalakat.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #09634560 #10470 üzenetére

    Csak arra válaszoltam, hogy azt írta, esetleg kevés lenne neki 5 év múlva az 508-as. De mivel akkor is lesznek 1500 W-nál kisebb hangfalak (ezt csak egy költői túlzásnak szántam), mondjuk 120-150 Watt zenei teljesítménnyel, és ezek megfelelő érzékenységűek, akkor azokat is szépen meg fogja hajtani.

    De tudom, hogy nem ezen van a lényeg. Én mondjuk nem is félek ilyesmitől, amit most meg tudok venni az jó darabig fog szolgálni, hacsak el nem romlik.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Közben véglegesedett a dolog. Amint lesz rá pénz egy Onkyo TX-SR508 lesz, és egy pár CAV DP288. Hátsóknak ott a két kis Jamo E500. Ezt majd később fejlesztem egy jobb mélynomóval, meg egy komoly centerrel..

    Ma hallgattam meg ezt a CAV hangfalat (mondjuk egy Denon erősítőre kötve), nem vártam tőle sokat, de valami iszonyat jól szól, természetesen az árához képest.

    Dehát ugyebár pénz beszél... :B

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz falco5 #10604 üzenetére

    Szia.

    Én is azért írtam be a tervezett rendszert (#10577), hogy majd kapok észrevételeket, de nem kaptam. Bár nem is kértem konkrétan. :B

    Halottam a hangfalat egy Denon erősítővel és nagyon tetszett, csakhogy nekem elég kicsi az összehasonlítási alapom, szóval attól, hogy én jónak hallottam, attól még lehet szar. :DDD

    Na mindegy, ha teheted hallgasd meg valahol. Lehet kisebb az érzékenysége, de például olyan hangerőre amire nekem szükségem van, azt azzal a Denon erősítővel is tudta, asszem Denon PMA-700AE volt az erősítő (na az egy király kis cucc).

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz falco5 #10606 üzenetére

    Az nem lesz egyszerű, én is csak unokatesómét tudtam kipróbálni, de ő Svájcban van... :DDD

    Ha találsz valahol írd már be légyszi ide is, hogy hol leledzik, mert szívesen meghallgatnám egy Onkyo erősítővel is.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Az lenne a kérdésem, hogy a házi-mozi erősítők tudnak egyik bejövő csatlakozóból a másikra átküldeni videojelet??

    Tehát ha mondjuk be van kötve a DVD-lejátszó a komponens (az a 3 RCA-s vacak) csatlakozóval, akkor annak a képét ki tudja küldeni HDMI-re?

    Úgy mint mondjuk, a hangoknál, ahol mindegy hova dugom, az úgy is a hangfalakon szólal meg. Na nekem ilyen tulajdonság kéne, csak a videó jelekkel, mert a monitoromon van egy HDMI bemenet, de én egyszerre szeretném a PC-met és a DVD lejátszómat is rákötni, a DVD-n viszont nincs HDMI kimenetem, szóval egy egyszerű HDMI Switch nem oldja meg a problémámat. Bár láttam Scart-HDMI átalakítót, és akkor gondolom egy HDMI Switchel megoldható a dolog, de az már egy csomó plusz pénz átalakítókra.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #09634560 #10637 üzenetére

    Szia, először is köszönöm.

    Szerinted az 508-is tudja már ezt a funkciót??
    Mert azt látom, hogy több HDMI bemenet van rajta és egy kimenet (tehát switch-ként tudom, hogy működik), de én nem HDMI-vel szeretném rákötni a DVD lejátszómat, viszont HDMI-n szeretném kiküldeni a jelét a monitoromra!!!

    A félreértések végett gyorsan megszerkesztettem, valami ilyesmit szeretnék elérni.

    Köszi. Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz BBéci #10648 üzenetére

    Rendben. DE

    A csatlakozók közötti átvitelt nem említi egyértelműen a kolléga, és nekem mint laikusnak kell a megerősítés, ezért akartam pontosítani. Na mindegy.

    Ez nem első sorban típus specifikus kérdés a részemről, hanem hogy úgy általában tudják-e az erősítők, ezért is nem néztem ennek utána egy-egy gyártó, egy-egy adott típusánál. Az 508-at csak azért kérdeztem mert ő említi a 608-at, így gondoltam van némi tapasztalata vele.

    Meg aztán amennyi idő alatt le írtad a mondatodat, addig le lehetett volna azt is írni, hogy van-e ilyen funkció általában a modernebb erősítőkben, vagy sem. Elvileg ettől lenne egy fórum szakmai fórum, de minimum a segítségnyújtásról szólna a dolog. Nem a Google a barátod tanácsokért jön fórumozni az ember. Azt az ember megoldja magának, de itt elvileg egy közösség működik, akik segítségért fordulnak egymáshoz, vagy csak simán vitatkozni egy egészségeset.

    Nem kívánok vitát indítani erről, nem kell véleményezni sem, csak kifejtettem a saját gondolataimat. Nem írok ide többet, ha ekkora gondot jelent a hozzáértő kollégáknak, két sor leírása.

    Azért köszönöm szépen..
    További szép napot.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz vtechun #10650 üzenetére

    Köszönöm mindkettőtöknek (vtechhun, Villanyász).

    Nem haragból írtam, amit írtam BBéci-nek, csak mivel sokat olvasom ezt a fórumot és látom, hogy ő nagyon ért hozzá, ezért gondolom nem nagy erőforrás a választ sem leírni. De nem haragszom rá, biztos van jobb dolga is ennél. :N

    A Pioneer-os válasz különösen hasznos, szóval akkor elvileg (legalábbis ennél az erősítőnél, ha nem védelemmel ellátott a forrásról van szó) akkor működik a dolog. Nekem ennyi elég lenne, mivel sok a "biztonsági másolatom" ez nem jelentene problémát.

    De ígérem, (különösen BBécinek :DDD ), hogy megnézem az Onkyo kézikönyvét is, amint lesz rá időm.

    Közben Vidala is befutott. Neked is köszönöm. Igen, mivel ez a kiszemelt áldozat és egy másik fórumtárs említette a 608-at. Ezért kérdeztem rá mégis a konkrét típusra. De maga a kérdés úgy általánosságban érdekel.

    Ázért mindenképpen utánanézek ha már konkrét típus áll megvétel előtt. :R

    Köszönöm. Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Vidala #10652 üzenetére

    Szerk időből kicsúsztam.

    Legalább mi bikák tartsunk össze. :DDD ;) :DDD

    Azért ilyen fontos a kérdés, mert csak egy HDMI bemenet, meg egy DVI van monitoromon (olyan mint ami a képen van 28"-os) és szeretném ha minden egyszerre menne rajta. Újabb eszközöknél amiken van HDMI port, pont az erősítő HDMI kapcsolója miatt nem lenne gondom, csak ebből a rohadt komponensből nem tudok mit átalakítózni.

    Amúgy jelenleg ha letöltök egy PDF-et Onkyo oldaláról a melóhelyen lévő gépem lefagy, szóval ebből csak otthon lesz manual olvasás.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #09634560 #10655 üzenetére

    Sanci38: Hát te is megerősítetted amit Vidala (vagy Vidala azt amit te írtál :DDD ).
    Viszont kifejthetnéd ezt a kábeles dolgot, mert nem értem. :(

    Egy helyett két komponens ??? Meg sztereó kábel ??? Nekem csak a komponensből kéne úgy HDMI-t csinálnom, hogy csak egy erősítőre legyen szükségem, mert nem szeretném állandóan a gépet járatni, ha meg akarok nézni egy DVD filmet.

    Közben most találtam egy Component -- > DVI átalakítót. A számítógép úgyis HDMI-n van bekötve és akkor a DVD mehetne a DVI portra. De jobb szeretném, ha minden a HDMI-n keresztül menne, annyival kevesebb kábel menne a monitorhoz.

    Vidala: Köszönöm akkor ez ugrott. Így lehet nem úszom meg 100k-s erősítő alatt. Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #09634560 #10660 üzenetére

    Köszönöm de te valamit félreértettél...

    Nekem NINCS komponens bemenetem a TV-n, mivel nincs TV-m sem. "Csak" egy 28"-os Hanns G monitorom van amin egyetlen egy HDMI meg egy DVI port van, a DVD-men viszont csak komponens kimenet van.

    Ez a 607-es felkeltette az érdeklődésemet.

    A többieknek is köszönöm, alakul bennem a kép a végleges házi-mozi tekintetében, köszönhetően nektek. A CAV DP288-ról is lemondtam, inkább majd később egy Misiion MV8-as 5.0 lesz belőle, tegnap hallgattam és nagyon szép mélye van. Valakinek itt KEF mélynyomója van hozzá, ha jól emlékszem. Lehet nekem is az lesz.

    Köszi. Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz BBéci #10665 üzenetére

    10653-ban én is ezt mondtam, hogy biztos volt jobb dolgod is. Amúgy meg ott vannak a smiley-k is.

    És nem kioktatás volt, csak mivel hozzáértő vagy egy gyors válasz vártam, nem azt, hogy nézzem meg máshol. De ha ez kioktatás volt a szemedben, akkor természetesen bocsánatot kérek. Nem annak szántam, csak rosszul veszi ki magát, ha hülyének néznek, hogy nem nézem meg a manualt például. Ha lett volna időm én is el tudok bánni egy google kereséssel, csak éppen pont időm (és technikai hátterem) nem volt, ezért vártam itt egy gyors választ.

    De a többiek már segítettek.

    Még egyszer bocs, nem leszólásnak szántam. :R

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #09634560 #10670 üzenetére

    Kérésed számomra parancs, még le is rajzoltam, hogy mire lenne szükségem. :DDD
    LINK, LINK

    De nem gond, örülök, hogy segítesz. Amit vtechhun linkelt Onkyo 607-est, tegnap este beszéltem a tulajával és azt mondta van már neki biztos vevője jövő hétre, nekem meg legkorábban következő fizukor lenne pénzem, szóval az úgy néz ki, hogy kiesik.

    Nem adom fel azért. Köszi :R
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #09634560 #10672 üzenetére

    Köszönöm, azért nem kell ám túl sok időt rászánnod. :R

    Most hétvégén kivételesen itthon vagyok, szóval elkezdek jobban utánaolvasgatni.
    Én úgy gondoltam olyan 100k-ig vennék erősítőt. Lehet használt is, de elsősorban újban gondolkodom. Ezért jött szóba az Onkyo 508-as, mert az 100 alatt tudja a számomra legfontosabb dolgokat. De akkor úgy néz ki, hogy pont ezt nem tudja.

    Egyben el is bizonytalanodtam egy kicsit, hogy egyáltalán kell-e ez a tulajdonság ennyire nekem. A DVD lejátszóm lassan 6 éves, szóval hamarosan úgyis cserélnem kell, és amit veszek úgyis majd egy HDMI-s valami lesz, nem feltétlenül DVD lejátszó, lehet valami HD-s hálózati lejátszó is, egyszóval lehet felesleges ennyi energiát erre a dologra ellőni. Bár igazából bármikor hasznos lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    Üdv.

    Kérlek véleményezzétek a következő összeállítást:
    - Onkyo TX-SR508
    - CAV DP288 (4 Ohm)
    - Jamo E500 surround, ezek alapból megvannak (6Ohm)
    - később valami center és egy jobb mélynyomó

    Nem tudom, hogy túl sokat számít-e, hogy különböző a hangfalak impedanciája, abban biztos vagyok, hogy számít csak nem tudom mennyit.

    Elsősorban az árérzékenység miatt tettem le a voksot a CAV mellett.
    A másik fontos dolog az, hogy később tervezem sztereó erősítő beszerzését is (a házi-mozi pre-out csatlakozójára kötve) és sztereó forrásokhoz a külön mélynyomó hiányában jó lenne az a 4x 20 centis hangszórócska.

    Ez szerintetek jó lenne? Tudom, hogy meg kéne előtte hallgatnom a hangfalakat, de ilyen CAV-okat nem találok sehol. Az erősítőt már hallottam, még a múltkori hozzászólások hatására elmentem meghallgatni, de az akkor Warfikra volt kötve, és igazából a hangfalak nem jöttek be. JBL Northridge E80-al viszont nagyon jól szólt Ramsey Lewis és Wayman Tisdale.

    Előre is köszi. Üdv.

  • imibogyo

    veterán

    válasz #09634560 #14405 üzenetére

    "AV-ra kellene azokat cserélni"

    Gondolom CAV-ra gondoltál... Néztem ezeket a CAV DS25 + DC25 meg a CAV DS28 + DC28 szetteket, de nem látom ezek a hátsók mitől tudnának többet a Jamo-imnál, még méretre meg tudásra is nagyjából ott vannak, csak annyi, hogy ezek 6 helyett 4 Ohm-os hangfalak.

    Egyébként csak azért gondoltam rájuk, mert ezek adottak, de ha más nincs lecserélem őket.

    És decibel állítással nem lehet ezt a hangerő különbséget korrigálni? Mert előtte egy Kenwood erősítőm volt ugyanezekkel a hátsó hangfalakkal és Jamo PJ FC6000-es nagy álló hangfalpárral és azok nem nyomták el a kis hangszórókat. Egyszerűen adtam nekik +5 decibelt, az elsőktől meg elvontam asszem 2-t.

    Vagy ez a CAV már annyival erősebb amit nem lehet csak úgy állítgatással kiegyenlíteni?

    Igazából gondolkodtam azon is, hogy egy sima sztereó erősítőt veszek ugyanezekkel a CAV DP288 hangfalakkal és csak akkor térek át 5.1-re ha a játékok vagy a filmek miatt hiányozna a térhangzás. Bár sok olyan véleményt is olvastam akik sztereón filmeznek, meg játszanak, hogy nekik nem hiányzik. Maximum még a fentebbi két tevékenység miatt kiegészítem a rendszert egy mélynyomóval, bár szerintem az a 4x 20 centis hangszóró nyomja majd így is a mélyet.

    Ja amúgy jelenleg is 2.1-ben szól az 5.1-es rendszerem lustaság miatt... :B És nem hiányzik annyira a térhatás, bár azért az ötödik elemben frankó a térhangzás.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák