Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaszy76

    aktív tag

    válasz k.zozo. #33059 üzenetére

    Véleményem szerint a 2070 óriási előnye az önbemérő rendszeréből adódik. A szoba akusztikája miatti anomáliákat olyan mértékben kompenzálja, hogy a T12-t nem is tudom összehasonlítani vele.
    Részletező, megfogott, simogat és üt is egyszerre. Teljesen kontroll alatt tartja a mélyeket.
    Pl: Gregory Porter Berlini koncertjében a nagybőgő a T12 tolmácsolásában is rendben volt, de bizonyos hangerő felett bizony (és ez szvsz elsősorban a szoba miatt volt) mintha kicsúszott volna az ellenőrzése alól.
    Döngött, bántóan sok volt, egy massza lett a bőgőből.
    Na, ez most nincs így. Megfogja, kordában tartja a mélyeket, nagy hangerőnél is megőrzi a részletgazdagságát, élmény hallgatni.
    Tudom, hogy nem tudományos az értekezésem, de azt próbáltam meg leírni, ahogy hallom. :)
    A polc: az ötlet nem az enyém, hanem Cecil fórumtársunk készített vmi hasonlót annak idején. Az ő képei alapján találtam ki a dolgot, az én igényeimhez igazítva. Önhordó a szerkezet, a polc a megerősített hátfalon keresztül van felfogatva a falra 6 db masszív csavarral.
    A polc tetejének belső felére van rögzítve a vászon. A felső lap a vászonnal együtt kiemelhető, így lehet magát a polcot felrögzíteni a falra, majd a tetejét visszatenni.
    Belső merevítések vannak belül, nagyon masszív szerkezet lett.
    A polc aljába pedig belemarattam a vászonnak megfelelő nyílást. A vászon lehúzója (mivel manuális) pont eltűnik a nyílásban, de könnyel elérhető és lehúzható a vászon. Ez sem véletlen, az egész szerkezet olyan méretben készült, hogy megfelelő legyen. Ebből kifolyólag, ha vászon csere lesz (lesz, motoros screenline-t szeretnék), akkor új polc kell. Az viszont már nem önhordó lesz...

Új hozzászólás Aktív témák