Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz attiss66 #32712 üzenetére

    Egy hangsugárzó nem csakis a hangszóró készletétől lesz jó vagy rossz (vagy inkább kellemesen hallgatható vagy kellemetlen). Sok függ a doboztól is, a kidolgozástól kezdve a méretezéseken át a jól eltalált formán (főleg a belsőn). A bizonyos frekvencián tapasztalt kellemetlen rezonanciák, "bedöngések" nem csak a szobaakusztika miatt lehetnek, a doboznak is vannak kritikus frekvenciái, ezeket a jobb (tényleg a legjobbak) meg is szokták adni. Az olcsóbb dobozokat MDF-ből készíti, általános a 1,5 centis vastagság. Az én korábbi Tannyom is ilyen volt, aztán erre jön rá a "bútorfólia". A minőségi dobozokat lényegében ilyen mag olyan fatömbökből "faragják". A mostani T+A dobozaim tömör fából készültek, 3 centis vastagságú minden oldala! És no fólia!
    Nem is nagyon találkoztam még kellemetlen rezonanciafrekvenciákkal. Az egy más kérdés, hogy a szobaakusztikám nekem csapnivaló (nem is itt lesz a végleges helyük - ezért erre most még nem költök, kár lenne kísérletezni). Lehet, hogy nálad is lehet javítani a szoba akusztikáján, de a hangsugárzókén még a tüskékkel, talpakkal sem. Azoknak inkább más szerepük van...

Új hozzászólás Aktív témák