Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    válasz sanzi89 #3402 üzenetére

    Nyilván az erőforrás és fogyasztás szempontjából hasznos ha egy gépen fut minden, de a kis J1900 hát nem erre való. N3150 újabb de lassabb. n3700 gyorsabb de nem sokkal.

    G3900 nem pentium hanem celeron, de jó alternatíva.

    Picit többért már Pentium g4400 kelleti magát. Valószínűleg ez most a legjobb vétel minden tekintetben.
    Akadnak T -s verziók is egyik másikból. Az ugye max 35W.

    A j1900 4 magos proc, a G3900 és a G4400 viszont csak kettő. Viszont egy szálú végrehajtásban 3x olyan gyorsak.

    Pico PSU nem tudom mennyire szeretné ha ilyen proc (g3900/g4400) mellett kéne ülnie. 7A -t tud 12V -on persze indításnál 10A -t tud kipréselni magából 12V -on.
    Pláne ebay. Nem tudom pontosan mit tud, de feszegetné a határait. Az 5A delta adapter pedig szintén határeset mert a 60W -ot szerintem egy nem T -s procis gép simán meglépheti indításkor.

    Ezért ajánlgattam a T -s procit mert az lehet elmenne ebben a táp felállásban is. Míg a J1900 elballagott 10-15W -al is... Maga a proc eleve 10W -os + lap.

    A táp lesz a szűk keresztmetszet... Alternatívában akad még az AMD Am1 platformon egy 5350 -el ami 25W és 20-30% -al erősebb ugyan úgy 4 magos. Nem tépi le ez sem a fejed, de erősebb valamivel. Pentium persze más dimenzió.

    Nem tudom, hogy van -e értelme ezt a jelenlegi gépet meghagyni és ráakasztani mindenféle feladatot, ami nem desktop netezés, hanem NAS, HTPC aztán ezt még kiszolgálja egy darabig.

Új hozzászólás Aktív témák