Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz FatalEror #24880 üzenetére

    a semlegesnél (7-es ph), biztos nem lesz baja.

    ezt az átpsztázó kérdést nem értem. gondold át...
    mit kéne és miért átpsztázni?
    felragasztod, megköt, használod.
    más bordát akarsz: leszeded, a megkötött gumiszerű akármit az ujjaddal letúrod. a chipről, és a bordáról is. amelyiken maradt.
    ha újból bordát akarsz, újból ragasztasz....

    *********************

    úgy néz ki, hogy kezd véglegesedni a verdikt.
    a képen balról jobbra a listán látható keverékek. a bal oldali tiszta, semleges után vakon az 5. tételben, az f.bs + paszta 1:2-ben bíztam a legjobban. legtöbbet azzal is ragasztottam. nagyjából jöttek is az előre várt eredmények...
    azért egy trükk. érdemes az összenyomás előtt nayon picit, fél percet sazbadon hagyni. esetleg kicsit lehelgetni. a levegőben lévő páratartalom hatására köt meg, és hálósodik, azaz jön létre az átkötés, térkötés. ártani bitos nem árt. (lehelletben sok a pára.)

    semleges - magában jó.
    semleges - keverve lazára köt.
    f.bs ecetes - magában erősen köt.
    f.bs + paszta 1:1 - szintén erősen köt.
    f.bs + paszta 1:2 - jónak tűnik.
    f.bs + paszta 1:2 - nem köt meg rendsen, pasztaszerű marad.

    a bontásnál a legtragikusabb a sorbana 4. volt. f.bs + paszta 1:1
    alíg bírtam szétszedni. és utána is igen ragszkodó volt a fémhez. aki végelgeset akar, annak ez is jó.

    a jókkal csináltam hővezetés tesztet. forróvíz. egyformán jónak tűnik.
    tapogattam a hővezetés mindkét oldalát. amennyire kézzel ez érzékelhető, pillanat alatt átmegy a meleg.

    hidegvíz. (a hideg is döbbentes sebességgel átszaladt a ragztáson.)

    most csináltam új ragasztásokat, egymás mellé a 2-vel. így párhuzamosan tudom tesztelni a hőátvezetést. ráadásul a ragsztás, és a rányomás után elfordítotttam. szimulálva a lehetetlen helyekre való ragasztást, ahol függőleges, vagy lógó helyen kell megkötniük. ez is rendben lesz, ha nem nagyon nehéz a borda.

    már csak este a párhuzamos hővezetés teszt van hátra. de borítékolom, hogy egyforma lesz. mármint a semleges vs fbs+paszta1:2.

    a semlegesből 70gr 358,- , azaz háromszázötvennyolc jó magyar forint....
    szívesen összehasonlítanám a hővezetést az artic g-1gyel, de ha 1x nem köt meg??? :F

    köszönjük artic a sok fáradozást a kb. 7gr-os pasztádért! 2500 ft-ért! :R

    természetesen nekem is felötlött, hogy minimális pasztát belekeverve a semlegesbe, 5ml-es fecskendőben kiporciózva, légmentesítve 1000-ért lehetne árulni, mint mágikius ragsztó elegyet.

    de akkor mi különböztetne meg pl. az artic-tól??? :F
    a matrica? ja, meg hogy az enyém megköt....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák