Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    (2 helyre: gány + lég)

    valaki a gányban már hiányolta a csöveket... :U :DDD

    a nagy gép vga-janak a hűtője marás alatt van, így tétlen vagyok.

    a kis gépem rev1-es 300-as zen-je el kezdett hidegen cöcörögni. ráadásul a hővédelem néha leverdeste, ezért egy + ventit kellet betennem a gépbe.

    repült. jött helyette a már bevált fanless seasonic x460-am kistesója, az x400. mivel a gt210 passazv hűtőmoddolását meg kelett a tápcseréhez bontanom, jó alkalom kínálkozott a nb + igp bordáinak átvariálásra is.

    a vga és a nb is kapott 6-6 bondott bordát. gondoltam itt az ideje visszaállítani a teljesen ventimentes módot.

    valamit elszúrtam.
    jóval melegebb lett, mint terveztem. ráadásul könnyen elbillent, ekkor a hűtő nem ért a nb-hez, és rögtön 100 fok fölé ment nb és igp hőfok is. borda leszed.... :(((

    eszembe ötlött, hogy van 2 db. szanaszét hajlítgattott, hatalmas conrad csövem. némi thermal pad-del beletuszkoltm a bordába. szépen szedi a hőt. önmagában a cső is sokat hűt, mert akkora. most a végére aggattam 2 bordát, erről nincs kép. rendesen megtört a cső, több helyen, de jól bírja... :K

    az egyik üzemmód az, hogy a jobb oldali résnél,a cpu hűtő előttre teszek egy alacsony fordulatú venti. de a 350 rpm körüli semmi légmozgás a vga-nál már nem érzékelhető.

    a ventit beállítottam a gép közepére, kicsit bedöntöttem. 3 hőtermelőt hűt egyszerre. és kidbáltam, illetve nem tettem vissza a bordák jó részét. így kb: nb -15 fok, vga -10, procinak mindegy, előtte van utána van a venti. és mindezt kevesebb bordával, minha a venti a ház oldalánál van.
    (aki nem tudja, azt azért megjegyzem, hogy a tető méhsejtrácsból van, így ott szabadon távozik a meleg...)

    ha a nagy gép készen lesz, akkor akkor ennek a gépnek még 1x nekiugrok, és likvidálom ezt az 1 ventit is. valószínű csövekkel hátra kiviszem a hőt, és ott bordákat aggatok rájuk.

    tanulság:
    tehát ugyanannyi venti, ugyanazon fordulat, és más hűtési eredmények. ha valmi meleg, nem mindig a ventik számának, fordulatának növelése, vagy irdatlan bordanövelés a megoldás, hanem érdemes kicsit gondolkozni. nem úgy, mint én tettem elsőre...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák