Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #18550 üzenetére

    csak felraktam belülre a 2 db. 24 centis + bordát. mivel a keresztmetszetük mentén a talpuk homorúan íves, így középen nem érnek össze. jó, hogy van több, mint 200gr pasztám. kapott egy keveset, hogy összeérjen. ez nem túl gyors hővezetés, de lassan azok is átforrósodnak.

    alulra, a hőcsőbefogó lapra bekerült pár kicsi az újakból. össz 8 db. azok rettentő gyorsan áttüzesednek stressz alatt. ott kéne majd még felületet növelnem. a max 70 fok elérése így másfélszeres időbe tellik. éa gyanítom, hogy ennek a pár + kis chipsetbordának nagy szerepe van... :K

    növeltem még máshol is felületet. a felső fet különálló. ott belenyomtam egy bordát, és abba félig szemből egy másikat. kb. így meg3x-oztam. szépen átmegy a 2 hőlápcsőn a 3. bordára is a meleg.

    alul a nb, sb, és a hátsó fet hőcsővel összekötve. ott 2, nagyobb bordát raktam be a nb-nél. jól be tudtam feszíteni, magától nem pottyan le, de azért alátettem egy kis szigetelőt, hogy ne a gtx480-at zárja rövidre, ha kipottyannna. majd kitalálok valami rögzítést rá. sajnos az nb hőfokot szoftveresen nem látom. így nem tudok viszonyítani előtte / utána..

    a képen a talpánál egymásnak ragsztott bordák közül a belsőnek a felső fele van beletuszkolva a gyári nb réz lemezei közé. aránylag kicsi a találkozó felület, mégis szépen kap le hőt, hiszen átmelegszik.

    a nb ezen hűtésétmoddingját javaslom mindenkinek, mert én a sokadik alaplapon csinálom, és jótékony hatással lehet a tuningra is.
    sajnos a lapgyártok odahegesztenek tetves feliratokat, amik ezt megakadályozzák, vagy nehezítik. ha itt sem lenne, jóval több bordát tudntam volna betenni...

    az újabb giga lapok kék, lapso tetejő, szellőzést direkt gátló bordái meg kriminálisak. ahhoz én sem tudnám, hogyan kéne rögzíteni + bordát. valszeg első nap letépném....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák