Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    Helló

    Egy kis történet tőlem is :)

    Egy HD4870 Golden Sample-nak estem neki, mivel nem volt túl halk, a két alap kis venti.

    Először egy 12+8cm-es ventivel próbálkoztam, hogy hátha csökken 5-10 fokot a hőmérséklet és még halkabb is lesz, mivel sokkal nagyobb a két venti, mint az alap.

    Így nézett ki

    Bár nem ez a végleges megoldás, mert így a PCI slot alá ért a 12cm-es venti és nem tudtam berakni a gépbe, kicsit feljebb csúsztattam, és most elfér pöpecül.

    A 8cm-es az molex-re van kötve.

    A 12cm-es pedig 3pines venti csatlakozóra

    Gép bekapcs, összetettem a két kezem, hogy el is indult :)

    Hőmérséklet figyelés... nem vált be :( alap hűtővel 51 fok körüli volt, így pedig 60 fokos lett, de sokkal halkabb is. Sajnos gondolkodás újra.

    Leszedtem a két ventit róla. Előkaptam a 2darab AM3-as hűtőmet, amit már árulok ph-n egy ideje, de mivel még nem kelt el így felhasználtam ;)

    Lássuk

    Először is, több dolog volt amit meg kellett oldanom.
    A 12 és még a 8 cm-es venti is elég széles ahhoz hogy simán a lyukakba téve a vezetéket átérik a kártyát, és nem nyom a vezeték össze semmit, egy AM3 hűtő mekkora lehet? 6 cm? Hát azok már nem elég szélesek, a kártya jóval szélesebb

    Ezt megoldottam, a kábelt tekergettem addig míg jó nem lett :)

    [link]

    Nem túl szép, de ez most számomra nem volt lényeg :D

    [link]
    Itt sem érzem jobbnak a helyzetet :)

    Kártyát beraktam

    [link]

    Tudom a kábelezés nem túl szép, sőt lehet nem is a legjobb megoldás, de a lényeg, hogy a helyén maradt a két venti

    :N

    Itt volt a másik kérdés, amihez aztán telefont is használtam, nem tudtam hogy az AM3 hűtő 4 pines csatlakozóját rádughatom-e a 3 pines csatira, aztán sógorom felvilágosított, hogy a 4. pin az csak szabályozza a ventit, így gondom nem igazán lehet belőle :)
    De mivel rövidek a kábelek és a kártya közelében csak 1 darab 3pines csatlakozó van, a másikat rádugtam a system fan csatlakozóra, az is 4 pines, remélem azért az alaplap nem haragszik :U

    [link]

    Jó tudom az egy virág, de hát na ;]

    Le akartam fényképezni, a windows töltést is, az volt a következő rész aminek nagyon örültem, hogy a kártya legalább üzemel, ennyi kínzás után, de lassú voltam

    És akkor a várva várt pillanat

    [link]

    Aztaaa :DDD

    Alap hűtővel terhelés nélkül 51 fok
    12+8CM-es hűtővel 60 fok
    2darab AM3 hűtővel 46 fok :Y

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

Új hozzászólás Aktív témák