Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17335 üzenetére

    elővettem az új kuckót. meg lett lékelve a tetején. ha meglesz a passzív hűtés,a cpu bordáiról lejövő hő ott fog felül, gravitációs úton kijönni.
    és alul, hátul ki lett még vágva egy kis nyílás. a passzív táp kábele ott jön be, és kap némi levegőt. nem erre lett az alsó hely kitalálva, így az alsó slot nem használható, de nem izgat. így az emelet tök üres! :))

    elöl 10(!) db. 5.25 hely.

    oldallemezekre még nincs meg a pontos terv. azokra valszeg aluprofil bordák lesznek felcsavarva, rettenet menyiségben. a vga hőjét hőcsövek viszik majd oda. (alaplappal szembeni oldalra.) de még az is lehet, hogy az alaplap oldali oldallapra is bordák leszenek szerelve, (legalább nem borul fel a gép), és oda is hőcsövek viszik a hőt az alaplapról és a cpu-ról. az emeleti részen lenne a külső hőátadó blokk ez a terv akkor lesz, ha a cpu hőjét az alsó képen lévő ninja cooper-re rábővitett, össz, kb. + 0.8-1nm-nyi 0.4mm vastag, réz hűtőfelület kevés lenne.
    tehát az oldallapokat még nem tudom elő-megmunkálni, (kivágni, és méhsejtrácsozni), mert nincs végleges terv.
    a többi részen, (hátul felül, tetőn, és az 5.25 helyek szabadon maradó részén), méhsejt rács lesz, de úgy rögzítve, hogy könnyen levehető legyen, szerelőnyílást biztosítva.

    tehát 2 kép: a ház váza üresen, és egy próbakör. (az alsó képen jól látszik a réz hűtő. minden 2. lamella felső és oldalsó részéhez lesznek nekidolgozva a + bővítő lemezek, 2 oldalú, hővezető ragasztóval. és az emeleti részre fog felágaskodni a 10 db hatalmas, kb. 200*350mm lemez. a ninja-hoz való rögzítésnél , fejjel lefelé, "U" alakban kivágva. a + lemezek felülete kb. a 4x-ese lesz a ninja-énak. el lehet képzelni a súlyát, hőleadó képességét, és a rézlemez árát... :DD
    ennyi rézért egyesek egy komplett vasúti vonal áramellátását tönkrevágják. (ööö, gyűjtik) :U :DDD

    a ramokat sem bízom majd passazvban a véletlenre: rápróbáltam a thermalright hr7-est. iszonyat fos konstrukció szeritem. össze-vissza hajlik. a hőt felvevő felület pillanat alatt nem egyenes. de én a gyári bordák tetejére gányoltam rá, némi hőragsztóval. úgy már jó....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák