Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kicsipampam

    tag

    válasz Zimmi91 #8320 üzenetére

    Én ugyan csak pont a másik kettőt használom (SE, SW), de talán az itt tapasztaltakat fel tudod használni. Egész egyszerűen, ha csak hobbi szinten használod nem éri meg, költsd inkább másra. (pl. spacepilot)
    Ha cég szinten és nagyon nagy összeállításokat készítesz, akkor igen, de csak ésszerű határokig. Tapasztalatom az, hogy az alaplap sebessége fogja a limitet beállítani. Hiába van csúcsszuper RAM, CPU, VGA az alaplap nem tud nekik olyan gyorsan adatot szállítani, mint amennyit bírnának. Normál felhasználásnál értem. Mióta ECC RAM-okat használunk, lecsökkent a programból való kiugrás és adatvesztés. Két év alatt egyszer fordul elő. A renderelés és végeselem más tészta. Ez viszont igényli az erős CPU-t és VGA-t. A youtube-n vannak fent összehasonlító videók, amikor másodpercre kidobja, hogy melyik config mennyi idő alatt végez pl. a Catia benchmark-al, de ebből a való életben nem sokat fogsz tapasztalni, csak nagyon nagy összeállítások esetén. Tapasztalataim szerint az ATI (Fire) ugyanolyan jó, mint az Nvidia (Quadro és társai) csak olcsóbb, de a támogatottsága halványabb. (Nem tudom szabad-e: van egy Quadro FX4500 eladó, ha valakit érdekel privátban)

Új hozzászólás Aktív témák