Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobace

    őstag

    válasz KubanitoS #8906 üzenetére

    Elég régi a hsz, de talán mást is érdekelhet a válasz, vagy észrevétel.
    Több embertől olvastam, hogy a PA2548 (aka PA 2548) laptopon szaggatási gondjai vannak. Minő véletlen nekem is. A venti felpörgéséből, leállásából lehet hallani mikor van a gond. Ja én XP-t használok, de fent van a gyári Vista és a Win7 is, de azok alatt nem nagyon használom terhelve, szóval csak XP alatt van tapasztalat. Felraktam egy kis figyelő progit, ami nézi mikor hány Mhz-en fut a proci. Ebből ki is derült, hogy a gép saját magának veszi vissza az alap 2000Mhz-ről 800Mhz-re a sebességet. Valószínűleg hűti magát. A ludas program pedig az AMD processzor driver. Sajnos XP alatt nem lehet energiagazdálkodást használni, hogy mindig 2k legyen az órajel, neme veszi be a bele, csakúgy mint ahogy a külső programokat sem erre a célra. Úgyhogy lehet választani. Játék előtt uninstall a proc drivert, és nincs szaggatás. Nem tudom hűtésnek mennyire tesz jót mondjuk. Vagy nincs uninstall és akkor 20mp-enként 5 mp szaggatás.. Vagy fel sem rakja az ember. Ez is jó megoldás, ha akksiról nem nagyon használja a gépet, mert csak oda kell a driver, hogy ne zabáljon annyit a gép és tovább bírja. Én ritkán használom akkuról mégis fent van a driver, tekintve hogy még ritkábban játszok. Olyankor ha nagyon idegesít uninstall, reboot, játék, install :DDD A gyári Vista alatt gondolom be van építve a driverekbe a proc driver is, mert ott külön nem rakja fel, ott nem tudom mi a megoldás, viszont energiasémás progik biztos jobban mennek. XP alatt meg nem megy a Fn keyek többsége,mert ahhoz nincs driver, de minden máshoz igen.

    Amúgy nekem most egy éves a gép, eddig nem volt semmi baja, minden része hibátlan, az oprendszer így 1 évesen már elbírna egy reinstallt, csak lusta vagyok hozzá, mert túl sok a program fent, és 1 hét se lenne rá elég... Lehet ettől szaggat ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

Új hozzászólás Aktív témák