Hirdetés

2014. szeptember 2., kedd

(#9501) HZoli87 válasza HZoli87 (#9500) üzenetére

HZoli87
(PH! kedvence)

Na, megnyugodhatok, megvan a hibás része a drivernek. Amíg nem telepítem fel külön a nVidia PhyxS drivert, addig visszaveszi rendesen az órajeleket a VGA, utána nem hajlandó.

(#9502) Thunderzolee válasza ko9 (#9493) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Fejleszteni akarod a 3GB ramot 4GB-ra?
Biztos, h nem elég a 3GB?

Ezek a SO-DIMM foglalatok egyaránt kezelik a DDR2 és a DDR3 ramokat is? :F

Mert különben nagy erő kell majd beletuszkolni a nem belevaló memóriát a nem kompatibilis slotba.
Ez itt a géped gépkönyve:
https://sp.ts.fujitsu.com/dmsp/docs/ds-amilo-pi-3560.pdf
Ez azt írja, h a memóriafoglalatok DDR2-esek, és kettő van belőlük.

Ettől függetlenül nem tduom, h kompatibilisek-e a SO-DIMM DDR2 foglaltok a SO-DIMM DDR3-al, remélem van itt valaki, aki meg tudja mondani.

A DDR2 1.8Volton üzemelt, a DDR3 1.5Volton megy.
Furcsállnám, ha bele lehetne tenni a kétféle ramot egyféle slotba.

Azonkívül azokban a hibrid alaplapokban, amik képesek kezelni DDR2, ill. DDR3 ramokat is, nos ott sem lehet egyszerre mindkettőt használni. Vagy a DDR2 megy, vagy a DDR3. Persze lehet, h ez notinál nem így van, nem tudom, talán valaki más ezt meg tudja mondani.

[ Módosította: Thrawn ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9503) Thunderzolee válasza memeno (#9495) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

A noti chipsete támogat nagyobb FSB-t is:
http://www.via.com.tw/en/products/chipsets/v-series/vn800/

Érdekes, vajon miért csak 400-as FSB-jű Pentium M-es Celeron procik támogatásáról ír a laptop gépkönyve?
A Dothan procik amúgy is voltak 533-as FSB-vel is, nem csak 400-al.
A VIA oldalán ráadásul az szerepel, h "latest Dothan processors". Bár kérdés, h mikor írták mindezt..

Érdemes lenne kipróbálni, bár a T5500 az kétmagos, lehet nem tud majd mit kezdeni vele. De ha belemegy, akkor talán még a 800-as FSB-vel rendelkező mobilprocikat is vinné? :F Akkor ez a noti megelőzte a korát. :U (2006 nyarán jelent meg)

[ Szerkesztve ]

(#9504) ko9 válasza HZoli87 (#9494) üzenetére

ko9
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hali!
Akkor azt nem értem, hogy nekem az Everest és a CPU-Z is miért úgy írja ki, hogy DIMM1 és DIMM3...Csakhát aza baj, hogy a 2gigás modulok (DDR2-esek is) olyan 9000 körül indulnak, a DDR3as 1GBosak meg már vannak 2-3000ért is... Nemtudom mire ez a különbség...

Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9505) ko9 válasza HZoli87 (#9501) üzenetére

ko9
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nekem fennvan a PhysX is (vagy hogy kell írni :DD ), és mégis visszaveszi az órajeleket 135re... Majd screenelek is (Tuti fenn a PhysX mert kell UT3hoz :)) )
Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9506) JoolsNOS

JoolsNOS
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Egy hasonló laptopot akar asszony. Dual celeronnal (1.8 körüli).
Szerintetek mennyire jó ez a gép?
Max terhelése dvd filmnézés lenne.
Esetleg hd filmeket jól elviszi?
Játékra amúgy mennyire jó? Milyen videókártyák szoktak benne lenni?
köszi

I5 3570k+ninja3, Asus P8Z77-V LX, MSI GTX 680 Power Edition/Lightning 2Gb, 8Gb Corsair 1600, 64Gb Samsung 830 SSD, Seagate 640GB 5400 RPM 2.5 (éljen a csend), Xfx Pro550w core edition

(#9507) GNorbi

GNorbi
(kvázi-tag)

Sziasztok.

Újra lett telepítve a gépem, de valamiért nem szeretne felmenni a hangkártya rá :( Laptopom van: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3515, nos ennél úgy működik a hangkártya, hogy először feltelepíted a hangkártyához tartozó vmi modemes dolgot (pontosan nem tudom én, hogy ez miért kell hogy működik) de csak ezután tudom feltelepíteni a hangkártya driverjét. Nos felszeretném rakni ezt a modemes dolgot. megtalálja meg minden pontosan kiírja ezt az inicializálás után, hogy Eszköz: HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP és kiíírja, hogy telepítés, de mikor elkezdem telepíteni a végén azt írja ki, hogy sikertelen. Mi lehet a probléma? Nagyon fontos lenne a hang a munkám végett :) Előre is köszönöm szépen a válaszokat.:)

Amúgy ez a hangkártyám benne Everest szerint: VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller PCI

Valaki gyorsan help, köszönöm szépen

(#9508) Thunderzolee válasza ko9 (#9504) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Ez az árkülönbség azért van, mert úgy két hónappal ezelőtt a DDR3 hirtelen elterjedésével villámgyorsan lecsökkent a DDR3 ára, a DDR2 meg egy hónap alatt emelkedett úgy 30%-ot.. Ez az emelkedés azóta is tart.
Gondolj bele, h akiknek 2GB DDR2 van a gépükbe, és szeretnék 4GB-ra bővíteni, most milyen bajban vannak.. Nem vagy egyedül a problémáddal. :(

Ugyanez volt a helyzet a DDR1 - DDR2 váltásánál is.

Nekem hál' Istennek 4GB van a gépemben, később sem okoz majd gondot a ram mennyisége, de aki most vesz új konfigot, annak már DDR3-ban kell gondolkodnia, és mivel a DDR3-al "kompatibilis" proci-alaplap páros az Intelnél a Core i5/i7 családban horror árakkal párosulva manifesztálódik, érdemes szépen csendben az AMD Phenom II-re váltani, ami sokkal olcsóbb, és desktop vonalon még az átlagos gamer konfigokhoz is kellően elegendő teljesítményt nyújt.

Csakhogy jelenleg a DDR2 800-as modulok elég jók, úgyhogy valóban kicsit bosszantó, h már olyan drágán adják a DDR2-t, mintha egy kihalt ram féle lenne.

Ha megnézed az SD-RAM árakat itt az aprók közt, el fogsz csodálkozni, h 512-es 100/133MHz-es modulokat milyen horribilis összegekért képesek egyesek megvenni. Viszont lehet, h a gépükben csak 2 slot van, oda meg vesznek 2×512-t, aztán azért 1GB-al elszüttyögnek.. Bár kérdés, h a 133MHz-es buszsebesség mire elég manapság. :U

De e kis kitérő után térjünk vissza a Te gépedhez.
Ezért kérdeztem, h biztosan nem elég a 3GB ram? Tuti, h 4GB kell neked?

A másik, h valószínűleg azért ír DIMM1, és DIMM3-at, mint "foglalt"memóriasínek, mert az alaplap chipkészlete 4 slotot tartalmaz, de ebből csak 2-t építettek ki fizikailag. Ugyebár egy notiban nem nagyon van hely 4 slotnak..
Viszont a diagnosztikai programok a teljes chipkészletet veszik alapul, onnét olvassák ki az adatokat, az meg elméletben 4 foglalatot lenne képes kezelni.

És még eszembe jutott, h sok gyártó a RAM bővítést csak szervizben engedélyezi, különben ugrik a garancia. :P
Esetleg szedd le a burkolatot óvatosan, h a csavarok fejein ne látszódjon meg, h ki lettek csavarva, és nézd meg szabad szemmel, hány slot van, mekkora ramok vannak benne, esetleg oda van-e írva, h DDR2, DDR3, illetve kérdezz rá a szervizben, tudsz-e DDR3-as ramokat tenni a notidba, mert itt úgy látszik, ezt senki nem tudja.

(#9509) Thunderzolee válasza JoolsNOS (#9506) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Hogyhogy hasonló laptop?
Mennyi a keret?
A kétmagos Celeron sokmindenre elég.

Intel GMA X4500-as VGA legyen benne minimum, akkor már tuti nem fog akadni a HD sem. Viszont játékra ez alkalmatlan lesz, esetleg ezzel már sokmindet mindent lehet csinálni: http://logout.hu/cikk/asus_k50ab/bevezeto.html

[ Szerkesztve ]

(#9510) Dr34dLord

Dr34dLord
(lelkes újonc)

hello
lenne egy kérdésem, mivel mostanában álltam át a notebookokra, ezért van pár dolog ami még nem teljese tiszta számomra :)
Van egy Fujitsu Siemens Amilo 1650g -m Athlon 3200plusz, 1 giga ram ddr (333 mhz), Ati Mobility Xpress 200 integrált videókártyával ami elég gyengécske...
Szóval a kérdésem az lenne hogy lehet ebbe erösebb videókártyát tenni?
utánanéztem és pár helyen irták h mxm vga-k 1650g-be is jók... na de hol van az mxm csati?
ez a minipci lenne ahol most a wlan foglal helyet? Egyáltalán müködne benne, és ha müködne igényel némi szakmai tudást a berakása ?
köszönöm a válaszokat

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. Origin: Laceee_HUN

(#9511) HZoli87 válasza ko9 (#9505) üzenetére

HZoli87
(PH! kedvence)

Na újrahúztam a rendszert, csak az Nvidia drivert (186.91) telepítettem fel, és szépen visszaveszi az órajelét a VGA. Úgysem játszok a gépen, nem kell nekem mindenféle kiegészítő meghajtó. :DDD

(#9512) JoolsNOS válasza Thunderzolee (#9509) üzenetére

JoolsNOS
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Max 120 lenne rá.
A játék és a hd csak érdeklődés volt. Főleg sima dvix max dvd, meg persze a szokásos otthoni használat lenne a cél. Esetleg sima celeronos proci 2200 körüli. Ezekbe valszeg a sima 4500as videó lenne, nem az a xhd verzió.

I5 3570k+ninja3, Asus P8Z77-V LX, MSI GTX 680 Power Edition/Lightning 2Gb, 8Gb Corsair 1600, 64Gb Samsung 830 SSD, Seagate 640GB 5400 RPM 2.5 (éljen a csend), Xfx Pro550w core edition

(#9513) Mazsola113

Mazsola113
(újonc)

Sziasztok,
lenne egy kis problémám... Van egy amilo li 1705-ösöm, és egyáltalán semmilyen dvd-t nem akar már felismerni... Újra raknám én a gépet, de így ki sem tom írni a rajta lévő dolgokat... Tudnátok nekem segíteni, hogy mi lehet a baj?
Köszi előre is.

(#9514) Thunderzolee válasza Dr34dLord (#9510) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Sajnálom, abban alaplapi ATI X200 VGA van, nem cserélhető, és nem is bővíthető.

Hol mondták, h ebbe lehet tenni MXM-es VGA-t? :F

(#9515) Thunderzolee válasza Mazsola113 (#9513) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Hát, ha meghalt az optikai meghajtó benne, akkor max USB-n keresztül tudod kiírogatni az adatokat egy külső USB-s pendriveon, vagy külső HDD-n keresztül. :(

Már nem garanciás?
Esetleg szedd le az alján a burkolatot, csavarozd ki a DVD egységet, és a rajta levő matricákról leolvasod, konkrétan milyen típus kell hozzá, majd elkezdesz keresgélni hozzá másikat.
Itt az aprókban is gyakran hirdetnek bontott notikból cuccokat:
hardverapro.hu/aprok/hardver/notebook/tartozekok_alkatreszek/listaz.php

Ha nem a DVD rossz, akkor szoftveres hibákban én nagyon nem tudok segíteni, eszközkezelőben gondolom látszik a DVD, és működik is.
Talán jön erre más valaki, aki jobban tudja.
Esetleg kérdezd meg a laptopos topicok egyikében, ide ritkán járnak a szakik. :)

[ Szerkesztve ]

(#9516) Thunderzolee válasza JoolsNOS (#9512) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Inkább itt érdeklődj:
http://itcafe.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek/friss.html

(#9517) Dr34dLord válasza Thunderzolee (#9514) üzenetére

Dr34dLord
(lelkes újonc)

http://www.szab81.sokoldal.hu/ többek között itt olvashatsz róla

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. Origin: Laceee_HUN

(#9518) Mazsola113 válasza Thunderzolee (#9515) üzenetére

Mazsola113
(újonc)

pff.... ez nem valami bíztató, 42 gb-t pendrivozni :( De azért köszi a segítséget :)

(#9519) Thunderzolee válasza JoolsNOS (#9512) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Esetleg ez:LENOVO IdeaPad G550L

T4200 CPU
3GB RAM
GMA X4500 VGA
1366×768 HDReady kijelző
320GB HDD
2 év garancia

[ Szerkesztve ]

(#9520) Thunderzolee válasza Dr34dLord (#9517) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Értem.

Írj az illetőnek, és kérdezz rá, mert szerintem tutira nem lehet cserélni. :(

Olyat meg nem hallottam még, h a Wi-Fi helyére bele lehet-e tenni VGA-t.
Azért az MXM és a Mini PCI-Express nem teljesen ugyan az.

Esetleg kérdezd meg a notebookos kérdések topicban is.

(#9521) Dr34dLord válasza Thunderzolee (#9520) üzenetére

Dr34dLord
(lelkes újonc)

rendben köszönöm a segitséget :)

(#9522) B.Ricsike

B.Ricsike
(őstag)

Sziasztok.

Pi3560-ba szerintetek DDR2 800Mhz CL5-ös memória lenne a tutibb vagy
DDR3 1066Mhz CL7-es?

Melyik lenne jobb választás?

Galaxy S4 Mini és iPhone 4S

(#9523) Thunderzolee válasza B.Ricsike (#9522) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Érdekes, pár hsz-al lejjebb valaki ugyanilyen notiba akart ramot bővíteni..

Biztos vagy benne, h a DDR2 helyére be lehet tenni a DDR3-at?

(#9524) Amil

Amil
(újonc)

Sziasztok!

Vettem egy Amilo Pi 3560-ast oprendszer nélkül. Amikor Win7-et (64 bit, enterprise, angol nyelvű) akarom telepíteni (DVD-ről), hamar kiírja, hogy "A required CD/DVD drive device driver is missing", és ragaszkodik hozzá, hogy produkáljak neki drivert. Csakhogy a Fujitsu honlapján azt írják, hogy nem szükséges optikai meghajtóhoz driver, és ennek megfelelően a letölthető driverek között nincs is ilyen. A Win7 viszont ennél a pontnál nem hajlandó tovább menni.
Bármi ötletért vagy segítségért nagyon hálás lennék!

[ Szerkesztve ]

(#9525) HZoli87 válasza Thunderzolee (#9523) üzenetére

HZoli87
(PH! kedvence)

Ezek szerint igen, de gyakorlatilag nem biztos. :B

Amil: biztos nem kell az optikai meghajtóhoz driver, próbáld ki egy másik Windows telepítő lemezzel is. :K

[ Szerkesztve ]

(#9526) Thunderzolee válasza HZoli87 (#9525) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Ezt linkleted már lejjebb is, láttam. :K
Szvsz azért írja ezt ki Everest, mert az Intel GM45-ös chipkészlet támogatja a DDR2 és a DDR3 ramokat is a képen látható buszsebességeken.

Ez egy ilyen hibrid chipset, DDR2 (667/800) és DDR3 (800/1066) ramokhoz.

Tudom, h ez a típusú Fu-Si noti DDR3-al is kapható, de nem hiszem, h ugyanaz a SO-DIMM foglalat van benne, mint a DDR2-es társaiban.
Viszont jó lenne már, ha valamelyik kérdező/tulajdonos végre meg tudná mondani, h konkrétan mit mondtak szervizben, esetleg saját tapasztalat útján mire jutott (szétszedte..).

Nos, úgy látom, a SO-DIMM DDR2 és a SO-DIMM DDR3 nem kompatibilis:

Ettől függetlenül lehet, h a foglalat a notikban hibrid, és belefér minkét fajta RAM, de jó lenne már, ha lenne valaki a tulajdonosok közt olyan bátor, h lecsavarozza a gépe alját, és megnézi a foglalatokon hány "fog" van. Ha kettő, akkor fejet hajtok, és elhiszem, h a gép automatikusan felismeri milyen memóriát tettek beléje, és aszerint ad feszültséget is a moduloknak. :K

[ Szerkesztve ]

(#9527) maross válasza HZoli87 (#9501) üzenetére

maross
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

nalam is maxon hajtja, fent van a physx. igaz az en problemam inkabb az, hogy menjen meg feljebb. eddig a rivatunerrel szorakoztam, de 2 nap volt megoldani az asztali gepemen 64bites win7 alatt, igy most feltettem az evga precision-t a notira, egybol megy.

650/1420/900-on jaratom, 3dmark06 7400 pont, elejen 47fps helyett 53mal szaguld :). feljebb meg nem probaltam, egyszer ezen megnezem hogy viselkedik. gpu nem melegszik jelentosen, 60fokot meg nem lattam.

senki se mondta, hogy könnyű lesz!

(#9528) maross

maross
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

670/1500/950 korul van a vege nalam. az alap 550/1210/790, ugyhogy ez mindenre +20% overclock, ami jatekban kb +10% teljesitmenyt hoz. egynek elmegy, dirt2 alatt pedig jol jon :).

(#9529) BlueAthlon válasza Thunderzolee (#9526) üzenetére

BlueAthlon
(senior tag)

DDR2-es slotok vannak benne, DDR3-at nem lehet belerakni..

Nekem is 675 / 1500 / 950 a vége :)

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#9530) HZoli87 válasza maross (#9527) üzenetére

HZoli87
(PH! kedvence)

Na, akkor nem csak nálam van ez a gond. Ha felraktam legújabb drivert (195.x), ami már alapból tartalmazta a physxet, ott rendesen visszavette az órajeleit. De ha a gyári (186.91) mellé külön letöltöttem és feltelepítettem a Fujitsu honlapján található nem legújabb külön drivert, akkor már nem volt hajlandó visszavenni az órajeleket. Most csak a VGA drivert telepítettem fel, így működik, úgysem játszok a gépen. :)

BlueAthlon: pontosan, max DDR2 800-as memóriák lehetnek a gépben gyárilag. :K

[ Szerkesztve ]

(#9531) Thunderzolee válasza BlueAthlon (#9529) üzenetére

Thunderzolee
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Na, köszi az infot, végre valaki meg tudta mondani. :R

(#9532) bszabi89 válasza Amil (#9524) üzenetére

bszabi89
(újonc)

32 bites win7et probáltad már feltenni?

(#9533) zAcsKO válasza cigam (#9453) üzenetére

zAcsKO
(újonc)

Az a hiba, hogy időnként kékhalállal behal és valamelyik vga drivert nevezi meg hibásnak.
Egy ilyen behalás után a gépet csak annyira lehet bekapcsolni, hogy a ventillátor pörög, de semmiféle kép nincsen. Ezután eltelik pár óra vagy nap és megint elindul a gép, látszólag smmi hiba a következő halálig, ami kb 20 perc múlva érkezik.

Elkezdtem felrakni ujra egy win7-et, de amikor ujrainditotta volna telepités közben ott meghalt, és most megint nincs kép. Lehet csak véletlen egybeesés, hogy pont ujrainditáskor halt meg.

De ha mondjuk hibás az alaplap, akkor hogy a fenébe indul el néha megint?

(#9534) plaszy válasza maross (#9527) üzenetére

plaszy
(őstag)

Ez nagyon jó eredmény...:C

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9535) cigam válasza zAcsKO (#9533) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

kontakt hiba is lehet, ill hőterhelésre jelentkező gond, vagy csak 1xüen bizonytalanul működik 1-2 alkatrész a chip-en belül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/pages/Freeware/225578290954074

(#9536) tomsics

tomsics
(senior tag)
LOGOUT blog

sziasztok találam egy billentyűzetet itt a ph-n ugyan úgy néz ki mint a pa2548-amé csakbaz a baj hogy az F-eken lévő minták pl:hangerő ráadása,ugye nekem az az F5,azon a billen pedig az F6-on van.
Szerintetek ez működne az ennyémmel??
köszi

és még egy kérdés aki win7-et használ annak van a társprocihoz drivere??mert nekem nem talál a win7

[ Szerkesztve ]

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#9537) tomsics válasza tomsics (#9536) üzenetére

tomsics
(senior tag)
LOGOUT blog

ja egy kép róla

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#9538) zAcsKO válasza cigam (#9535) üzenetére

zAcsKO
(újonc)

No azt sikerült elérnem, hogy mindig elinduljon a gép. Win7 is feltelepült. De most az az érdekesség van, hogy vizszintes helyzetben váratlanul lefagy a gép menet közben, de ha 45 fokban kb megdöntöm hátrafelé abban a pillanatban beindul, ha visszarakom vizszintesbe megint lefagy. Lehet kontakthiba vagy a vinyóval van valami?

(#9539) ovarigergo válasza zAcsKO (#9452) üzenetére

ovarigergo
(újonc)

Helo! Azthiszem énis hasonló problémákkal küzdök, annyi kivétellel hogy én még nemvártam többet tizenpár másodpercnél. Ha valaki tud valamit hogy miért történik ez akkor írjon pls!

<-- mármint hogy egyszercsak lefagy a gép, én windows 7-tel nem is probálkozok.

Karácsonykor telepítettem egy drivert digitalizáló táblához, és ott írta h aláíratlan program, kárt tehet a windows működésében. Lehet hogy ez közrejátszik a problémában?

[ Szerkesztve ]

(#9540) RAMBÓ

RAMBÓ
(fanatikus tag)

Hello!

Nemrég vettem egy Fujitsu Pi3560-as laptopot, és pár napja gondjaim vannak vele. Állandóan újraindul, megfagynak a progik.
Most futtattam le egy Memtest86-ot és az egyik ram-on talált 8960 hibás részt.

Gondolom, ha beviszem szervízbe, ezt díjmentesen cserélik?!?!
Hová érdemes vinni? Regisztráltam ebbe a Fujitsu Fészek akármibe.
Oda érdemes, vagy a legközelebbi szervízpontba?!?!

(#9541) Bli92

Bli92
(lelkes újonc)

Üdv,

Lenne egy kis problémám, gondolom már más is találkozott itt vele, és remélem tudtok segíteni.
Most vettem használtan egy Fujitsu Siemens Amilo Pro v3505-ös notit. Win7 fut rajta, minden remekül működik, meg se akad, le se fagy, csak dicsérni tudom, kivéve hogy a Bluetooth nem megy. Az előző tulaj azt mondta hogy ő csak XP alatt használta a Bluetooth-ot de akkor is nagyon nehezen sikerült feltennie, illetve olvastam már magyar és angol nyelvű fórumon is hogy másnak is volt ilyen problémája (XP alatt is).
A probléma részletesebben kifejtve pedig a következő:
Az oprendszer feltett egy drivert a Wi-Fi-nek, de ha a Wi-Fi/Bluetooth billentyűt megnyomom nem történik semmi, az állapotjelző sem gyullad ki. Még nem tudtam lepróbálni (mert még nem csináltam meg a vezeték nélküli hálózatot itthonra) de merem állítani hogy a vezérlőpulton keresztül sem találna Wi-Fi hálózatot. Ezen kívül a Bluetooth eszközt egyáltalán nem is látja, de ha jól tudom ez egy és ugyanaz a Wi-Fi-vel igaz?
A Bluetooth telepítése közben, felkerül a hozzá tartozó szoftver (ami mellesleg nem Win7 kompatibilis), de a driver telepítésénél megáll és azt kéri hogy kapcsoljam be a bluetooth-ot de ezt nem tudom megtenni mert nem csinál semmit arra a billentyűre.

Nem hiszem hogy hardverprobléma lenne mert mint már említettem, olvastam hogy másnak is felmerült illetve az előző tulajnak se jött össze túl gyorsan.

Segítségeteket előre is köszönöm:
Balázs

(#9542) cigam válasza Bli92 (#9541) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Tedd fel a "Launch manager"-t. Az kezeli a gép gyorsgombjait, többeközt a bt/WiFi ki/be kapcsoló gombot is. Support oldalról letudod tölteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/pages/Freeware/225578290954074

(#9543) Bli92 válasza cigam (#9542) üzenetére

Bli92
(lelkes újonc)

Üdv,

Köszönöm a gyors választ. A gyorsbillentyű már működik, egy szoftot is sikerült telepítenem, még nem teljesen jó a program, de azt hiszem ezzel már megbirkózom :).

Még egyszer köszönöm
Balázs

(#9544) pempellini

pempellini
(senior tag)

Sziasztok .

Lenne egy kérdésem mivel tudom kiolvasni egy Fujitsu Siemens L 7310 processzor höfokát?
már próbáltam everest,cpu-z ,vagy lehet egyáltalán?
Válaszotok előre is köszönöm.

Gigabyte P35 DS4 rev 1.0. E7200@4100mhz, 4x1 gb Kingston Hyperx 1066,Chieftech 450w,Sapphire 5750 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#9545) Lui04 válasza pempellini (#9544) üzenetére

Lui04
(fanatikus tag)

Celeron M (Dothan magos) van benne? Mert akkor nincs benne hőmérséklet érzékelő szenzor.

(#9546) pempellini válasza Lui04 (#9545) üzenetére

pempellini
(senior tag)

Az van benne,köszi a választ.

Gigabyte P35 DS4 rev 1.0. E7200@4100mhz, 4x1 gb Kingston Hyperx 1066,Chieftech 450w,Sapphire 5750 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#9547) Thome

Thome
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Készülök bizniszelni egy Xa 2528 notit, de a gyári doboza, és a garancialevele nincs meg, és elvileg van rá még fél év garancia. Ezek nélkül is érvényesíthető a garancia, ha valami netán lelné a gépet?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#9548) bszabi89 válasza Thome (#9547) üzenetére

bszabi89
(újonc)

garanciajegy nélkül mindenhonan el fognak küldeni

(#9549) Thome válasza bszabi89 (#9548) üzenetére

Thome
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszi a választ!

(#9550) maross válasza RAMBÓ (#9540) üzenetére

maross
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

hi

szerintem eressz el egy telefont a boltba, ahol vetted, ott megmondjak mi lesz a leggyorsabb.

udv, maross.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.