Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evko

    aktív tag

    Sziasztok!

    Rendelni szeretnék az Ebayről, és szeretném megoldani, hogy vám és áfa mentes legyen.
    POntosan az alábnbi termékek valamelyikéről lenne szó:

    Bővebben: link
    vagy

    Bővebben: link


    Sajna azt nem tudtam kivenni, hogy M.O-ra mennyi a postaköltség...?
    Valaki tudna ebben segíteni?
    És hogy hogy oldjam meg, hogy tényleg vám és áfa mentes legyen a cucc..???

    Csak egy prociról van szó, aki ért hozzá, vagy jobb ötlete van, léci írjon, nagyon kellene a cucc.

    Köszi

    Esetleg este msn is szóba jöhet valaki szakértővel...

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz Janesz #509 üzenetére

    Szia!

    Nagy gond van...
    Az első eladó ezt mondja:
    USPS Global Express Mail 3-5 day shipping + Tracking + Insurance Approximately $32 USD

    Buy more same price shipping no extra charges.



    Tehát 32$, ami szerintem kicsit sok. A 20 még elfogadható.
    A tracking tusdom, azt jelenti, hogy követhető az útja, de ez mire jó?
    Az insurance nem tom mit jelent.:) Utána nézek mindjárt...
    Szal, szerinted mit lehetne tenni, hogy csak 20$ legyen, és itt többen azt írták, hogy 40dolcsi alatt vámmentes, van, aki 50 elett írta, akkor most mi van?:)

    És ha jól gondolom, a 60 dollár értéket értékbiztosítás miatt kell ráírni a dobozra?

    Huh, kicsit olvasgatok még, igaz olvasgattam már,de még nem egészen világos minden, viszont 22 óra múlva elmegy a cucc.....


    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ez nem ebay, de talán valaki tud segíteni.
    Van egy "korrekt" üzlettársam, aki USA-ból szokott nekem csomagot küldeni.
    Lényeg a lényeg. Ugye van tracking number.
    Elküldi nekem a tracking numbert, de csak kb 3-5 nappal később kezd el "működni" a tracking, akkor azt írja, hogy feladva postára és ott is áll a postán abban a pillanatban, de onnan kezdve már frissül naponta.
    Ez minden alkalommal így van, amikor ő azt mondja, postára adta, onnan kezdve 1 hét kb, mire elkezd működni a tracking és 8-10 napra rá már itt is a csomag.
    Na most, én kérdeztem tőle, hogy mi a f*sz van, bárhonnan rendelek, de teljesen mindegy, hogy kína, usa vagy akármi, mindig max másnap megy a tracking number...
    ERRE Ő... Mert ő neten adja fel.. És ennek bizony ennyi az átfutási ideje...
    A kérdés, hogy ez valóban lehetséges, vagy teljesen hülyének néz?
    Véleményem szerint nem lehetséges, de nem tudhatom biztosra.
    Mindenesetre ha kínából rendelek valamit (legutóbb egy érintő panelt), az 10-13 napon belül itt van. Na de nem 7 nap múlva működik a tracking és rá 13nap, hanem simán a fizetéstől 10-13 nap múlva itt a cucc.
    Ehhez képest a korrekt üzlettársam ha küld valamit, akkor örülök, ha 5 nap után a trackingon azt látom, feladva..
    Ja, rendeltem már mástól is, de az USA-USA volt. Fizetéstől számítva 2-3 napon belül ott volt a cucc. De ez volt a maximum.

    Kíváncsian várom valaki válaszát, aki szakértője ennek, de legalább tudja, hogy mennek ezek a dolgok.

    Üdv mindenkinek!

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz randras #32020 üzenetére

    A csomagot 28-án adta fel állítólag és semmi info róla...

    Most akkor ugye ő nem adta fel? Csak kamuzik itt, hogy már fel van adva..
    Azért 8-10 nap az már durva-...
    És jön nekem azzal, hogy a tracking number soha nem működik.. Nem, mert ha nem adja fel, akkor valóban nem működik.

    ???

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ebayen Izraelből rendeltem terméket, amire még vámot is fizettem.
    Az áru nem egyezett meg a leírással, ezért vissza szeretném küldeni és visszakapni a pénzem.
    Kb 60 ezer ft-ról van szó, ez vám nélküli összeg. A vám gondolom már nem fog vissza jönni, nekem a lényeg, hogy a 60K jöjjön vissza, miután visszaküldtem az árut.

    Na már most... Return item-et kiválasztottam, majd rá 2 napra kb kaptam egy levelet, miszerint az eladó elfogadta... de pontosabban ezt:
    The seller should send you a return shipping label by Jan 18, 2017.
    Contact the seller if you don't receive a label by then. Then just print the label and send the item back to the seller.

    Rá fél órára pedig ezt:
    The seller is still responsible for return shipping costs, so contact them to arrange return shipping.

    Na most, a see return details-nél van valami cím, irányítószámmal, név nélkül....
    Írtam neki, hogy küldje el a full címet, névvel együtt....
    Ez a 2 cím nem egyezik, persze mindkét cím Izrael, de különböznek... Az irányítószámról nem is beszélve, mert az egy tök más "város" irányítószáma Izraelnek...

    Eddig itt tart az ügy.

    Most írtam neki, hogy küldjön címkét vagy mi a fenét, return címkét. Nem tudom, mi lesz...
    A kérdésem az, hogy mit tegyek, mit lehet tenni? Az árunál nem aktív már semmi sem, persze ez a return item az ebayen belül aktív, ugye jelenleg postázásra vár.... Ugye nekem kellene beixelnem, hogy elküldtem, de amíg semmi normális címet nem kapok tőle, nem tudom postázni sem....

    Mit tegyek, mit kell ilyenkor tenni? Valaki, aki jártas ebben?

    Köszönöm szépen! :R

    Ja, és az jelent valamit, hogy ugyan ebayen keresztül fizettem, de nem paypallel, hanem bankkártyával?

    [ Szerkesztve ]

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz V/ #66181 üzenetére

    Végül is, nem érdekes a címke, csak legyen egy használható cím és név...
    A kapott borítékon egyébként egy harmadik cím van, a közös az összesben eddig, hogy Izrael, Beer Seva,de semmi több.
    Bár most kaptam egy normális címet.... Vissza tudom oda küldeni.

    Ajánlott, külföldi levélként elküldöm, így lesz tracking numbere, jól gondolom?

    Na most, ha megkapja, vissza kell utalnia a pénzt, ugye? Vagy nem jól gondolom?

    14 nap van megadva, de az kb ma járt le... Szerintem ez eléggé lényegtelen pont, mivel nem azt kaptam, amit vártam és ma kaptam egy normális címet, amire azt írja, hogy ez okés...

    Akkor oda visszaküldöm és okés lesz?

    Illetve nincs paypal védelmem, de attól még utalnia kell, ha visszaér az áru, ugye?

    Köszönöm a segítséget.

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz V/ #66183 üzenetére

    Köszönöm, így küldöm.

    Ha nem regál, nem veszi át, akkor az ebay mit szól?

    Az nem gond ugye, hogy bankkártyával fizettem? Persze ebayon belül...

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz V/ #66186 üzenetére

    Köszönöm.
    És mi van most, hogy nem kapok tőle irányítószámot?
    Húzza az időt vagy mi?
    Bár lehet még nem olvasta legutóbbi levelem, írtam neki.
    De mi van, ha nem ad irányító számot?

    Kicsit kezd elegem lenni ebből az idő húzásból, a végén még azt mondja az ebay, hogy 2 hónapja húzódik....?

    Január 18 volt az ebay szerinti határidő, hogy küldje a posta címkét vagy mit...
    Na most, igazából volt ott egy cím, név nélkül.
    Írtam neki, küldje el a nevet+ címet és tegnapra lett egy normális cím és név (amit átküldtem Neked), persze irányítószám nélkül.
    Most, hogy ez megvan, írtam, küldön ZIP kódot.

    Jelenleg semmi....

    Mi a teendő most, meddig várjak, stb?

    Köszi

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    Sziasztok!

    Problémám volt a rendelt termékkel, 200usd értékű.
    Indítottam a megoldás centert, hogy nem egyezik a leírással...
    Ebay kérte, küldjem vissza a cuccot...
    Eladó kb 3 címet adott, utolsó 2 egyezett.
    Ebay szólt, hogy küldjem x napon belül. Elküldtem, ajánlottan...
    Eltelt 1 hónap...
    Nyilván nem érkezett meg, mert az eladó egy csaló... azaz azt mondja, nem érkezett meg.
    Magyar posta, csak a határig látja az árut... hogy onnan tovább hol az info, ki tudja...
    Lényeges elem még, hogy az eladó mondta, írjak rá 5$ értéket, hogy ne kelljen vámot fizetnie...
    Na már most, ha a terméke 200usd-t érne, akkor nem akarná, hogy 5$-t írjak rá, ezzel igazából ha el is veszne sem kapnék 5$-nál többet a postától... :)
    Ez le van írva, remélem az ebay ezt is figyelembe veszi majd és a néhány azótai negatív értékeléseit...

    Na most... az van, hogy a vevő azt mondja, nem érkezett vissza az áru. Persze, hogy nem, 30 nap eltelt, nem is vártam mást.. Persze vissza sem jött, miért is jönne...

    Ebayba belépve resolution centernél semmi nem látszik, nincs nyitva case, de mégis valahogy nyitva van, mert a folyamat jelző ott tart, hogy én visszaküldtem a cuccot, csak épp ő nem igazolta vissza, hogy megkapta... De nem is fogja, hisz csaló.
    Arról ne beszéljünk, hogy vámot is fizettem rá.

    Ebay ezt írta:

    Hi XXX,

    We've notified the seller to issue a refund by now if the item was delivered. If you haven't received it, contact the seller.

    If you need help with this return, you have until Mar 16, 2017 to open an eBay Money Back Guarantee case.

    Na most... mit tegyek? Mert kicsit kezd idegesíteni ez az egész...
    Akármilyen resolutionra kattintok, végül az jön ki, hogy nem nyithatok újat, stb...

    Ez esetben mit kell tennem? Mert szerintem ez lezáródik magától márc 16-án és nem lesz semmi belőle...
    Az eladónak hiába írok, hazudik, semmire nem megyek vele...

    Ötletek? Mit kell tennem?

    Köszönöm a segítséget.

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz V/ #66873 üzenetére

    Ajánlottan ment és elsőbbségivel.
    Miért igazolná vissza? Hisz egy csaló...
    Izraelbe küldtem.

    Ezt írja a center. Mit lehet tenni?

    Mert most nem követhetem végig? Van egy tracking number...

    Sajnos ugyan azt írja ki, csak az ország határig.

    [ Szerkesztve ]

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz V/ #66875 üzenetére

    30.01.2017 11:16
    Átvéve a feladótól
    Budapest - Rákospalota 5 Posta
    01.02.2017 09:12
    Célországba elküldve (Export)

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz V/ #66877 üzenetére

    Köszönöm.

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    Sziaszok!

    Nekem 90 ezrem van bergadva egy csaló által az ebayen.
    Én hiába küldtem vissza a cuccot, ő nem jelezte, hogy megkapta, az ebay meg automatica lezárta az ügyet.
    Az igazság az, hogy elment a kedvem is foglalkozni vele, egyszerűen nem hiszem el, hogy itt csalók működhetnek gond nélkül...

    Hiába nyitok én back caset, a fene sem kérdezi meg, mi van a csomaggal...
    Nem kapta meg (mert nem nyomta rá), akkor nem.. Nem is kérdeznek tovább semmit.. Sőt, hiába csatoltam be doksikat, még mielőtt lezárult a case (bizonylatokról, nyomkövetésről), semmi nem történt...

    Lezárult, én meg nyugodjak meg, elbuktam 90 ezret.

    Tudom, 90 ezer ma senkit sem érdekel, itthon még nyomozásba sem kezdenek 90 ezer ft után (ezért van a hardveraprón és hasonló fórumokon is több 1000 csaló, mert itt milliókat lehet büntetlenül lopni).
    Nincs ezzel gond, lopjanak. Itt nem garantált senki semmilyen pénzvisszafizetést, sőt, resolution sincs, max bemész a rendőrségre és kiröhögnek (a hátad mögött).

    No de, ez ebay ugye garantál valamit... Azt hiszem, ha én elküldtem a cuccot és még minden doksit becsatoltam, elváthatom, hogy legalább megkérdezzék, hogy mi a fene van a csomaggal, vagy egyáltalán elküldted... És kommunikáljanak, ne úgy zárják le, hogy le sem tojta senki az egészet.
    Ilyen szart még életemben nem láttam, már bocsánat.
    Paypalról simán visszajött anno a pénzem... ott is csalóról volt szó...
    Ott nem zárták se szó, se beszéd nélkül le a nagy semmivel...
    Ja, és utána nem tudok mit tenni..

    A kérdésem, mivel semmit nem tudok tenni, mert felület sincs rá..... És eltelt pár hónap...

    Hol, mit tudok tenni? Az adatok megvannak... Az ebay látja a levelezést is, mindent.. Szóval olyan kifogás nincs, hogy nem küldtem el, stb, stb...

    De hová kell írni?

    Letojtam az ügyet, de látom, a csalás nagyon megy mindenhol, így most utána járnék.

    Vagy hülye vagyok, és hagyjam, végül is, csak szaros 90 ezer ft? Mi az? Főleg nem itthon...
    Bocs a stílusért, de nagyon ideges vagyok, hogy 2017-ben valami így működhet és ennyi ember/cselekedet teljesen büntetlenül... A vicc, hogy a mai napig is csinálja.... :)

    Vagy én is kezdjek el behúzni embereket és visszajön 900 ezer, utána meg nyugodjak le, mert ez a menő?

    Köszi

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz V/ #68257 üzenetére

    Az izraeli.. :)
    A másik rendeződött, ő normális volt.

    Postát csak hívtam, de most bemegyek....
    Igaz régi a sztori, de talán van még remény.

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz DJ. Ru$y #68258 üzenetére

    Egy nagyon nagy baj van.. :(
    Bankkártyával fizettem ki, mert akkor épp sz*r*kodott a paypal... :(
    Ebayen keresztül, de bankkártyával.
    Ilyenkor mi van? Csak ebayre tartozik....

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni.

    Adott egy termék, ami egy bitmain kupon. Nagy összegű, azt nem tudom, mennyiért megy majd el, most 60$ körül van az értéke....

    Na most, az eladó kiírta, hogy only BTC fizetési mód...

    Kérdem az eladót, hogy akkor most mi véd meg engem a csalástól, esetleg?
    Ő erre azt mondja, ne aggódjak, mert ő régóta tag, 100% pozitív és az ebay rögzíti a tranzakciót.. Azaz az aukciót..

    Mit gondoltok erről?

    Esetleg milyen módot tudnék felajánlani neki, hogy ki is tudjam fizetni a cuccot, vagy valami letétet, majd végül is, ha van cucc, akkor átutalom neki a BTC-t és kész.

    Vagy mit gondoltok? Van róla kép, hogy létező a cucc... De ki tudja...

    Köszönöm

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

  • evko

    aktív tag

    válasz V/ #74344 üzenetére

    Köszönöm. Már le is vették...
    Szóval, átverés akart lenni.... :(

    --- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

Új hozzászólás Aktív témák