Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schumifun5ma

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megosztanám a tapasztalataimat DVD ügyben veletek.
    De először egy CD-s story. Anno vettem egy semmi márka, semmi sebességű 800 megás CD-t, hogy kipróbáljam. Nem kellett volna. CD íróm a megírás után nagyon haldoklott, de szerencsére még időben meg tudtam tőle szabadulni.
    Attól a perctől fogva csakis a TDK lemezeivel etettem az íróimat. A TDK 8x-os DVD-R lemezei nagyon jók voltak, imádta őket az LG íróm. Azonban a 16x-os lemezeket sajnos elrontotta elég nagy számban firmware frissítés előtt és után is. Ezután kipróbáltam a Verbatim DVD-R lemezeit. Tökéletesen írta őket. Akkor még csak a márkát figyeltem, így egy olcsónak ígérkező vétellel 100 db Verbatim Pearl White lemez szomorú tulajdonosa lettem. Ezek CMC médiakóddal bírtak és 70%-ban olvashatatlan volt a disc-kek vége. Az utolsó 20-at odaajándékoztam dekorációnak inkább. Nos miután így megjártam, elkezdtem utánajárni, hogy mit érdemes venni. Azóta MCC-s 16x-os Verbatim lemezekre írok és nagyon elégedett vagyok. Az LG írót annyira megviselték ezek a CMC-s lemezek, hogy le is kellett cserélnem, így most egy PIO-111D büszke tulajdonosa vagyok. Kb 200 lemez megírását követően sem produkált olvashatatlan lemezt. Illetve 1 darabot, amin nagyon de nagyon meglepődtem, ugyanis egy Tayo-s Verbatim lemezt rontott el. Gondoltam, hogy kipróbálom a legjobbnak kikiáltott lemezt de úgy látszik az íróm nem szereti.

    Szóval a lényeg: Megéri egy picivel többet kiadni egy lemezért, mert hosszú időn keresztül nem lesz vele próbléma. Ezt a 2001-ben megírt legelső TDK CD-m is igazolja, ami a mai napig is őrzi a ráírt adatokat.

Új hozzászólás Aktív témák