Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • morley

    csendes tag

    Hy!
    Olyan problémával fordulok hozzátok, amelyet együtt nem találtam a hsz-ekben.
    :O
    Teljesen új a cucc!
    Alaplapom: ASUS M3A
    Proci: AMD ATHLON 64 x2 5200+ gyári hűtővel
    A problémám az, hogy egyszer csak úgy gondolta a Proci: melegedni fogok! Ugyanis 1 hónapi használat után /eddig stabil volt/ riasztott az „asus probe II”! Ez akkor következett be, amikor az Office 2007-et telepítettem a gépre. Előtte már volt, hogy töltöttem a netről és televitettem együtt, de semmilyen melegedést, riasztást nem tapasztaltam. A 3DMark 03 simán le ment, most az első rész-teszt után riaszt! :Y
    Mi okozhatja a melegedést? Semmi nincs húzva :( , teljesen alap!

    Egy pár adat.
    Pc Probe II: alapon, netezés, letöltés közben cpu 36 °C venti 1470 rpm. Terhelésnél amit az Everest-tel produkálok 3perc alatt 80°C és melegszik meg sem akar állni, menne még de én leállítom!! Venti 3054 rpm
    Everest: alapon, netezés, letöltés közben cpu 10°C . Terhelve addig mérve, amíg az ASUS Probe 80 fokot eléri 54°C. 100%-os terhelésnél a hőmérséklet görbe 45°-os szögben emelkedik!
    A Core Temp 0.97.1 nevű progi, amit a szoftverbázisról töltöttem le: alapon Core #0: 2°C ;Core #1: 15°C. terhelve: Core #0: 61°C ;Core #1: 56°C

    Még egy adat: A ház képes cpu hőmérsékletet is mutatni, a szonda a hűtőbordák közé középre van betolva. Szerinte alapon 35°C , míg terhelve /szintén a Probe 80°C-ig/ itt 43°C .
    A terhelés megállítása után a proci hőmérséklete 1 másodperc alatt leesik 32-35°C -ra
    Ki érti ezt? :W
    Melyiknek lehet hinni? Bios-t nem frissítettem, félek elcseszem! Amatőr vagyok még ezen a területen! :R
    Előre is köszi a választ!

    morley

Új hozzászólás Aktív témák