Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    válasz guftabi96 #29998 üzenetére

    Én is keveslem. Egyébként meg az nem jelent semmit, hogy mikor vetted/mióta van meg (sajnos) ugyanis simán kifoghatsz egy hibás példányt. 10-20 éve ha vettél egy alaplapot, videokártyát miegymást, jóeséllyel még mindig pöccre indulnak, ha normálisan voltak használva és nem szétgyilkolva. Azokra még jobban odafigyeltek (sőt, minél inkább "visszamész az időben" annál igazabb ez; nekem még most is van a szekrényben egy C64, amit bedugok megy és annyi, pedig vagy 30 éves) az Asus is anno többek között azért lett annyira "nagy" név a többi gyártó között, mert jobban és többet tesztelték az elkészült példányokat és mert picivel jobb minőségű alkatrészeket pakoltak a cuccaikra, de pl. ma már az ő esetükben sincs egyáltalán így.. mivel manapság már a megnövekedett piac és a 10x akkora tömegtermelés miatt mondhatni "sz@rják a gépek" ezeket az alkatrészeket, de már nem tesztelgetik őket halálra forgalombakerülés előtt (és relatíve töredékébe kerülnek a régieknek) Hogy saját példát mondjak: október közepe felé az A***vában vettünk egy htpc ("egybe")alaplapot, ramot mindent, ami kellett, gyönyörűen ment, semmi gond nem volt vele egészen januárig. Akkor szépen elkezdett "hibázni" (sz@rakodni, random leállni "feketehalállal") Jöttek az újratelepítgetések, szét, meg összeszerelések tesztelgetések, az eredmény mindig ugyanaz volt (ami addig is: fekete halál; nem a bubópestis vagy melyik is volt az) úgyhogy azótais gariban van valahol, a gyártónak visszaküldve. De ugyanígy kifoghattunk volna egy ugyanilyen márkájú/típusú lapot, ami színre-szagra-halmazállapotra mindenre stimmel az előbbivel, viszont évekig gond nélkül "dübörög" míg végelgyengülésben ki nem múlik a rézoxid és az idő vasfogának martalékaként. Ezzel együtt, ha (alacsonyabb FPS-el is, de gond nélkül) megy openGL/DX módban szénné hajtva, az is érdekes kérdéseket vet fel a mantle használhatóságát illetően. Én nem használom (nem támogatja az ati kártyám, másik meg nV) nem akarok hülyeségeket mondani, de talán abból is van több verzió :F

Új hozzászólás Aktív témák