Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d0gz1ll4

    csendes tag

    Hali!
    Segítség kellene. Abit NF7s v2 alaplap, Athlon xp 2400, 512 ram a "VAS". Szereztem még 512 ramot havertól, beleraktam. El is indult a gép, everestel lecheckoltam azért hogy tényleg egyforma-e a két ram. Semmi különbséget nem vettem észre. De azért kb 10 perc után blue screen , valamilyen hiba ugyhogy reboot. Nem történt érdemi változás, ugyanugy hibaüzenetet irt ki kb 10 perc után. Támadt a nagy ötlet: frissítsünk biost, ugyse csináltuk még azt se tudom hogy kell de ugyis geci okos vagyok. Azért googleztem egyet, mégis hogy csinálják a profik, eljutottam ehhez a flashmenu cucchoz. Abit oldalról letölt,kicsomagol, elindít. 1 click updatere mentem, gondolom az idiotáknak van az kitalálva ( jogosan). Elindult az update én meg imádkoztam hogy ne haljon le a gép pont a frissités alatt. Hálistennek nem irt ki hibaüzit, végig ment az update irta hogy rebootoljak és valszeg itt hibáztam, mert én igent nyomtam. Most olvastam csak itt egy hozzászólást, hogy nem re kellett volna menni, tápot kihuzni, jumper meg ilyenek. Szóval ez kimaradt, én simán rányomtam az igenre és rebootolt. De sajnos nem jutottam el a windowsig. 1 hosszu és 3 rövid sípolás után nem nagoyn történik semmi, monitor sötét, vinyo pörög de windows sehol. 1 hosszu 3 rövid sípolásra ezt irja:
    1 long, 3 short: Conventional/Extended memory failure
    Conventional/Extended memory failure means that the system is reporting an error with the DRAM sticks that you have installed in your system. The most likely problem is either fault RAM, or improperly seated RAM (try reseating the RAM or moving it around to different slots).

    Most ezt csinálom, rakosgatom őket de semmi változás. Néhány órája már olvasom a pht meg googlezek folyamatosan, ilyeneket csináltam: gombelemet kivettem, memoriákat cserélgettem. Van valami jumper vagy mi, alaplap leirásában megkerestem, nagynehezen megtaláltam azt hiszem, lehet itt is elrontottam valamit: három szál lóg ki, abból az alsó kettő volt azt hiszem defaulton "összekötve" valami kis műanyaggal, azt irta a kézikönyv kössem össze a felső kettőt. megtettem, tápot vissza és benyomtam, utána azt hiszem le is csapta magát a gép. Táp ki, alsó állásba vissza, maradt az 1 hosszu 3 rövid sípolás.
    Itt tartok most, olvasgatok tovább segítség után, biztos leirtátok már százszor de azért megkérnék valakit hogy lépésről lépésre mondja meg ( vagy adjon linket )hogy mi a megoldás ( valami floppys boot kell ) és azt is jó lenne tudni hogy miket hol és mikor rontottam el. Várom a segítségeteket. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák