Hirdetés

Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz jozsi #7073 üzenetére

    Jah, aláírom. Csak nekem valamikor úgy július táján volt egy szép, rózsaszín felhővel körülvett elképzelésem a HD5xxx szériáról. Azóta az árak csak növekednek a teljesítmény meg csökken. Én azért látom borúsabban a dolgokat, mert engem nem érdekelnek a 2560-as felbontásban 8xAA-val elért eredmények mondjuk Stormrise-ban. Én végig egy esetleges HD5670-ben gondolkodtam, mert a felsőkategóriára soha nem lesz pénzem. De ha a HD5670 árban is és teljesítményben is fele lesz a HD5870-nek, akkor 50k-ért kapunk majd egy HD4890 teljesítményű kártyát. Hoppá, mennyi is most egy HD4890? Nincs előrelépés.
    Ugye a HD5670 teljesítménye csak találgatás. De nagy valószínűséggel 800sp, 128 bit (mert miért ne :W ), 3000 valahány MHz-es GDDR5. Na ez így még a HD4870-et sem éri el. És a HD58xx széria árképzéséből kiindulva, nem hiszem, hogy ezt adnák 25-30k-ért. Elképzelhető, hogy ekkora űrt hagyjanak (30k és 80k között)? Szerintem nem. És ebből következtetek, hogyha fele teljesítmémy, akkor fele ár is (mármint a HD5870-hez képest). És az nem 30k, hanem 50. Egy dolog szépíthetné meg a dolgokat, ha a HD5670 256 biten jönne 4000MHz-es GDDR5-tel, 960 vagy 1120 sp-vel. Amire valljuk be elég kevés az esély. Ezeket a speckókat inkább a HD57xx szériában tudom elképzelni, azok meg majd jönnek a 60-70k-s tartományba.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Aktív témák