Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz rocket #1347 üzenetére

    Az a hűtés valami eszméletlen jól néz ki. A +tápcsati meg szerintem belefér.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gyiku #1982 üzenetére

    Ezek alapján nem érdemes várni, meg tökölni az integrált cuccal, a Sapphire HD4830-asa most best buy.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bluegene #2277 üzenetére

    [OFF]Fú de előre szaladtál. :DDD

    "esetleg ha jól bírja 1280ba a 4850(talán a vége felé kompromisszum lesz)"

    Mikor lesz kompromisszumos a játék egy HD4850-nel? Főleg 1280-ban. Én a kis HD4670-em mellett most fogok 1680-ra váltani.[/OFF]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz attiLANte #2350 üzenetére

    Nekem meg a harmadik kép nem tetszik. Még GDDR5-ös memókkal is csak a 4830 és 4850 közötti igen szűk résbe tud beékelődni. :F Én többet vártam. Én mindig szeretek fejben több hónapra előre tervezni (persze addig össze kell kaparni a zsozsót :DDD ). De most úgy tűnik, hogy az RV740 nem igazán lesz alternatíva számomra. Valami újdonság 40nm-en jó lenne a HD4870 teljesítményével, de sokkal alacsonyabb fogyasztással, 1GB GDDR5-tel. Tudom sokat kérek és ez lehet, hogy már csak a HD5xxx szériában fog megvalósulni.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gyiku #2364 üzenetére

    Persze hogy baráti, ezt nem is vitatom. Csak nekem ez a kártya valszeg ki fog maradni, mert ha már veszek, akkor nem +50%-os teljesítményt akarok, hanem minimum duplázódást.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Dark KillerX #2368 üzenetére

    Nem! Mert nem mondtam, hogy mindezt az RV740-től várom. Az RV740-re csak azt mondtam, hogy többet vártam tőle. Úgy néz ki, hogy a GDDR5 memó nem sokat dob a cuccon. Igaz egy OC változat már ott lehet a HD4850 nyakán és az már megfontolandó. Kérdés, milyen memória chip-ek kerülnek rá (bírják-e a tuningot).

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bici #2387 üzenetére

    Grafikon, elképzelés/ötlet: :R

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz TTomax #2677 üzenetére

    Jajj TTomax, most mit értetlenkedsz itt? Szerintem mindeki tudja, hogy miről van szó.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Abu85 #4475 üzenetére

    Szóval most is szénné fogják feszelni a gpu-kat, mint az RV770 esetében, merthogy nagyon küszködnek TSMC-ék a 40nm-rel. Fasza. :((( Azért remélem, hogy az RV830-nak emberi lesz a fogyasztása. Arról már letettem, hogy a HD5xxx szériából is egy tápcsati nélkülit szerzek be :O . Dehát ez mégis csak 40nm, akkor meg? Remélem rámcáfolnak AMD-ék, s megvalósul a kánaán. :D

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz keIdor #4482 üzenetére

    Na szerinted minek? Hogy ne fogyasszon sokat. Na jó, az 1 tápcsati még belefér.
    Nem kell azzal jönni, hogy aki erős kártyát akar az törődjön bele a magas fogyasztásba. Simán megoldhatnák, hogy ne fogyasszon ennyit, de pár mhz pluszért (no meg a frankó kihozatali arányért) szénné feszelik a gpu-t, hogy turbina kelljen a lehűtésére meg legyen rajta 2x8 tápcsati. Akkor inkább válljanak be 100-200MHz-el alacsonyabb gpu órajelet és akkor legalább nem lesz panasz a hűtés hatékonyságára/hangjára. Én meg vehetek nagy teljesítményű karit viszonylag alacsony fogyasztással. Mert 40nm ide vagy oda, nem hiszem, hogy annyit fog segíteni a kisebb csíkszélesség a fogyasztás mérséklésében. A hűtésen meg már mit fejlesztenek? Vagy már a ref kártyákat is vaporx-el hozzák ki? Kétlem. Az kell a 10k-val drágább modelleknek.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz tzsolesz #4951 üzenetére

    Szerintem nem lenne egy jó döntés az AMD részéről, hogyha kódnevekkel dobná piacra az új szériát. Gondolni kell a vevők nagy részét képező átlagjúzerre, aki már tudja, hogy a HD4xxx széria milyen faintos. Ezt kell meglovagolni, így szerintem valószínűsíthető a HD5xxx elnevezés.

    Látom Bluegene már megint elővette a mágikus varázsgömböt és amit benne látott azt ide beírta kész tényként :D . Szerintem nem kéne ennyire elszállni az SP számokkal. A mostani szériában sem a 800sp a limitáló tényező. Tisztán látszik, hogy a legnagyobb gyorsulást a GDDR5 memóriaórajel brutális emelése hozza (hozná). Szerintem marad a 256 bites memóriabusz és csak a memóriaórajelekkel fognak játszadozni. Ilyen rop-okhoz meg textúrázókhoz nem értek, de inkább azokat kéne duplázni (asszem ezekből több van az nv kártyákban). Ja, meg ilyen 2-3-szoros gyorsulásokat emlegetni elég nagy butaság szerintem. Itt egyesek ugyanazt a nagy meglepetést várják, mint anno a HD48xx szériánál, de ez most korántsem lesz olyan nagy durranás, főleg az sp-k számát illetően.............szerintem. :)

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #4953 üzenetére

    Valaki linkeljen már nekem egy izgulós smiley-t (én sehol sem találok).
    Ugyanis egy Vörösfenyőre beneveznék. Remélem az Nv kivéreztetés azt jelenti majd, hogy a lehető legnagyobb teljesítményt fogjuk kapni a lehető legalacsonyabb árakon. Tudom ez így túl szépen hangzik, de hátha. Ha meg ezek teljesülnek is, akkor még ott vannak a félelmeim a gpu túlfeszelés (a minél nagyobb kihozatali arány miatt) és ebből adódóan a hűtés felől. Apropó van valami tippetek a ref hűtőt illetően? Marad a HD4890 hűtője vagy terveznek valami újat? Szerintem nem fognak új hűtőt fejleszteni, hogy az árakat alacsonyan tarthassák, max egy kis dizájnt visznek a műanyagburkolatba, de a blower meg a borda marad.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz csatahajós #4962 üzenetére

    Az általad likelt cikkben a Hemlock-ot a Cypress fölé pozícionálják teljesítményben, jobban mondva annak helyére így az egész Medion által beírt kis összefoglaló tolódik egyet lefelé. Legalább a kódnevek erősorrendjét lehetne már tisztázni, de úgy néz ki, hogy mindenki mást tud. Meg nekem úgy rémlik, hogy az AMD egy RV840-el demózta a dx11-et. De állandóan csak rv870, rv830 meg rv810 van emlegetve. Mi lett az rv840-el?

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz csatahajós #4969 üzenetére

    Csakmert Medion a #4950-es hsz-ben a Junipert írta rv870-nek, a Cypresst pedig a 2 x rv870-nek. Akkor most a Hemlock lesz az X2 vagy a Cypress? :F

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz DemonDani #5199 üzenetére

    Legalább beszínezhetted volna a hátteret ugyanúgy szürkére. :DDD

    Érdekes olvasni sniper elite naiv, csupán a vásárló szemszögéből néző hozzászólásait. Ő már most kijelenti, hogy a hd5870x2 után fél évvel jön is a frissített hd5890x2. Persze az AMD csak és kizárólag neked gyártja a kártyáit, lesz külön sniper elite edition is. És ugye le is cserélnéd rögtön az elavult szar hd5870x2-t, amint megjelenne a hd5890x2? :W

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz sniper elite #5252 üzenetére

    Ahhoz képest milyen géped van, fogalmad sincs az alap dolgokról sem.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz sniper elite #5254 üzenetére

    Az egész okfejtegetésed ott bukik meg, hogy nincs (még) 6 utas meg 8 utas cf támogatás. Utána már csak a saját butaságod bizonygatod minden egyes hozzászólásoddal.
    De azért haladjunk visszafelé:

    "Na akkor mondj már nekem 3 játékot ami kihasznál 100%-osan mondjuk 3 darab 4870x2 vga kártyát."
    Nem mondok, mert olyan játék sincs, ami 2db X2-t kihasználna 100%-osan. +lásd fennt: nem támogatott sem hardveresen, sem szoftveresen a 6 gpu.

    "Mikor raktam én 3 darab karit a gépbe? Sose, meg nem is fogok! Pedig lenne rá, és fel is tudnék vágni vele biztos... "
    Minek is raknál 3db karit a gépbe? Hiszen a three-way-t csak 1gpu-s kártyákkal lehetne megvalósítani, 3db HD4890 meg szerintem lassabb, mint 2db HD4870X2. De ha neked lenne rá és még fel is tudnál vágni vele, akkor csak vegyél nyugodtan még egy X2-t, porfogónak jól jöhet.

    "Aki kettő egyenként 2 gpu-s kártyánál többet rak a gépbe az egy beteg ember... 2 kártya bőségesen elég mindenre!"
    Nem rakhat be kettőnél több X2-t a gépbe, mert nem támogatott a 4-nél több gpu. Szóval te már megvalósítottad a jelenlegi csúcsot, úgyhogy az a beteg ember te vagy, akiről beszélsz.

    "Szóval egy szó mint száz, 2 kártyát maximálisan elég egybekötni, aki máshogy gondolja, az vagy önreklámot akar, vagy csak jár a szája!"
    Persze hogy elég, hiszen annál több nem is támogatott (mert ugye te itt 1 kártya alatt 1db HD4870X2-t értesz). Egy szó, mint száz te már megvalósítottad az elérhető csúcsot, úgyhogy neked pont nem kéne pampogni beteg emberekről, akik önreklámot akarnak, hiszen magadról beszélsz, mert ennél feljebb jelenleg nincs.

    Szerk: elnézést a hosszú off-ért, többet ebben a témában nem szólok hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Abu85 #5373 üzenetére

    "...még akkor is ha az teljesítménybe kerül a régi DX esetén."

    Ájajj. Ugye nem fog megint ilyen irtózatos baromságot elkövetni az AMD. Év végére lesz nekünk egy darab DiRT2-nk, ami kihasználja a DX11-et (+pár felpeccselt). Meg lesz vagy 10-15 DX10-es játék. A többi DX9-es! És az AMD teljesítményt akar beáldozni a játékok 95%-ában, mert ő megint 2 évvel előreszalad a technikával, jó lesz az majd valamikor címszóval? :(

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Dark KillerX #5385 üzenetére

    Ezt azért nem kéne az Nv-re fogni. Egyszerűen alig van játék dx10-re/dx10.1-re/dx11-re. Akkor meg miért is ezekre koncentrálnak? Várj, az nem is baj, hogy ezekre koncentrálnak, hiszen a fejlődés nem állhat meg, de ezért ne áldozzanak már be dx9-es teljesítményt, amikor a piacon lévő (és kedvelt játékok) dx9-esek. Ezt csinálta az előző szériákkal is. Így úgy dx10 meg 10.1 csak éppen játék nem volt rá. Az Nv meg elpicsázta őket dx9-ben és mindenki csak ezt látta. Most, hogy kezdenek szállingózni a dx10.1-es játékok, az AMD már jön is ki a DX11-es kártyákkal, úgy, hogy mindent beáldoz a dx11-es teljesítmény érdekében. Mire a játékok által teljesen ki lesznek használva ezek a kártyák, addigra már HD7870 lesz a boltokban. Az AMD szerint majd akkor kell elővenni a HD5870-et? Ezért mondom, hogy előreszaladnak mindig a kártyáikkal, csakhogy megmutassák, hogy milyen innovatívak, közben meg leszarják az aktuális piaci követelményeket.
    Remélem, hogy lesznek dx9-es tesztek is a HD5xxx szériával és meg lehet nézni, hogy hogyan teljesítenek. Mert ha tényleg beáldozzák a dx9-es teljesítményt a ki nem használt dx11 érdekében, akkor jobban jár az ember, ha vesz egy jóárasított HD4890-et (vagy egy HD4870X2-t ;] ). Ugyanis én az aktuális (sőt inkább a régebbi) játékokra veszem a videókártyát, nem pedig az 1-2 év múlva megjelenőkre.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Hivatalos specifikációkat akarok, képeket akarok, teszteket akarok, egy HD5870-et akarok. :DDD

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bluegene #5654 üzenetére

    Hát, ha a +60% és a 299$-os (valaki még 399-et is említett) (ami tudjuk, hogy magyarisztánban inkább 299 ojró) ár realizálódik, akkor nemhogy agresszív lesz az árazása, hanem kifejezetten drága lesz. A középkategóriát megint felviszik a 80-90 ezer forintos ársávba, fasza :((( . Ez legyen a legrosszabb forgatókönyv, de van egy olyan érzésem, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja, ez most nem fog akkorát durranni.
    Úgyhogy sniperelite tessék megnyugodni, elég sokáig még a 2db HD4870X2 lesz a csúcs. Egyébként nem is értem, miért nem Evga classifield-ben és 2db GTX295-ben nyomulsz, vagy annyira rosszul skálázódik (janos666, itt mit használjak a skálázódás szó helyett?) a quad-sli, hogy gyorsabb a 2db X2?

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Szerintem 10-én semmi hivatalosat nem fog közölni az AMD. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy egyes résztvevők kiszivárogtatnak adatokat.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz cizoe #6099 üzenetére

    190W :(
    $399 :( (itthon: 100k fölött)
    $299 :( (itthon: 80k fölött)
    Agresszív árpolitika, az. :(((
    Hát igen, felém elég agresszív. :((

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Abu85 #6127 üzenetére

    Ilyen árakkal nemigen fognak részesedést növelni, meg Nv-fanokat megtéríteni. Ilyenk árak mellett inkább megveszi a GTX285-öt, mint a HD5850-et. Meg ugye szépen beáldoznak mindent a dx11 teljesítményért, aminek majd decemberben örülhetünk az egy szem Dirt2-vel. A piac megköveteli, hogy dx9c-ben is domborítani kell. Ha ennek nem felel meg az új széria, akkor az AMD-sek nem fognak hinni a szemüknek, hogy a kutya nem veszi a termékeiket. Ez így kérem egy nagy szar, szebben nem tudok fogalmazni, kérem kaccsojja ki.

    ftc: "190W peak miért sok?"
    Hát végülis egy 2000W-os reflektorhoz képest nem sok, de nekem 100W-nál többet semmi ne fogyasszon a számítógépemben.
    "Az árak még indulók.."
    Aha, csak az AMD nem arról híres, hogy csökkenti az induló árat, inkább növelni szereti lásd HD4770. De pl. a HD4850 is a megjelenésekor volt a legolcsóbb.
    "..s lehetett rá számítani hogy drága lesz."
    Hát én úgy értelmeztem az agresszív árazásról szóló infókat, hogy az Nv felé lesz agresszív, nem pedig felém.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Na, ha ennyire brutál lesz még a HD5850 is, meg az áruk is, akkor én a figyelmemet innentől a széria kisebb tagjai felé irányítom. Jó lenne egy HD4890 teljesítményű HD5670 mondjuk 30k huf-ért. Csak azt a fránya 128 bitet felejtenék már el a középkategóriában.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Depression #6277 üzenetére

    Milyen második? Az az első csak burkolat nélkül.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz janos666 #6425 üzenetére

    Nekem is ugyanez a bajom ezzel a sokmonitoros cuccal. A kávák a kép jelentős részét kitakarják, így nagy mértékben csökken a felhasználói élmény. Nehéz egyben nézni a képet. Én inkább játszanék egy nagy monitoron, mint így.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz CHIPman #6479 üzenetére

    Sajna azok csak később fognak megjelenni, de remélem, hogy minél hamarabb. A fa alá szivesen betennék egy HD4890 teljesítményű, ám minimális fogyasztású HD5670-et. :K

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Ajajj. Nem lesz ez így öröm bódottá. Egy 200$-os HD5770, ami teljesítményben a 150$-os HD4870 meg a 190$-os HD4890 közé akar jönni? :(
    Fogadjunk már a HD5770-nek is 128bites memvezérlője lesz, ami majd szépen visszafogja a teljesítményt, de az ára meg valhogy mégsem lesz baráti, pedig az AMD kölcségcsökkentés címén nem alkalmazza a 256bites memvezérlőt, mert az csak a 800-as sorozat kiváltsága (hogy ott rohadjatok meg ahol... :((( ). És akkor az esetleges HD5670-ről még nem is esett szó, ami mégjobban meg lesz kurtítva, jó ha eléri a HD4850 teljesítményét. És mindezt mennyiért? Hát vagy 120$-ért, amikor már a HD4850 100$ alatt van. Akkor most mi van? Hátrafelé megyünk ár/teljesítmény arányban?
    Remélem ez lesz a legrosszabb eset. A fenti spekulációt az tudná szebbé tenni, ha a HD5770 szintén 256bites memvezérlővel jönne ki és meghagynának benne legalább 960, de inkább 1120 sp-t (az 1280 sp kell a HD5830-nak) plusz ennek megfelelő arányban az alu-kat meg a rop-okat. Ha meg a HD5670-el behúzzák a kéziféket (128bit, 800 sp, 3000MHz-es GDDR5, ami egyenlő egy HD4770-nel vagy egy HD4850-el), akkor nem sok jóra számíthatunk a 30k huf alatti kategóriában, egyszerűen egy helyben toporgunk. Ezen túl kellene lépni valahogy, ahogy megteszik ezt HD5850-el, hiszen HD4870X2 teljesíményt kapunk majd 80k huf-ért, de nagyon kis réteg tud majd kiadni ennyi pénzt egy vga-ra. Szóval valahogy le kéne hoznia az AMD-nek a HD4890 teljesítményét a 30k alatti kategóriába, különben lesz egy jó ár/teljesítmény arányú HD5850-ünk 80k-ért, alatta meg nem változik semmi. Így még csak a HD4890 ára sem fog csökkenni, mert nem jön majd jobb ár/teljesítményű kari helyette.
    Kicsit pesszimista a találgatásom, de csak azért, hogy a jövőben majd pozitívan tudjak csalódni, de ha "jó" szokásához híven az AMD csak a 800-as szériának adja oda a 256bites memvezérlőt, a HD5670-nel meg megállnak 800 (ne adj isten 640) sp-nél, akkor a kis pénzűek bajban lesznek, míg akinek volt pénze a 80k-s HD5850-re, örül mint majom a farkának.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bluegene #6707 üzenetére

    Csak nem mindegy a fogyasztás. Az új széria fele akkora fogyasztással is hozhatja ugyanazt a teljesítményt.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bluegene #6709 üzenetére

    Oké, tudom. Úgyis a mikró, a vasaló, a mosógép meg a bojler fogja pörgetni a villanyórát, de ha egyszer adott két videókártya azonos teljesítménnyel és azonos árcédulával, hát csak a dx11-et támogató és kisebb fogyasztásút veszem.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bluegene #6722 üzenetére

    Hallottad már azt, hogy aki mindig csak vár, annak sose lesz gépe?

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bluegene #6726 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy váltsál egy HD4850-ről, csak te hangoztatod itt, hogy így meg úgy kihagyod ezt a szériát, sőt a következőt is.
    "a mostani gépem mindent visz az 19-es 1280as monitoromon, mindent ultra high-on"
    Crytek fórumtárs erről másképp vélekedne. Neki egy HD4870X2 is kevés erre a felbontásra. :D

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    Azért nem ártana tudni a felbontást is. Lehet, hogy olyan fps-ek voltak, hogy 8 vs. 10, meg 9 vs. 15 satöbbi. És akkor kicsit torzul a HD5870/5850 teljesítményéről kialakított kép.
    Nekem csak ez számít, mert ezzel játszom:
    Call of Duty 4 (4xAA, 8xAF)
    GTX285 100%........HD5870 135%
    GTX295 100%........HD5870 85%
    GTX285 100%........HD5850 110%

    Persze tudom, dx11-ben, meg 6x 2560x1600-as felbontásban akár 2-3-szor olyan gyors is lehet, csak ez nem valami életszerű. Én megmondom őszintén csalódtam az új szériában, főleg az árazásban. Akkor egy HD5670 mennyi lesz? 40-50k huf? Ugyanaz az ár, ugyanaz a teljesítmény (HD4870). Ez kéremszépen egyhelyben toporgás. A kis pénzű emberke ugyanúgy nem juthat majd teljesítményhez, mint eddig. A régi széria ára sem fog lemenni, mert azokat kivonják a forgalomból, apróról én meg soha nem vásárolnék, különben is, a hírdetők sem fognak kevesebb pénzt kérni érte. Sehogy se jó ez. :(

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz sutyi^ #7054 üzenetére

    Pont ez a lényeg, hogy nem kétszer gyorsabb. Direkt olyen beállításokkal teszteltek, hogy minél nagyobb százalékos különbség jöjjön ki. Persze a való életben senki nem fogja úgy használni a kártyákat.
    Persze fantasztikus, hogy megveri a GTX285-öt, extrém szituációkban akár a GTX295-öt is. Csakhogy mennyi most egy GTX285? 80k-90k HUF. Mennyi lesz a HD5870? Nem a dollárban megadott összegből kell átváltani egyenesen forintra. Az általános tendencia az, hogy kb 265-tel kell megszorozni a dollárban megadott árat. Így egy HD5850 80k HUF-ra jön ki (HD5870 - 105k). Na csak ez a problémám, hogy az AMD eddig mindig lépett előre egy nagyot, most ez úgy néz ki elmarad és szépen megkérik az árát a dx11-nek (tudjuk, dirt2 - fasza :U ). Ezzel marhára nem fogják kinyírni az Nv-t, de mégcsak részesedést sem fognak növelni. Nem azt mondom, hogy 40k legyen egy HD5870, de 100 dodóval kevesebbel debütálhatna mindkettő. Ilyen árképzéssel nem 30k lesz egy HD5670, hanem inkább 50k. És 50k egy HD4870 teljesítményért (+dx11 :U )? Előrelépést vártam volna az AMD-től, ehelyett majd szépen kivonják a HD4xxx szériát, és lenyomják az ember torkán a dx11-et. Persze akinek van pénze, azt az ilyenek nem érdeklik. Megveszi 105k-ért a HD5870-ét és örül neki. És a halandó mit vesz 20-25k-ért? Belépőszintű HD5450-et?

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz jozsi #7069 üzenetére

    Ööööö nem vagyok Nv-s, mindig is ATi-ban gondolkodtam. Csak egyre inkább nem az én szám íze szerint történnek a dolgok. :O
    Abu. A konkurens nélküliségre a másik topikban válaszoltam.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz jozsi #7073 üzenetére

    Jah, aláírom. Csak nekem valamikor úgy július táján volt egy szép, rózsaszín felhővel körülvett elképzelésem a HD5xxx szériáról. Azóta az árak csak növekednek a teljesítmény meg csökken. Én azért látom borúsabban a dolgokat, mert engem nem érdekelnek a 2560-as felbontásban 8xAA-val elért eredmények mondjuk Stormrise-ban. Én végig egy esetleges HD5670-ben gondolkodtam, mert a felsőkategóriára soha nem lesz pénzem. De ha a HD5670 árban is és teljesítményben is fele lesz a HD5870-nek, akkor 50k-ért kapunk majd egy HD4890 teljesítményű kártyát. Hoppá, mennyi is most egy HD4890? Nincs előrelépés.
    Ugye a HD5670 teljesítménye csak találgatás. De nagy valószínűséggel 800sp, 128 bit (mert miért ne :W ), 3000 valahány MHz-es GDDR5. Na ez így még a HD4870-et sem éri el. És a HD58xx széria árképzéséből kiindulva, nem hiszem, hogy ezt adnák 25-30k-ért. Elképzelhető, hogy ekkora űrt hagyjanak (30k és 80k között)? Szerintem nem. És ebből következtetek, hogyha fele teljesítmémy, akkor fele ár is (mármint a HD5870-hez képest). És az nem 30k, hanem 50. Egy dolog szépíthetné meg a dolgokat, ha a HD5670 256 biten jönne 4000MHz-es GDDR5-tel, 960 vagy 1120 sp-vel. Amire valljuk be elég kevés az esély. Ezeket a speckókat inkább a HD57xx szériában tudom elképzelni, azok meg majd jönnek a 60-70k-s tartományba.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #7078 üzenetére

    Leültem, 1-es.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bluegene #7381 üzenetére

    "már elmondtam online játékoknál azért jobb a több FPS, mert gyorsabb géped van, gyorsabban küldi az adatokat a szervergépnek mint akinek lassú gépe van, valami ilyesmi"
    Aha és a videókártya küldi el az adatokat a szervernek? :DDD
    Lényegtelen a technikai háttere, lényegtelen, hogy az emberi szem mire képes, lényegtelen, hogy a monitor milyen korlátokat szab, az egyszerűen tény, hogy sok (általában online) játékban előnyre tesz szert az, akinek több fps-e van. Ennyi, pont.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Bluegene #7391 üzenetére

    "mert az emberi látszervek korlátozva vannak, ahogy 3 km-ről se szúrja ki senki a pockot, de egy vándorsólyom pl képes rá, az emberi szervezetnek korlátjai vannak,"
    Lexarom az emberi szemet fogd már fel? Egyszerűen úgy van megírva a motor vagy mittomén, nem is érdekel, hogy ha több fps-ed van, akkor jobban célzol, más játékokban meg egyéb kunsztok lehetségesek. Tipikusan ilyen fps-vadász játékok a cod-ok, meg más említette, hogy online autóversenynél is előnye van a több fps-nek. És akkor ott vannak az olyan játékok, mint a crysis, hogy nyugodtan le lehet korlátozni 30fps-re, mert fölötte már nem történik semmi.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Crytek #7426 üzenetére

    Jah, mert vannak idióták, akiknek ilyen olyan okok miatt szarul megy és ráfogják az ATi videókártyájukra. Lehet, hogy egy lelakott xp-n próbálja futtatni és szar neki. Erre megkérdezi a haverját, akinek dzsíforsz van, neki meg jól fut. És ebből pistike levonja a hatalmas következtetést, hogy "tudtam, hogy nekem is a fajintos dzsíforszot kellett volna vennem, mert ez az ATi egy fos".

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz sniper elite #7544 üzenetére

    "Remélem igazak ezek a 295GTX alázó hírek"

    Attól függ milyen játékokkal játszol és mekkora felbontásban.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz rocket #7627 üzenetére

    Na, akkor a HD5750 lesz az én befutóm...majd valamikor. Pedig az a 150 dodó itthon kb. 40k lesz, de ez alá már nem nagyon kéne adni. Így is félő, hogy már ez a HD5750-es is nagyon le lesz butítva. A HD5850 meg a HD5870 speckóit már tudjuk. Találgatások a HD57xx, HD56xx szériára?

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gyiku #7632 üzenetére

    És abból a vr-zone-os hírből mit kellenne kivennem? Mert semmi konkrétum nincs benne csak ilyen x1.2 meg x1.6. Mégis mihez képest és melyik és mégis hogyan és miért? :DDD Na szóval én sp számokra, rop-okra, tmu-kra és bitekre meg mega/gigabájtokra lennék kíváncsi.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz DeckardCain #7636 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy legjobb esetben is 245-tel kell megszorozni a dollárban megadott árat, ahhoz, hogy megkapjuk a legolcsóbb hazai kisker árat. Pedig ma például 183Ft volt egy dodó. Magyarisztán, én így szeretlek.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz gyiku #7640 üzenetére

    Hát az elég sovány lesz. Szinte egy HD4770-et kapunk csak 800sp-vel. Ehhez képest csúnyán túlárazott lesz. :(( Abba a 150-200 dodóba simán beleférhetne a 256 bites nyák. Dehát.... :(((

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Med1on #7643 üzenetére

    De a 128 bittel alávágnak az egész cuccnak. Ezt figyelembe véve sokkal olcsóbban kéne majd adniuk, mint egy HD4870-et. Errefel lehet, hogy még a HD4890-nél is drágább lesz.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Abu85 #7646 üzenetére

    Na arra befizetek, de még az sem kompenzálná a 128 bitet. Na de nem kezdek megint sírásba, mert megdádáznak.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Med1on #7660 üzenetére

    Én is azt mondom, mint Dare2Live, hogy akkor ne akarják már 200 dodóért adni, ha annyira olcsó lesz előálítani. Kis chip, 128 bit, egyszerűbb tápáramkörök stb. Ez már azért kezd pofátlanságba átmenni. Pontosan ezért nem fog csökenni a HD4890 ára, pedig mindenki arra számított. Mert ez a HD5770 drágábban kínál majd kisebb teljesítményt. Úgy néz ki, hogy az AMD most feljebb tol minden kategóriát kb 20k-val. Amit a HD4xxx szériával megcsinált, hogy közelebb hozták az átlagemberhez a felsőközépkategóriát, azt most szépen visszacsinálják. Pedig most még kevesebbe is fáj nekik egy-egy gpu. Mocskos nagy haszonkulcs lesz ezen a HD5xxx szérián. De nem értem, hogy ezzel mi a céljuk. Elvileg részesedést akarnak növelni, le akarják mosni a pályáról az Nv-t. Hát ilyen árazással nem fog összejönni. Az a pár emberke megveszi a HD5850-ét, vagy a 3db HD5870 és kész. A nagy többségnek nem lesz pénze a dx11-es kártyákra vagy nem fog cserélni mert még a régebbi szériás kártyája is nagyobb teljesítményt nyújt, mint ezek. Meg Abu említette, hogy az Nv fanokat akarja még az AMD megtéríteni. Hát kéremszépen ilyen árazással? Az Nv-fanboy-nak ki kell szúrni a szemét a fölényes ár/teljesítmény aránnyal, mert ha csak egy kicsit is elbizonytalanodik a dzsíforszot fogja venni. De ott van pl a HD5850 meg a GTX285 esete. +10-20%-ért az NV fanboy nem fog HD5850-et venni.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Aktív témák