Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • marcias

    őstag

    válasz Dare2Live #221 üzenetére

    Én most elsősorban nem teljesítménybeli részéről, hanem marketing részéről közelítettem. Piaci szempontból a 4850-re még igenis szükség van, addig, amíg a valódi utódja meg nem érkezik. Egy ilyen sikeres terméket leváltani egy nála alig erősebb, vagy nem is erősebb, ráadásul 128bites/kisnyákos kártyával... ez nem lenne kifizetődő abban a szegmensben. Ezért tartok valószínűnek egy 770 refresh-t a 740 mellett, ami valszeg maradna 55nm (a lentebb vesézett tick-tock miatt), viszont tovább optimalizálnák a magot, hogy kisebb lehessen némileg, és jobban bírja a magasabb órajeleket. Ez nagyon is illene a tick-tockba, ami ugyebár azt jelenti jelen esetben, hogy előkészítenek egy nagyon kiforrott, jól gyártható 55nm-es lapkát 40nm-re, hogy minél zökkenőmentesebb legyen az átállás. És melléktermékként addig is kapunk egy jól teljesítő 55nm-es 770B-t. Sztem ezt az AMD gondolkodás nélkül kiadhatja 4860 és 4880 neveken, és nyugdíjazza a korábbi 4850/4870-et (persze az elvenezés lehet 4950/4970, de ez most mind1.

    Steam: marcias88

Aktív témák