Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz DroiDMester #11103 üzenetére

    Szia!

    (..aki előzményt nem tudná: az a kérdés, hogy az Asus 5750 1 GB Glaciatoros kártya mennyire melegszik/hangos ? )

    Sosem használtam Furmark-ot ezelőtt, de kíváncsivá tettél, így az 1.8.0-s verziót letöltöttem.
    Stability Test, Extreme burning mode , post fx (ez ki volt pipálva, nem bántottam) , 1280*1024 -et állított be default-ra, így azt nem bántottam, MSAA-t feltettem 8x-ra és nyomtam egy GO-t.
    Bevallom, izgultam picit, hogy nálam mi fog történni 3 perc alatt?
    Indításkor a Furmark kiírta, hogy GPU= 39 C, vagyis ennyi volt a 2D hőmérséklet.
    2 és fél perc alatt a hőfok felment 68 C -ra, és ekkor már kezdtem aggódni, mert bár az everest szerint 70%-on ment - az alap 30% helyett - a venti, de mégsem hallottam a hangját.
    3 perc alatt 73 C-os lett a kártya, és 75%-on ment a venti.
    Ekkor leállítottam a tesztet, mert 15 mp. alatt nem lett melegebb, és nekem ez elég volt.

    CCC-ben feltettem a ventit 100%-ra, és nyomtam egy alkalmazt. ..aztán hallgattam a változást.. és aztán már kerestem a hangot, amit hallanom kell - és végül meglett.

    Szerintem nem hangos.
    Nem laksz messze tőlem, vonattal el tudsz jönni hozzám, komolyan mondom, beszéljük meg priviben, gyere el, hallgasd meg. De tényleg. Nem hiszem, hogy ennyire rosszul hallanék.
    Inkább azt mondom, hogy lehet, hogy a 4850-en az ilyen hűtés hangos volt, de ezen nem az.
    ..és korábban a játékokból kilépve, majd rögtön Everest-et indítva, sosem láttam 60 C-nál melegebbnek a kártyát, így nem aggódtam a hőfok miatt.
    Most sem teszem ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák