Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rejewski

    tag

    Hellosztok!

    Lenne egy egész komoly problémám. Van egy P5B alaplapom benne egy pentium d 945, stb. stb.. Volt egy 550W-s Chieftec tápom amivel tökéletesen működött minden. Az egyetlen problémám az volt, hogy nem tudtam a hardver monitoring-ba belépni a bios-ba még a legújabb bios flash után sem[erről a hibáról hallott már valaki?]. Aztán most eladtam a Chieftec-et mert gondoltam nincs nagyon rá szükségem... itt jöttek a bajok. Amikor a gépbe beraktam egy 400W-s "noname" tápot bekapcsolás után a gépből egészen gyanus szag terjengett. Fittyet hánytam rövidtávon a dologra mert ugy tünt ujboli inditáskor, hogy semmi gond.
    Később vettem észre, hogy a CPU-fan egyszerűen nem volt hajlandó 1700rpm főlé menni pedig a cpu már fincsi 70c-t is produkált load alatt, amit természetesen azonnali kikapcsal jutalmaztam. Kipróbáltam egy másik fant is ami általában 2000rpm-el ment most meg 1000rpm-el ment benne. Mint korábban emlitettem valami fura okból nem tudok a hardvermonitoring-ba bejutni igy megsem tudom próbálni változtatni a célhőt vagy akármit. Ha átállitom a q-fan profilt. akkor sincsen semmi változás akár performance akár silent. Fingom nincs mi a gond. Alaplap vagy Táp probléma ez?

    megj.: bejegyzés irás közben volt egy olyan inditása az emlitett joszágnak, hogy egyszeruen a cpu fan el sem indult, és most ott tartunk hogy a windows-ig sem jutok el.

    ------/------/------/------/xxxxxx/------

Új hozzászólás Aktív témák