Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hamaramadara

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én egy ASRock 890GX Extreme3 ATX alaplap vásárlását tervezem.
    Jelenleg egy ASUS M3N78-ast használok (nem röhög :) ) 2 GB dual rammal, processzorom: AMD Athlon 64 X2 5600 +, Birsbane maggal. (VGA: GTS 250 1 GB)
    Kérdésem: mivel az új prockót (AMD sAM3 Phenom II X2 555 Black Edition BOX, ugye EZ BELEMEGY?) és a ramot (4 gb, még függőben, hogy milyen) csak egy hónap késéssel tudom megvenni (hitvány anyagiak), ezért jó lenne beletenni addig a régi procit (esetleg a ramot is).
    Ez lehetséges?
    Ha nem, miért?
    Bocs a bugyuta kérdésekért, köszi minden segítséget.
    Szép napot. :)

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

  • hamaramadara

    csendes tag

    válasz miresz #2801 üzenetére

    Másban reménykedtem, de tudat alatt kb. erre számítottam...
    Köszönöm a választ.

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

  • hamaramadara

    csendes tag

    válasz miresz #2801 üzenetére

    Még egy kérdés:
    Az új rendszer (890GX Extreme3; 4 GB DDR 3; Phenom II X4 955 BE BOX) + a régi VGA (GTS 250 1 GB) mellett százalékosan átlagban mekkora gyorsulásra számíthatok játékok alatt (tudom, hogy játéka válogatja, de úgy kb.) Pl. Crysis, Crysis 2, Metro 2033, COD, stb.

    A régi rendszer:
    ASUS M3N78-ast használok
    2 GB dual ram
    processzor: AMD Athlon 64 X2 5600 +, Birsbane maggal.
    (VGA ugyanaz GTS 250 1 GB)

    Az új, 890GX-es rendszernél játékoknál már a VGA a szűk keresztmetszet? (a játékoknál, úgy általában)

    Bocs, h. kissé OFF, de most ASRock deszkára váltó gémereknek hasznos infó lehet a válasz
    Köszönöm
    :) :)) :DD

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

  • hamaramadara

    csendes tag

    válasz miresz #2807 üzenetére

    OFF
    Én hiszek neked/nektek, :K de akkor nem értem, hogy pl. ismerősömnek ugyanilyen VGA-ja van (csak neki a kevesebb ramos --> 512 MB) és sokszor toljuk hamachin a gameket (mindenféle 3D-s, lövöldözős), meg közben skypeon toljuk a párbeszédet) és mindig kérdezem, hogy mikor indít, tölt, és az ő gépe mindig SZIGNIFIKÁNSAN gyorsabban tölt, telepít és a METRO 2033, meg sok más játék sem szaggatott nála, ami nálam meg diavetítés (Metro-nál pl mindent levettem minimumra már a végén...), ő meg mindent eredetiben hagy, ahogy a játék felajánlja, és minden fut. :)) :F
    Ő inteles, de nem kell i7-re gondolni, bár gondolom erősebb az alaplapja+procija+több ramja van, mint nekem.
    OFF

    Tehát lényegében az a kérdés, hogy az áhított Ashrock 890-es deszka összességében (északi híd, déli híd busz szélességének növekedése,esetleges gyorsabb ramkezelés, ddr3 vs ddr1, prockó felettebb architektúra + 4 mag + több ram) összességében elég lesz e ahhoz, hogy egyes játékok akár 20-30 %-ot gyorsuljanak? :U

    OFF
    Egyébként - fentiek miatt is - az az érzésem, hogy az M3N78-am nem hajtotta ki a VGA-t valahogy.
    Ez esetben esetleg további gyorsulásra is számíthatok? Jó lenne... :C
    Ha megvan az új deszka, beszámolok az eredményekről. ;)
    Üdv. :)
    OFF

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

  • hamaramadara

    csendes tag

    válasz Picturemaker #2819 üzenetére

    Jóh, köszi, én az M3N78 alatt nyilván az egész rendszert értettem és a procira gondoltam.
    Azért a VGA erősen rendszerfüggő is.
    Pl. hülye az, aki egy 10 E ft belépő deszkába AM2 mellé betesz egy GTX 580-at :DD
    Persze ez szélsőséges példa...

    De esetemben 50 E Ft befektetésért cserébe kapnám a nagy semmi 10-15%-ot?
    Lehet, jobban járnék egy hd 5870-essel, ami szintén 50 E Ft?

    [ Szerkesztve ]

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

  • hamaramadara

    csendes tag

    válasz #16729600 #2821 üzenetére

    De rendszerszinten nézem, épp ezért és kérdeztem ilyeneket. A probléma a mocskos fiskális keret, de hát ez van...(50 e Ft a nagyon max, de hát ez mindenre nem elég, és én is tudtam - ahogy itt mások is egyetértettek ebben -, h. jelen konfignál a szűk km. nem a VGA.

    De nekem amúgy ez a konfig (cpu+deszka+ram) mindenre elég erős, (nyilván, amire használom), kivéve egyes játékokat.

    Ezért gondoltam erre az Asrock-cuccra..., de most már elbizonytalanodtam.
    Lehet, h. VGA-t veszek csak és akkor játékoknál a 10% pluszból jó esetben lesz 40-50 is.

    Persze nyilván az új VGA a konfigot avanzsálja limitálóvá, de hát egyszerre nem megy minden, és nekem most a gyorsulás számít, meg a DX 11.

    Aztán egy-két hónap és jöhet az Ashrock
    Üdv.

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

  • hamaramadara

    csendes tag

    válasz Picturemaker #2822 üzenetére

    Igen, nagyon jól látsz mindent. :R
    És tényleg felesleges ez az alaplap... :K

    De akkor az általad ajánlott procihoz melyik deszkát javasolnád gémeléshez? :F

    Mondjuk én azért gondoltam erre az Asrockra, mert jól húzható, meg Crossfire van, ami ugye gémerként nagy előny lenne, mert pl. ha veszek egy hd 5870-est, az másfél-két évig elpöfög a játékokkal, és mire gyenge lesz, bagóért veszek még egyet és voilá: újra megy minden. Persze vehetnék GTX 295-öt is, de az hamarabb hálátlanodik, mivel nincs DX 11 támogatás...

    Lényegében maradnék vmi AsRock deszkánál, de a Crossfire (esetleg SLI, de akkor Nvidiát veszek, végül is mindegy) midenképp kellene, ill. az integrált VGA is, mert a gamer kártyák hangja normál pc-zés közben igen zavar, ezért a GTS-t is ki szoktam venni, és csak játékra teszem be. (Jó, ez azért nyilván nem ritka, de pl éjjeli torrentezésekhez igen hasznos dolog a csend :)) )

    (Már a GTS 250-et, sőt a vinyók hangját is nehezen tolerálom (nyitott gépház asztal mellett), de jön majd az SSD is egyszer..., meg a vízhűtés és a gép megnémul...)
    De szép is volna :C

    Köszönöm a hasznos tanácsokat

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

  • hamaramadara

    csendes tag

    válasz F e Z o #2825 üzenetére

    No lám csak, ezt a deszkát a pécsi boltban nem is láttam...
    Számoljunk csak:
    ASRock 880G EXTREME3 ~ 24 E
    Athlon II 640-es ~ 23 E
    47 E
    Ramra a maradék nem lesz elég, az 50 E már így is egy erősen kitolt keret, hm? :F
    Persze az "eredeti" deszka és proci sokkal több lett volna...és ez így már jelentős megtakarítás...
    Kombinálnom kell...

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

  • hamaramadara

    csendes tag

    válasz Picturemaker #2826 üzenetére

    Ez a 785 17 E-ért határozottan jól hangzik. Integrált VGA és CF van, és ennyibe kerül?
    Miért? Gyengébb alkatrészek/csipszet?
    Vagy csak örüljek?
    Örülök :DD :DD :DD
    Pécsi boltban szintén nem láttam, de lehet, h. kénytelenek lesznek hozni nekem egyet :DDD

    CPU X4 640 BOX: feltételezem, hogy ~ 24 E forintos árával valamivel kevesebbet tud, mint egy X4 955 BE BOX, ami kb 33 E.
    De gondolom, nekem játékoknál nem lesz túl jelentős, és akkor így az (50 E-hez) maradék
    9 E Ft-hoz már csak...

    Mennyi is kellhet, h. 4 GB DDR3-at vegyek?
    És milyet érdemes venni? Na, ez tényleg teljes köd...
    A Kingstont sokan javasolták itt a fórumon, meg h. figyeljek, mert a CL 7 jobb mint a 9, mivel ez az időzítés (vagy mi) és minél alacsonyabb annál jobb a válaszidő...

    Azt hallottam, hogy kit-ben érdemes venni, mert azok garantáltan mennek dual channelen. De a kitek talán drágábbak is... És az is köd, hogy gyorsaságot nézve 2x2 GB v 4x1 GB a jobb?
    Félig laikus szemmel nézve a 4x1 GB-ból nagyobb sebességet nézne ki az ember, de ha nagy baromságot mondtam, kérem senki ne verje a falba a fejét (fejemet). :U

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

  • hamaramadara

    csendes tag

    válasz #16729600 #2828 üzenetére

    Maximálisan egyetértek.
    Költözök is nemsoká (úgy legyen!) :K :K :K

    MB: ASUS P8Z68-V PRO/GEN 3, CPU: i7 2600 k, RAM: 4x4 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz (quad kit), TÁP Corsair HX 850 W, Monitor: Samsung Syncmaster 24" SA450 + Diamond Pro 2070 SB, VGA: folyamatban

Új hozzászólás Aktív témák