Hirdetés

Aktív témák

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz Ősember #8149 üzenetére

    ...min lenne ha az adatlapnál mindenkinek lenne egy "ajánlasirész",ahól ha jó üzletet kötök valakivel megjelenik az ajánlásom (+1 pirspötty),és a nevem is,mármint a nick-em (hogy lássuk hogy nem egy kamureges csalás)...egy kicsit macerás de hatásos...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • Realradical

    őstag

    válasz Ősember #8149 üzenetére

    Nem kell ilyen barbár dolgot csinálni, hogy az alapregkor sms-t kér. Elég , ha piaci hozzászólást nem tud kezdeményezni addig amíg nem erősíti meg a dolgot.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz Str8 sk8r #8151 üzenetére

    Alapjában rossz ez az elképzelés: Nekem talán 6-8 üzletem volt itt. Mind sikeres és bár én mindig pirospontoztam a másik felet, ők nemigen kértek pirosat nekem.
    De ha nekem van (volna) összesen 8 pirospontom, akkor én rosszabb üzletfél vagyok, mint az, akinek ötvenhárom van ?

    Ez olyasmi mint a hozzászólásszám növelés. Nem veszek csak azért egy darab írható cd-t valakitől, csak hogy plusz egy pirospontom legyen, ugye ?

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • Realradical

    őstag

    válasz Dudu67 #8150 üzenetére

    Hmm, érdekes. Az biztos, hogy a szolgáltatóknál, minden ajándékkártya meg hasonlók rögzítve vannak.

    Ez sem lenne 100%-os persze, de azért nagyot dobna a biztonságon az tuti.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    válasz localhost #8153 üzenetére

    A pirospontok mennyisége azért mérvadó valamennyire. 700db mellé ha beesik egy fekete akkor az kb. nem oszt nem szoroz. Ellenben ha van egy srác 3-3 ponttal az azért elgondolkodtató. Sokan külön kérik, hogy dobjanak egy pirosat, ha jó volt a biznisz.

    Ősember pl. ha jól tudom pont ilyen kéregető ;)

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Bordoi

    őstag

    válasz localhost #8153 üzenetére

    Igen jól látod a dolgot, nem kellene a PH-t a Vatera irányába tuszkolni.
    Mindenki tudja, hogy az sem fenékig tejföl.

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

  • Realradical

    őstag

    válasz Rive #8148 üzenetére

    Most fogom csak fel. :)

    Igen a számlaszám lenne a tuti.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz localhost #8153 üzenetére

    [OFF...]igazán nem a pont számitana hanem hogy ki adta...de ha rossz ötlet akkor bocsi,én csak probálok segíteni...csak épp rossz ötletekkel,rossz helyen...no asszem a témárol ennyit részemről...átugrom a jóvátevős totyikba...[/OFF] :B

    [ Szerkesztve ]

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

  • hakos1987

    őstag

    Kérek befirkantani egy fekete pontot Miti83 kollégának a következők miatt:
    Hírdettem egy Ati 9550 VGA-t... épp tartalék VGA-t kerestem, és megláttam a hírdetését, ahol egy X550-et hírdetett, és ő meg AGP-s videókarit keresett... minden szép és jó, 1-1-be cseréltünk....
    Mikor megjött a VGA, szomorúan tapasztaltam, hogy döglött... tesóm gépébe sem ment... vizsgálgattam a karit, aztán leszedtem a hűtőbordát... ekkor láttam, hogy a GPU le van sarkazva, valamint az ezüst pasztához egy kis fehér is keveredett....
    Lényeg a lényeg, gondoltam mivel csekély összegről van szó, ezért szóltam neki, hogy a pk ne legyen nekem bukó, utaljon vissza egy ezrest (gondoltam nem nagy összeg)...
    megígérte, de mai napig nem kaptam meg, pedig már több hete volt a dolog, azóta rendszeresen belépett!
    Ha vkinek ennyit megér a becsülete?! sokat nem buktam rajt, de a kicsiből kisebbet szerettem vna (legalább kp-t ne bukjak), és sztem ez lett vna a minimum, de úgy tűnik csak nekem....

    azt hiszem jogos a fekapont!

    Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

  • Fuck3r

    aktív tag

    jgstom fórumtársnak kijár egy fekete :((

    Fizetés nélkül akarta postáztatni a processzoromat

    1. Két hete hirdettem meg a cpu-m 9.000+postáért előreutalás ellenében
    2. Múlt 7 hétfőn jelentkezett, hogy 9K-ért (postát álljam én) elviszi (mondom jó de előreutalás ellenében)
    3. Ő is beleegyezett, Kedd-en számlaszámot elküldtem neki
    4. Szombatig semmi sem történt (3-4 pü-re nem válaszolt, noha egész nap aktív volt PH-n)
    5. Szombaton végre üzent, hogy Péntek délután átutalta Bankból a pénzt (ekkor kezdtem gyanakodni (mivel ugye pénteken néhol már 1-1:30 kor zárnak a bankok))
    6. Azóta sem ért ide a pénze de azt elvárta volna, hogy postázzam neki a processzort, noha 4-5x kérdeztem tőle a címét ennek ellenére egyszersem adta meg
    7. Végül Kedd reggelig (3 értéknap+ma) adtam neki haladélot, hogy ideérjen az utalása, majd felajánlottam neki, hogy ha megjön az utalása akkor visszautalom a pénzt de ez sem nagyon érdekelte

    Hát ezért fekete pont :(

    Szerencsére én már a hosszú évek során megtanultam, h soha ne legyen jóhiszemű az ember, de félő, hogy másoknál is bepróbálkozik ez a szemétláda...

    "A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

  • balazs_t

    tag

    válasz Realradical #8157 üzenetére

    Bizony bizony... az se rossz ötlet. Erről jut eszembe most jöttem haza svédországból, mert egyik volt munkatársam kiköltözött és ő mesélte hogy kint nagyon egyszerűen megoldották az ilyen fizet nem fizet problémát. Kis túlzással ott még a klotyóhasználathoz is kérik a számlaszámod (meg hogy mennyit keresel de ez most nem lényeg). Ha valami szemétségen járna a pici agyad (megintcsak kis túlzással :) ) gyorsan elmegy a kedved tőle, mert nemhogy a sértett félnek kell bizonyítgatni meg könyörögni hogy ugyan már légy kegyes és fizess, hanem "ha csak rágondolsz" a kis barbatrükkre azonnal vonják is a büntit a számládról... :) Félelmetes dolog de valahogy mégis jobban működik...

  • joshua7

    veterán

    Azta, ezen a Muréna dolgon ledöbbentem. Mennyiszer láttam pedig a csókos haverjai (mellesleg gyakran teljesen értelmetlen) piacos topikjaiban, azt gondoltam volna, h normális ember...

    Semper Fi

  • NaNorbert

    aktív tag

    Uraim bocsánat!
    Megkérdezhetem hogy mi volt az a Murénás- ügy?
    Sajna Levagyok maradva! (csak kiváncsiságbol)

    ◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

  • NaNorbert

    aktív tag

    válasz Ősember #8149 üzenetére

    de ez azt jelentené, hogy külön reg kell a ph szakmai részéhez és a piachoz csak gondolj bele... aki azért jön fel a ph-ra, hogy gyorsan megkérdezzen valami szakmait annak elveszi majd a kedvét az sms reg. és egyébként mi lesz a már regisztrált 170k taggal?
    nem lehet elöröl kezdeni az egészet, olyasmit kell kitalálni, ami most alkalmazhato a meglévö állapotok mellett

    És ha pl.: 1ik nap mikor belépnél a PH-ra lenne 1 kérdés miszerint forum -? vagy Adok-veszek-tartok-eladok! És aki adni akar az pl mint a vetera aszem 100ft volt? (utalni kellet 1 számla számra) PH -nak is jobban menne! PL eltudnék a befolyt öszegböl képzelni egy PH talit!! :)) :DD
    Vagy valami ehhez hasonló!
    Aki meg forumozni akar az meg irjon le amit akar!
    ***** szerény gondolataim *****

    Padig valamit csak kikelene találni! A szemtelen emberek ellen! (csaló)
    :C

    [ Szerkesztve ]

    ◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Ősember #8145 üzenetére

    csak egy tipp de lehetne szervezni városokba megbízható PH-sokból(némi jatt fejében) csapatot cuccok átadására, személyes biznisz során annyira nem egyszerű átverni az embert. Meg a cuccok eljuttatása is lehet egyszerűbb lenne, h van mondjuk valaki aki folyton egy fix úton utazik. Nekem pl van egy futár ismerősöm aki Móvár körzetet járja, megbízható, és olcsóbban dolgzik, mint a posta.

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Teng #8135 üzenetére

    hehh nekem tavalyról még mindig lóg egy dvd-vel :DDD illetve már nem nekem mert azon a GTXen túladtam tavaly nyáron

  • Realradical

    őstag

    válasz VinoRosso #8165 üzenetére

    Volt/van egy hogyan tegyük biztonságosabbá a piacot topic ott már ezt átbeszéltük, de dugába dőlt. Az ötlet nem rossz csak sajnos nem kivitelezhető.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • hakos1987

    őstag

    murénás ügyre én is kíváncsi lennék, ha nem gond:) bizniszeltem vele, elsők közt vettem a4850-em, és korrekt volt, nem volt semmi probléma... De ő csak közvetítő amúgy, egy másik srác szerzi a cuccot, és neki is kellett a lóvét fizetni....

    VinoRosso: megoldódott a gondod Pocok9b-vel?? Velem nagyon korrekt volt: visszajött a kari, csakhogy miután betettem a gépbe felismerte, minden ok, de én tudtam, hogy eszközkezelőbe 2X kell ottlennie, hogy 3870X2, meg teljesítményben is elég gyér volt, vagyis gariba nem vették észre hogy hibás, gondolták műxik az.... Felhívtam, visszaküldtem neki.... ő felajánlotta, hogy megveszi tőlem, vagy ad cserekarit (4850-et), esetleg elutal lóvét, aztán ha visszakapom a karit, visszautalom.... Meg sűrgősbe intézi a garit, és jobban odafigyel, leteszteli ő is....
    Egyébként mondta, hogy én is azért érem el mindig kb. 20-adik hívásra, mert nyomdába dolgozik, és nem hallja a telefont, így általában csak este elérhető....
    Szal mi a helyzet veled, és az egész dologgal?

    mod: Most látom, hogy Mikádóval is gond van?!?! Hova fajulnak a dolgok?? Tőle vettem a 8800 GTX-em, korrekt volt, minden rendben ment.... mi megy itt??

    [ Szerkesztve ]

    Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

  • cowboy_bebop

    őstag

    Sziasztok!

    Elég "érdekes" dolog történt velem, és ezzel kapcsolatban javasolnám feketére AMD The Best fórumtársat.

    Meghirdetett 10 db PC kormányt, meglepően jó áron, 25.000-ért. A hátulütője az volt h. egyben kellett vinni az egészet.
    Az apróhirdetés feladását követően fél napon belül jelentkeztem is h. vinném.

    08.08.
    A probléma csak annyi volt h. én nem v.ok pesti.
    Először érdeklődtem h. postán megoldható-e a dolog. Azt válaszolta h. szerinte nem, mert ahhoz túl nagyok a csomagok.
    Utána arra gondoltam h. akkor futárszolgálatra fogom bízni a dolgot, találtam is egyet és mivel a futár árának kiszámolásához kellenek a küldemény adatai (méretei, súlya, néhol még az is h. hány részletben van), kértem h. ezeket adja meg nekem. Valamint még arra is kértem h. próbálja már meg berakni az egészet lehetőleg egyetlen nagy dobozba, mert úgy lesz talán a legolcsóbb.

    08.08-08.12.
    Ezután napok teltek el, de lényegében semmi sem történt; többszöri kérésem ellenére is szinte figyelmen kívül hagyta a kérdésemet (még mindig a küldemény súlya és méretei ugyebár).
    Szerintem fontos kiemelni h. 10-én megírtam neki h. egyébként előre utalással fizetnék.

    08.12.
    Megírja a kedves eladó h. nem fog beférni egy dobozba sajnos, így inkább hagyjuk a dolgot.
    Közben én is utánajártam, utánaérdeklődtem és kiderült h. annyira nem is lényeges h. egy darabban legyen a csomag, úgyh. mondtam h. megérdeklődőm biztos ami biztos.

    08.13.
    Válaszol h. rendben van, csak gyorsan intézzük el a dolgot (!) (miután miatta csúszunk már 5 napja), mert pénteken utazik el.
    2 órával később elküldöm a futárszolgálat válaszát, amelyben a leglényegesebb az h. a küldemény adatai (súly, méretei) nélkül nem tudnak semmi konkrétat mondani.

    08.14.
    00:08-12:02
    Éjfél után pár perccel jön a válasz h. rendben, de már csak 8db maradt (mekkora jó fej h. eddig 10db-ról volt szó). Illetve azt is írja h. van egy ismerőse, aki tudna segíteni a szállításban, futárszolgálatos ismerőse miatt [ez annyira nem is lényeges, mert arra a többszöri kérdésemre h. esetleg meg tudná-e adni ennek a futárszolgálatnak a nevét/elérhetőséget, természetesen nem válaszolt. Mintha nem is kérdeztem volna semmit (nem értem h. akkor minek hozta egyáltalán fel :F)].
    Még ugyanebben az üzenetben elküldi a nevét/számlaszámát ahova utaljam a pénzt.

    Ha rajtam áll, már abban a másodpercben utalom netbankon keresztül a pénzt ah. megkapom az üzenetet, de mivel sok futárszolgálatnál nem mindegy h.a feladó vagy a címzett fizeti-e ki a díjat, így arra gondoltam h. ha csak ezért felszámolnak plusz 500 forintot, akkor inkább a szállítási díjat is hozzácsapom az összeghez, és megkérem h. fizesse már ki ő előre a futárt). Még mindig ugyanebben az üzenetben végre kapok egy adatot, megírja h. egy doboz súlya 2.5kg.
    Válaszomban kérem h. ha esetleg a méreteit is meg tudná adni az már ultrajó lenne.

    12:30
    Megkapom a méreteket is, csodás. Indulhat a vad ajánlatkérés a futárszolgálatoktól.
    Hogy meggyorsítsam a dolgokat, nem e-mailben, hanem telefonon kérek ajánlatot.

    13:00
    Miután végigtelefonáltam a már előre kiírt kb. 5-6 futárszolgálatot (összesen kb. 15 perc beszélgetés, nagyja mobilszám), megvan a befutó, egész olcsó, 3100ft+ÁFA-ért elhozzák a cuccot Miskolcra. Le is zsíroztam velük, de ugyebár konkrét felvételi cím hiányában nem tudtam velük maradéktalanul lebeszélni.

    13:05
    A kedves eladó közli h. "sajnos tárgytalan az üzlet, mert jönnek Pesten, és elviszik a cuccot".

    Na, ekkor ment fel bennem a pumpa, és határoztam el h. - az eladó egyidejű értesítése mellett - megírom ezt ide, mert egy "csöppet" túlzásnak érzem az eladó viselkedését.

    Aki végigolvasta, annak köszönöm szépen.

    u.i.: Összeszámoltam; a küldemény súlya és/vagy mérete után 7 nap alatt 7-szer érdeklődtem, választ csak a 7. napon kaptam.

    [ Szerkesztve ]

  • cowboy_bebop

    őstag

    válasz cowboy_bebop #8169 üzenetére

    Az előbbiből kifelejtettem h. mint kiderült, összesen nem 10, hanem 30 eladó kormánya van, tehát nem 10-ből, hanem csak 30-ból kellett volna "tartania" 10-et.

  • VinoRosso

    veterán

    válasz hakos1987 #8168 üzenetére

    nem oldódott meg, sőt azóta be sem jelentkezett PH-ra azzal a nick-el, gondolom már tudja hogy rendőrségen van az ügy.

  • Ősember

    őstag

    válasz VinoRosso #8165 üzenetére

    tudom én eddig nem álltam ki a közönség elé kész vagy akár félkész ötlettel és eddig csak a kritika jött belölem, de most sem lesz másképp :D
    ezek a lokális találkák szeirntem nem praktikusak... aki össze tud hozni egy találkozot egy másik emberrel az ne legyen arra lusta, hogy megnézze a cucc fizikai éppségét. ha jol néz ki azt egy profi sem fogja elutasitani, de attol persze még lehet agyhalott a termék :) a másik meg hogy akkor ez a bizonyos harmadik ember minden egyes üzletnél elmenne egy megbeszélt találkozohelyre, ami szerintem több idöt venne el az életéböl mint amennyi haszna lenne bárkinek is a dologbol...

    ______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

  • udi

    őstag

    válasz cowboy_bebop #8170 üzenetére

    Pfff minimum egy sört kérek mert végigolvastam az egészet.Lehet hogy sok dolga volt de legalább értesithetett volna hogy mit is akar...
    Sztem jogos a fekete,bár várjuk meg a másik felet is még.. :U

    Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

  • batmab

    senior tag

    válasz udi #8174 üzenetére

    sört én is kérek.... :R

    2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Ősember #8173 üzenetére

    Namegaztán az a bizonyos apró kis tüske ami maradhat az emberkék lelkivilágában, ha valami mégis balul üt ki, hogy ugyebár:
    "ha én lettem volna ott, én lehet észreveszem. Tényleg annyira kedves, hogy segitett,meg elment helyettem,de én lehet észre vettem volna. Miért nem figyelt jobban?"

    És rögtön romlik az a nygon jó baráti viszony. Legalábbis megváltozik a hangulat. Nem haragszik rá a "megbizó",de azért akkor is csak ottmarad, hogy ha én lettem volna ot...
    Nagyon kényes téma ez. Pénz, anyagi dolgok miatti aggódás azonnal el tud rontani egy emberi kapcsolatot. Ronda dolog,de igy van.
    Ergo ilyesmivel harmadik személyt megbizni szerintem butaság.

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Ősember #8173 üzenetére

    én nem erre gondoltam, hanem egy hálózatra megbízható PH-s tagokból. Teszem azt ezeknek a tagoknak központilag felírnák az adatait személyi szám stb.( titkosan kezelve természetesen), ha esetleg eltűnnének a cuccal vagy valmai, akkor legyen egyből nyom(bár feltehetőleg ha megbízható nem csinál ilyet). Minden városban lenne pár ember, akik némi jattért cserébe azzal foglalkoznának, hogy akinek fontos a tuti megbízható vétel, az rajtuk keresztül bonyolítaná a cserét. Ez úgy történne, hogy aki elad, az helyben lepasszolja a cuccot az ottani PH-snak, ő mielőtt elküldi megnézi az eladónál vagy saját magánál( ha pl teloról van szó) működik e stb...( gondolok ilyen ominózus procikra vagy ramokra pl, hogy ez ennyin meg annyin megy aztán a vevőnél meg közelse, vagy egytalán nem ) és validálja az aláírásával hogy az áru tényleg kifogástalan, aztán elküldi a célvárosba egy ottani PH-snak, aki átveszi, és személyesen átadja kp ellenében a vevőnek, aki így meg nem tud lelépni fizetés nélkül a cuccal. A pénzt meg befizeti egy vevő által megadott bankszámlára és kész. Még olyasvalakiket is be lehetne talán szervezni, hogy akik amúgy is ingáznak mondjuk két város közt, szóval nem jelent nekik gondot pár csomag elvitele, megízhatóak, mert nyilván ez olcsóbb lenne mint a futárcég, és az illetőnek is legalább ki lesz csengetve az útiköltsége. Egyedüli para itt az, ha kiraboják a a PH-s tagot, de ez pl minden futárnál, akik több millával rohangálnak fennál, és mégsincsenek ilyen lehúzások. Ilyen esetek elkerülésére mondjuk lehetne forgalmas helyen találkozni, vagy több embert alkalmazni. Szal ilyen utánvétel szerű cuccos, nem spanyolviasz, a különbség csak az árban és a biztonságban lenne, mert igy tuti jót kap a vevő( míg mondjuk utánvétellel fel lehet adni egy féltéglát is akár), és ha ügyes a szervezés akkor kb olyna áron, mintha postán elküldené(kb 1k ). Ügyes szervezés alatt a hatékonyságot értem, hogy egy-két csomaggal senkinek nem érné meg futkorászni, de ha van 10 és ezt egyszerre pár óra alatt el lehet intézni akkor lehet hogy azért már megérné mindenkinek. Jobb ötletem nincs, mert ezt szerintem egész egyszerűen másképpen nem lehet, mint élőben és megbízható embereken keresztül. A gond ugyanis az hogy egyesek megbízhatatlanok, és sok csere nem valós időben történik. Ezeket ezzel a módszerrel mind ki lehet küszöbölni. Mellesleg meg ha jól működik a rendszer, akkor az erősíti csak saját magát ahogy ismertebb lesz, mert ezen keresztül senki nem fog megpróbálni szart eladni, mert egyből feketelistára kerülne, meg nem is léphet meg a pénzzel senki, így a kis csaló girnyók a perifériára szorulnának, és éppen ezért lenne piaca, pláne a mostani körülmények közt.

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Nyugdíjas #8176 üzenetére

    na jó de most gondolj bele hogy mi van ilyen, ami tényleg rizikós ebből a szempontból. Pl vevő vagyok vennék egy telo-t mire figyeljen a illető elmondom: ne legyen karcos, működjenek a gombok, lehessen vele telefonálni, meglegyen minden alkatrész, papír, stb... szal amit egy adásvételnél meg lehet nézni( pl azt hogy meddig bírja az aksi nem lehet, kivétel ha mondjuk odaadja az eladó, hogy legyen nála egy megadott ideig, és nézze meg a saját szemével). Pl. a vevő is konrétan készíthetne egy listát a kockázat csökkentése érdekében, amin ha minden pont stimmel, akkor lehet szignózni a dolgot. A tutibiztonság kedvéért mondjuk lehetne egy megbízási szerződés egy pontjaként aláíratni az eladóval, hogy a termék minden tekintetben megfelel a hirdetésben megadottnak is. Utána a vevővel már nem kell másra figyelni, csak hogy odaadja a pénzt. Ezt egyszerűen annyival el lehet intézni, hogyha már valaki ezt a szolgáltatást igénybe szeretné venni vevőként akkor előbb tegye le a pénzt, és utána kaphat egy csomagot, amivel ezután oda rohan ahova akar. De ha végignézzük a piacot, akkor a javak 50-60%-a amivel visszaélés van új, bontatlan, és többnyire az van, hogy valaki elutalja a pénzt, és nem jön a cucc. Vagy pl olyna fordulhat elő, hogy valaki kap valamit, ami nem működik, ami szintén kivédhető ezzel, vagy pl van egy proci, meg van hirdetve hogy huszonnyócezerszázkilencvennyóc gigasercen megy, azt is meg lehet tekinetni élőben. Szal nagyon nagyon sok dolgot ki lehetne ezzel védeni, ami visszaélésre, becsapásra adhat alapot. Ha meg valami esztétikailag hibás, de amúgy jól működik, és ez esetleg gondot jelenthet akkor telefonon lehet egyeztetni, hogy kell e a termék vagy se.

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz VinoRosso #8178 üzenetére

    Jogos-jogos. Értem én.
    Én inkább arra akartam kilyukadni, hogy én az esélyét sem szeretem megadni, hogy pénz, vagy anyagi dolgok miatt legyen valami ellentét egy baráttal, vagy jó ismerőssel.
    Mert azért becsúszhat bármi... De amiket irsz ezekkel már tényleg komolyan le lehet csökkenteni a kockázatot.
    Nekem már csak az a kérdésem merül fel, hogy kell-e ezt ennyire agyon-szervezni?:B

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • hakos1987

    őstag

    válasz VinoRosso #8172 üzenetére

    PH!-ra tom, hogy nem jelentkezett be, sztem már nem is fog... viszont MSN-en fent szokott lenni, csak tegnap nyaralni ment... Nem értem sajnos, hogy ez hogyan, miért történhetett, velem korrekt volt mindenesetre, ráadásul legtöbbször Ő hívott.... :F

    Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

  • Ősember

    őstag

    válasz VinoRosso #8177 üzenetére

    hello
    sokkal egyszerübben is meg lehet oldani :) egyelöre hagyjuk ki a személyes találkozos dolgokat, mert ott történik a legkevesebb átverés, inkább az elöreutalásos csalásokra keressünk megoldást.
    már egyszer felhoztam ezt, de leirom ujbol már fix elképzelés formájában :) tehát a harmadik fél a biztosito fél, ö garantálja, hogy mindenki kap valamit cserébe.
    1. a vevö elutalja a vételárat a harmadik félnek (+ az illetéket)
    2. amint a pénz megjelenik a számlán, az elado elküldi a cuccot a vevönek
    3. a vevönek az átvételtöl számitva 3 (vagy több) napja van a vizsgálodásra, nézelödésre
    és innentöl van 2 ut... ha jo a cucc és ha nem jo...
    4.a) ha jo az áru, akkor a harmadik fél küldi a pénzt az eladonak, game over

    4.b) ha valami nem jo, akkor jön a beszélgetés :D kideritjük milyen fajta rendellenesség van és megállapitjuk ki hibázott.
    ha az elado elfelejtette közölni, hogy defekt a cucc, vagy nem tüntette fel, hogy a telefon kijelzöje kicsit be van törve (ilyen és hasonlo kaliberü hibákat fényképpel kell bizonyitani), akkor mielött visszaküldené neki a vevö az árut, az elött elküldi az elado a harmadik félnek a postaköltségeket (amennyibe került a posta a vevönek oda és vissza). amint ez megtörtént a vevö elküldi az árut az eladonak. ekkor az van, hogy az eladonál lesz megint az áru és bukta a pk-t mind a két irányba, a vevö meg megkapja a vételárat + a 2 postázás költségét, magyarul teljesen kártalanitva lett.
    ebben a rendszerben nem történhet visszaélés az eladok részéröl, akik ugye általában a hunyok szoktak lenni és a vevö sem loghat meg a termékkel, mert a pénze már eleve a harmadik félnél volt ;)
    igazábol a vevö nem hibázhat, mert az elado köteles feltüntetni a termék állapotát. ha nem irja, hogy van rajta karcolás, akkor azt ugy értelmezzük egész egyszerüen, hogy nincs semmi baja az árunak. a dobozos az nem zacskosat jelent pár összeszedett kábellel egy karton dobozban stb stb...
    de ha mégis valami olyan pontatlanság adodna, ami nem befolyásolja a termék müködését, de mégsem volt teljesen korrektül feltünteve (pl azt irja az elado, hogy mindene megvan az alaplapnak, de a fele kábel hiányzik) akkor azt közös megegyezés alapján orvosoljuk. pl ármérséklés...

    ami itt fontos lehet, az a harmadik félnek az utalási költsége. ez részéröl csak egy egyszeri dij, de az nem pálya, hogy majd ö ezt a sok kis összeget minden alkalommal benyelje. esetleg ha az eladonak nincs bankszámlája, akkor postára kell menni és csekken feladni a végösszeget... én ezért arra gondoltam, hogy minimálisan 500huf-ért, vagy a vételár 5%-áért dolgozna. persze ezt még finomitani kell, mert egy 100k-s tételnél ez már 5k, de ez részletkérdés, ha elfogadjátok ezt a javaslatot, akkor ugy is pontositani kell minden részletet és normálisabban leirni :D
    egyébként ezt ebben a formában én is vállalnám, mert szinte minden nap elérhetö vagyok a forumon és msn-en is, ráadásul van netbankom hogy az utalást gyorsan el lehessen intézni.
    vélemény? :)

    [ Szerkesztve ]

    ______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

  • Realradical

    őstag

    válasz Ősember #8181 üzenetére

    Felvázoltad a PH! Nepper ötletemet amit a régi topicban kitaláltam, hogy megoldás lenne. Olvass utána, igazából több oka is volt, hogy nem jött össze.

    1. Bele kéne folynia a PH!-nak akár csak egy rang kiadásával amit nem tesznek meg, mert ezzel félig-meddig felelősséget is vállalnának amit nem akarnak.(hozzáteszem, érthető)

    2. Túlságosan lelassítja a biznisz létrejöttét

    Volt ott több ellenvetés is, most kapásból ezek ugrottak be.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Ősember

    őstag

    válasz Realradical #8182 üzenetére

    a rendszer hasonlo, de nem értem miért ragaszkodtok ahhoz, hogy a harmadik fél az minden áron hozzájusson a cucchoz? :F ez az, ami lelassitja az üzletet, nem a pénzküldés. a pénzt a vevötöl a nepperig elküldeni ugyan addig tart, mint vevötöl az eladoig, nem? :) ez, amit felvázoltam legrosszabb esetben is +1 napot tol rá az idötartamra, ha belegondolsz...
    én nem ragaszkodok egyedi ranghoz, nem tudom ez kinek és miért visszatarto erö :B persze látványosabb lenne, ez már magában is reklámozná a tevékenységet, de nem feltétel.
    annyit kellene a ph-nak tennie, hogy az aprohirdetésekhez jol láthatoan kitenné a linket a nepperhez egy rövidke magyarázattal és hozzátenné, hogy ez egy külön kis közösségi dolog, nem a prohardver része és nem vállalnak érte felelösséget. kb ugyan ez van leirva az aprok alján elrejtve, hogy ök nem válalnak felelösséget az esetleges károkért ;)

    ______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

  • Realradical

    őstag

    válasz Ősember #8184 üzenetére

    Szitu:
    -utalás bejön
    -áru átmegy
    -vevő hisztizik, nem jó a cucc
    -eladó hisztizik, hogy jó volt a cucc

    Hogy döntöd el, hogy esetleg a vevő megfőzte-e mondjuk a gpuját annak a szerencsétlen vga-nak és jó volt, vagy már így kapta meg, ha nem volt nálad a termék. Visszaküldöd a pénzt vagy sem?

    No ezért szerencsésebb letesztelni a cumót a "neppernek" pl. különben sokszor kompromittáló szituban találhatja magát.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz Ősember #8181 üzenetére

    Én bevállalnám a "harmadik fél" (lásd még nepper) közvetítő szerepét a felelősség teljes elhárításával a mindenkori összeg 10%-áért! :R

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • Realradical

    őstag

    válasz localhost #8186 üzenetére

    Ehh...ha nem vállalsz felelősséget akkor mire kapsz pénzt?:D

    Ráadásul 10% az rengeteg, 5 mondjuk még reálisan hangzik .

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz Realradical #8187 üzenetére

    Ne alkudozz! Az én pontos teljesítésemért és megbízhatóságomért nem sok a 10% !
    Azt mondod, öt? Nah, jó legyen ennyiért a tiéd! Megnyerted! :C

    [ Szerkesztve ]

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • Ősember

    őstag

    válasz Realradical #8185 üzenetére

    ugyan ezt eljátszhatjuk ugy is, hogy nálad derül ki, hogy rossz és az elado akkor is balhézhat, mert nála tutira jo volt :) az ilyen magatartást egyszerüen nem fogod tudni soha sem kivédeni, hacsak nem mész el házhoz és nézed meg saját szemeddel, hogy franko. akinek meg erre van ideje, az csinálja :U szivesen segitenék, de nem a saját szabadidömet feláldozva.
    elöbb leirtam mi van, ha nem megfelelö a cucc, visszakerül az eladohoz. az üzlet mindig is ilyen volt, valakinek vállalnia kellett a felelösséget. ez a valki mindig az elado kell legyen. a harmadik fél csak abban segit, hogy nehogy "meggondolja magát" az elado és ne akarja visszavenni az adott terméket.
    ha le van irva minden mindenféle esetnél akkor azt üzletelés elött egész egyszerüen el kell fogadnia mind a két félnek és utolag nincs nyavajgás, vagy ha van az már nem a nepper dolga lesz.
    ráadásul nagyon kevés olyan eset lehet, hogy a vevö szándékosan megrongálja a cuccost. nem ez az általános probléma, hanem a pénz beszedése és utána a semmit sem küldés.

    localhost: értékeljük a humorod, de hülyeséggel ne tömködjük a topikot ;)

    ______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

  • Realradical

    őstag

    válasz Ősember #8189 üzenetére

    Hát , az utalásos átverések ellen jó a rendszer az tuti. Másra azonban nem alkalmas.

    Engem, mondjuk nem zavarna ha az eladó házhoz hozná a cuccát és ott nyomnánk egy tesztet mielőtt átveszem. (papírok a tesztekről aláiratva+fénykép és máris be van védve a seggem)

    X%-ért ami egy minimális pénz, szívesen feláldozom a saját időmet (és nyújtok tesztkörnyezetet). Csak ugye itt jön be a kérdés:
    -honnan tudja a másik két fél, hogy én megbízható vagyok-e? Ehhez ugye kéne egy hitelesítési rendszer ami szerintem a PH! segítsége nélkül nem létezhet.

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Ősember

    őstag

    válasz Realradical #8190 üzenetére

    azt ugye tudni kell, hogy nem minden elado budapesti ;) sött, ha megnézed a tömegesen átveröket, szinte kivétel nélkül mindegyik vidéki, ezért sem eröltetném a személyes üzletbonylitást. eleve hozzá kell tenni az egész történethez, hogy aki bevállal egy üzletelést közvetitövel (felügyelövel) az már szerintem kevésbé lesz hajlamos a szarkeverésre...
    nálam a referencialobogtatás nem probléma :D de mondjuk nálad tényleg jol jönne egy egyedi rang és akkor nem szorul magyarázatra miért kellene benned megbizni :K

    ______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

  • Realradical

    őstag

    válasz Ősember #8191 üzenetére

    Bah :DDD

    *Rad elindul sátáni tekintettel buherálni a pirosponttáblát* ;]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Ősember

    őstag

    válasz Realradical #8192 üzenetére

    jut eszembe, személyes találkozok alkalmával is alkalmazhato a modszer :))
    ugyan az lenne a menet, mint a postázos modszernél, csak az árut személyesen adnák át. na de ez miért is jo??? szimplán azért, mert igy is biztosan tartja magát az elado a probagaranciához és mint tudjuk egy fizikailag szépen festö vga is lehet agyhalott ;)

    egyébként, ha megtaláljuk azt amire mindenki rábolint mi lesz? :B

    ______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

  • cowboy_bebop

    őstag

    válasz udi #8174 üzenetére

    Köszi h. elolvastad, és neked is batmab.
    Mint írtam, elküldtem neki a linket, de ide nem ír.
    Viszont felajánlotta h. küld egy kormányt tök ingyen, amint hazaért az utazásból.

    Mondjuk ezek után, a fene se tudja mit higgyek.

  • Realradical

    őstag

    válasz Ősember #8193 üzenetére

    Hát igen ez a beszélgetés kb. olyan mint a talponállókban történő 12 fröccs utáni filozofizálások vidéken. Mi megoldjuk a világ gondjait, de senkit nem érdekel. :DDD

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • jetimokus

    tag

    válasz balazs_t #8141 üzenetére

    A meghívós dolog szerintem nagyon korrekt ötlet. Ezt ki lehetne azzal pofozni, hogy a regisztrációnál kötelező lenne nevet, címet megadni,és esetleg egy aktiváló kódot küldeni a megadott címre amivel itt ph!-n aztán érvénysíteni tudná az illető a regisztrációját, és innentől teljes értékű felhasználónak számítana. A címet, stb, persze nem kellene mindenkinek látnia, el lehetne rejteni... ha valami gáz van az illetővel a moderátoroknak lehetne szólni, vagy a házigazdáknak, és ők kiadhatnák, vagy intézkedhetnének, vagy amit jónak látnak, nagyobb dolog esetében a rendőrségnek is ki lehetne adni...
    különben ez a cím megadós, levél küldős, aktiváló kódos dolog a teszveszen nagyon jól működik.
    Szerintem ezzel sok csalót ki lehetne szűrni....

  • balazs_t

    tag

    válasz Realradical #8195 üzenetére

    Deehogyneem :) Ez a nepperes dolog nagyon jó ötlet, csak aztán mire összeadjuk a plussz költségeket és energiákat meg időt, kijön hogy ... "vazze inkább elmegyek a bótba oszt megveszem az újat" :D
    No de viccen kívül tényleg jó ötlet, viszont akkor tényleg az árut is először a nepperhez kéne küldeni, mert így 2 állítás áll szemben eggyel akármilyen gáz is van, és könnyebb dönteni.
    (Egy fröccsre én is beszállnék :))))

    [ Szerkesztve ]

  • Ősember

    őstag

    válasz balazs_t #8197 üzenetére

    nem értem mi a fennakadás oka... szinte semmilyen plusz energiárol meg idöröl nem beszélünk, ha nem kell eljuttatni a cuccot a nepperhez.
    ha valaki kéri ezt a szolgáltatást az csak is a szkeptikus fél lehet, nem? :F aki át akar verni valakit az magabiztos és ráveszi a másikat a hülyeségeire, feltehetöen nem fog segitséget kérni mástol.

    jetimokus: tudod te mennyi pénz mindenhova szétküldeni a regisztrácios levelet? :) ne gondolkozzunk már olyan rendszerekben ami kényelmetlen, vagy csak kellemetlenséget okoz bárkinek is. már elmondtam, de elmondom ujra, nem az emberek kizárása a cél, hanem a csalások ellehetetlenitése.

    [ Szerkesztve ]

    ______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

  • PHM

    addikt

    válasz jetimokus #8196 üzenetére

    "különben ez a cím megadós, levél küldős, aktiváló kódos dolog a teszveszen nagyon jól működik."
    A teszveszen is vannak csalók, nézd csak meg a fórumokat.
    Ugyanez igaz a vaterára is, hiába van az utalásos aktiválás.
    Sajnos nem létezik olyan biztonsági intézkedés, amit kellő
    szorgalommal és kitartással ne lehetne kijátszani.
    Az aukciós portálok értékelő rendszere szvsz jó dolog, ad némi támpontot,
    csak ne felejtsük el hogy ezek fizetős szolgáltatások.
    Itt egyelőre marad az óvatosság, + a partner előzetes "lenyomozása".
    Szerintem...

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • jetimokus

    tag

    válasz PHM #8199 üzenetére

    Igaz hogy ez sem tökéletes megoldás, de azért vaslami biztonságot csak ad az embereknek.... Azért mindenképpen jobb lenne szerintem mint így, ha nem is tűnnének el a csalók teljesen, azért egy részüket ki lehetne szorítani talán... szerintem.

Aktív témák