Hirdetés

Aktív témák

  • grrpowa

    aktív tag

    válasz erno18 #17498 üzenetére

    Szerintem vegyél egy helyesirási szotárat :O else költe WTF és nem job hanem jobb üzletet meg még sorolhatnám :D Az meg milyen dolog hogy lecipeltetsz valamit Vácra aztán meg nem vesszed átt :U

    0631 7710098

  • retfirg

    tag

    válasz Bloodrayne2 #17420 üzenetére

    Szerintem meg az "anyagi károsodás" az a rozsda, ha már okoskodunk.

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz BlackPriest #17422 üzenetére

    Az vicces, amikor valakinek saját bevallása szerint jól bevált üzletszabályzata van, és mellékel hozzá több példát, hogy mennyire képtelen volt megvédeni magát: évekig futkostál pár ezer forintért (végül biztos megérte, csak benzinre/útiköltségre elment amit előtte elbuktál), az olyan történeteket meg elfelejtetted, amikor megkárosították és lókukit se tudtál csinálni. Tudom, téged véletlenül mindig apu-anyu kis kedvence károsított meg, aki amúgy sík hülye volt (simán lenyomozható, meg címet is megadott és stb.) és a szülők mindig pont neked téritették meg a kárt ÉS még kedvesek is voltak. [Elvégre pont ilyen szülőknek lesz ilyen gyereke, alap.]
    Mint a Barátok Köztben.

    Átlag halandónak ne üzletszabályzata legyen (vicc), hanem józan esze, vagy esetleg 1-2 kikötése a hírdetés végén.
    Én speciel olyannal nem kötnék üzletet, aki szabályokat írogat, amiket nekem kell betartanom. (Mellesleg olyan szabályokat, amik egyértelműen ellentétesek a PH szabályzatával.)

    [ Szerkesztve ]

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • -NOKIA-

    Ármester

    Én nem ajánlanám senkinek: mobilmonkey
    Miközben lefixálod vele az üzlet részleteit (tablet csere + ráfizetés: helye és annak ideje), eladja másnak a cuccot. :U

  • mddevil

    csendes tag

    Fekete pontot kérnék nekim22 -nek Akivel úgy volt, hogy elcserélem zte skatemet iphone 3gsre ami szoftverhibás. Mivel ugye állítása szerint szoftverhibás ezért megbeszéltük, hogy 1 hét garancia. Restore után kiderült, hogy egy kókányolt 3gről van szó ami nem csak szoftveresen volt szar, hanem hardveresen is. Felhívtam először felvette, de csak mert másik számról hívtam, később már nem válaszolt. Pm-re nem ír vissza, pedig feljár az oldalra. Ez a 3g 1 fillért nem ér így. Ezt adtam én, és cserébe 1 rakás szart kaptam. Kerüljétek mert 1 f@sz csaló. Ő az Rosszul jár velem, mert nem hagyom ennyibe.

  • mhif

    senior tag

    Sajnos ismételten jeleznem kell egy újabb esetem a topikban, mely mmm13 fórumozóval esett meg ezen hirdetéshez kapcsolódó vásárlásom alkalmával.
    Egyszerre több hw-t is vásároltam az illetőtől, megállapodtunk az alkatrészenkénti árakban, a 3 napos próbagaranciában és az előreutalás utáni postázásban. Az utalás és a postázás a megbeszéltek szerint másnap megtörtént, távollétem okán a pakkot kicsivel később tudtam átvenni, de minden a megbeszéltek szerint zajlott. Az eladó még vásárlás előtt jelezte, hogy készít tesztképeket a cuccokról és azokat majd átküldi, valamint előzékenyen felajánlotta a va*erás felhasználónevének megadásával, hogy ha azt biztonságosabbnak ítélem felteszi ott a cuccokat, nem éltem ezzel a lehetőséggel. Egyedüli panaszom az addigi ügymenet során a kritikán aluli helyesírásra és fogalmazásmódra lehetett volna. Ekkor még nem volt.
    Visszatérve: megkezdődött a hw-ek tesztelés, a fentebb megadott linken szereplő Asus A8N32-SLI Deluxe lap kivételével minden rendben volt. Az Asus lap esetében a hibajelenség a klasszikus "ventik felpörögnek de képet nem ad a monitor" volt. Az alaplapba többféle VGA, CPU (1 és 2 magos) és memóriamodul a létező összes kombinációban próbálva volt, valamint tesztkártyát is használtam, ami teljesen süket volt minden esetben (értsd semmilyen jelet nem adott a LED kijelző). Nem először volt már efféle lap a kezem alatt, a szokásos farkashibák (úgymint törlés állásban hagyott BIOS reset jumper, szükséges plusz tápcsatlakozók bedugásának elfelejtése) elhagyása nélkül zajlott a tesztelés. Természetesen az említett CPU, VGA, memók és ezen felül az egyéb perifériák és tápegység működő, napi szinten használatban lévő hw-ek a mai napig. Ezekkel csak azt az egyszerű tényt szeretném alátámasztani, hogy tudom hogyan és mivel kell letesztelni egy alaplapot.
    Szóval a lap nem működött. A kérdésemre milyen tesztkörnyezetben volt a lap tesztelve nem tudott pontos választ adni az eladó, a korábban ígért tesztképek akkorra és a mai nap sem érkeztek meg az emailcímemre. 03.09-e környékén lett visszapostázva a lap 03.13-án jelezte, hogy átvette. Valamint még ekkor jelezte, hogy ha nem jó a visszaküldött lap akkor fel tud ajánlani egy Gigabyte k8n pro-sli lapot minden tartozékával. Kértem minél előbb tesztelje le újra és jelezze milyen eredményre jutott, 03-18-án meg is érkezett a válasz: állítása szerint az alaplap 3200+ CPUval megy 4200+ CPUval nem. Felettébb érdekes információnak tartottam ezt annak ismeretében, hogy a nálam zajlott teszt során volt a lapban 4200+ CPU, valamint eleve a 4400+ CPUval érkezett hozzám (ami hibátlanul működik másik lapban), ahogyan az az eredeti hirdetésben is kínálva volt. Itt jelezném ismét, hogy a korábban ígért tesztképeket még mindig nem kaptam meg (ahogyan a mai napig sem).
    A következő kéréssel fordultam felé:
    Készíts kérlek egy nagyfelbontású képet amin kivehetőek együttesen a következők:
    -az alaplapon található számkódos matricák felirata közül az egyik (van ilyen a floppy csatlakozón, mellette, vagy a rózsaszín COM portnál)
    -monitor amin az elindítás utáni BIOS bejelentkező (POST screen) képet mutat
    -egyértelműen láthatóak a kábelek csatlakozásai, ergo valóban ebben a lapban lévő VGA-ra van kötve a POST screen-t mutató monitor

    Erre a kérésemre válasz nem érkezett, sőt nemes egyszerűséggel mintha észre sem vette volna a következő privátban már azt kérdezte, hogy akkor küldje-e a vissza a Gigabyte lapot. Jeleztem neki, hogy nem áll szándékomban egy fillért sem fizetni további visszapostázásokért és kértem, hogy tisztességesen tesztelje le az alaplapot, készítsen erről képeket, valamint megkérdeztem mik a meglévő pontos tartozékok a giga laphoz.
    Ekkorra már a korábban minden tartozékával lévő giga laphoz csak 1-2 kiegészítő és USB kivezetés "maradt", valamint közölte, hogy majd ha lesz ideje feladja postára.
    Ez volt az a pont, ahol először kértem, hogy figyeljen oda a helyesírására, mert érthetetlenül tagolja a mondatokat és értelmezhetetlen amit ír, valamint kezdett oda fajulni a levelezés, hogy minimum 1 napot kellett a válaszokra várni. Jeleztem neki természetesnek tűnő (vagy csak szerintem az???) igényem, hogy a giga lapra ugyanúgy kérem a 3 nap próbagaranciát és, hogy ajánlott levélként postázza. Mivel ismét nem érkezett 1 napja válasz újra megkérdeztem rendben van-e a 3 nap gari és az ajánlott feladás. Erre azt a velős és a partner eddigi üzleti hozzáállását nem meghazudtoló választ kaptam, hogy majd a héten küldi, ennyi! Ezen a ponton lett elegem a gyépés információcseréből és jeleztem ha nem írja le, hogy ok a 3 nap gari és az ajánlott feladás, akkor elállok a csere lehetőségétől és utalja vissza az alaplap árát, korábbi megállapodásunk szerinti összegben. Ismételten egy nap szünet, majd kifejtettem véleményem az ügyhöz tanúsított arcpirító hozzáállását illetően, valamint közöltem vele, hogy nem kénye-kedve szerint rendelkezik az én pénzemmel és amikor ideje engedi dönt annak sorsáról. Harmadszor is feltettem kérdésem, hogy vállalja-e a 3 nap garanciát és az ajánlott feladást. Feltételezve (és emlékezve legutóbbi esetemre) elmagyaráztam neki az ajánlott levél részt, miszerint csak így tudja bizonyítani a feladás tényét, arra nem tértem ki miért természetes az, hogy cseretermék esetén a cseretermékre is automatikusan él a 3 nap garancia.
    A válasza erre annyi volt, hogy majd visszautalja akkor a pénzem. Kérdésemre mikor azt a választ kaptam, hogy majd 10-én. Jelezném ekkor volt 03.22-e, tehát 04.10-én méltatta volna pénzem visszautalni. Közöltem vele, hogy nem fogja az én torkomon lenyomni, hogy nincs pénze és fizetésnapra hivatkozva halogatja az időt. Akinek hó 10-én van pénze, annak van hó 22-én is, ráadásul folyamatosan mentek az adásvételei itt és a va*erán is. Közöltem vele, hogy 7 napot várok a visszautalásra, azaz 03.29-ig érkezzen meg a számlámra az összeg, ami természetesen a mai napig nem történt meg. Még 03.29-én megkerestem és emlékeztettem a korábbiakra, ekkor bemutatott egy fényképet amin a nevem, a számlaszámom és az összeg látható, amivel bizonyítani akarta az állítólagos aznapi visszautalását. Ez 4 munkanapja volt, nincs olyan bank, netbank Magyarországon amelynél belföldi utalás nem érkezik meg 4 napon belül. Amellett, hogy 03.22. óta kritikán aluli hangnemben beszélt velem, további ígéretet tett egy jutúbos videóra amivel bizonyítja, hogy működik a lap. Erre összefoglaltam neki az addig elhangzott ígéreteit:

    Már az adásvétel előtt ígértél tesztképeket. Hol vannak? Sehol.
    Miután visszaküldtem kétszer kértelek, hogy a korábban leírt módon prezentáld az újratesztelés eredményét. Hol vannak? Sehol.
    Minden lehetőséged adott, hogy bizonyítsd az állításaid.

    Erre a válasza az volt, hogy majd bizonyít itt a nagyközönség előtt. Hát kedves barátom akkor tessék. Itt a lehetőség, hogy ha már előttem nem sikerült akkor a nagyközönség előtt hitelt adj az írott szavaidnak.
    Természetesen ez a döntésemen nem változtat miszerint elálltam a csere lehetőségétől és a pénzem visszautalását várom. Ezért itt a nagyközönség előtt jelezném feléd, hogy adok még egy lehetőséget neked és 2012.04.10-ig (ahogyan azt korábban is jelölted) várom az összeg visszautalását, ellenkező esetben megtörténik esetedben is a rendőrségi feljelentés.
    Az eladó ügyhöz tanúsított hozzáállása okán jelezném panaszom és kérném az Illetékesektől a megérdemelt fekete pont kiosztását.

  • utánvétel

    aktív tag

    válasz mhif #17506 üzenetére

    A vaterás nick nevét légy szíves küld át privátban, mert, óvatosságból már teszem is a tiltólistámra.
    köszi

    *** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

  • markzolee

    tag

    válasz mhif #17506 üzenetére

    Újabb botrány körülötted...milyen érdekes...ez már a sokadik ilyen játékod itt a fórumon, hogy habiszti nem érkezett meg hozzád a cucc, vagy ha megérkezett, akkor az nem jó.
    Neked is kijárna most már pár fekete, mert ki tudja, mit tettél azokkal a termékekkel, amiket hibátlanul kapsz meg és nálad hirtelen elromlanak. Szerintem kísérletezel és donorokat keresel a rossz cuccaidhoz...a fentebb írt alaplap típusából gyanítom, mert tőlem is hasonlót kaptál.
    Egyébként ha már említetted az én esetemet is, akkor tájékoztass légyszíves privátban a feljelentésedről, mert továbbra sem kerestek fel.

    Telefon: +36304421483

  • joanadavis

    csendes tag

    válasz Zooka #17159 üzenetére

    Röviden: noha Zooka alapvetően nem vert át, mint a sok genyó, akikről szó van, túlárazva és alulfelszerelve adta el a gépet, amit vettem tőle.

    Sok idő volt a problémák jellege miatt, igen, hiszen véletlenül jöttem rá arra is, hogy meg lehet nézni a Lenovo oldalán, milyen felszereltséggel jött a gép hardveresen. Ami meg sz*r volt a notebookban, az nem azért volt az, mert én rontottam el. (pl. 5 hónap folyamatos használat mellett kevesebb mint 1% akkuelhasználódás szemben a >40%-os elhasználtsággal, amivel nekem eladtad, pedig én sem ám a polcra tettem és nézegettem!)

    Hangsúlyozom: nem elromlásról van szó, a gép azóta is köszöni szépen, jól van és hálásan dolgozik. Hanem amilyen állapotban eladtad, ahhoz képest messze túl volt árazva a gép.

    Még valami: legközelebb ne uszítsd rám az összesen két barátodat PH-ról, mert attól nem fogom visszavonni, amit mondtam, a másik meg az, hogy én nem kértem semmidnek a megvonását, csupán jeleztem, hogy az az igénytelenség, amivel találkoztam a gépen, amit eladtál, sok időmbe telt, hogy kiderüljön, és így utólag nézve sok pénzbe is (Neked is meg járulékos költségként mindenkinek fizetve, akiktől akksi, cerka, stb. lett beszerezve). Remélem, most már világos, miről beszélek.

    ui: örülj, hogy nem kértem vissza a pénzt, mert mint láttam, rögtön aznap megvetted a telefont :D

  • mhif

    senior tag

    válasz markzolee #17508 üzenetére

    Újabb botrány körülötted...milyen érdekes...ez már a sokadik ilyen játékod itt a fórumon, hogy habiszti nem érkezett meg hozzád a cucc, vagy ha megérkezett, akkor az nem jó.

    Újabb? Jelöld már hol volt engem érintő botrány? Legalább egyet a sokadik közül.

    mit tettél azokkal a termékekkel, amiket hibátlanul kapsz meg és nálad hirtelen elromlanak.

    Melyik hw-ekre gondolsz konkrétan, pontosíts.

    Szerintem kísérletezel és donorokat keresel a rossz cuccaidhoz...

    Meg tudom keresni becsületesen is a pénzem, de köszi az észrevételt.

    a fentebb írt alaplap típusából gyanítom, mert tőlem is hasonlót kaptál.

    Mikor kaptam tőled és milyen alaplapot?

    Egyébként ha már említetted az én esetemet is, akkor tájékoztass légyszíves privátban a feljelentésedről, mert továbbra sem kerestek fel.

    Ez nem az üzleti vitatopik és nem vagyok neked köteles semmiről beszámolni, a nyomozás folyik annak menetét nem én befolyásolom.

  • Bloodrayne2

    tag

    válasz markzolee #17511 üzenetére

    Ezt bárki megtudja csinálni amit most te ide beszúrtál.Megkéred az egyik haverodat,hogy írjon neked egy ilyen levelet és beszúrod ide :)

    a és ez egy privát üzenet,amit it nem szabad nyilvánosságra hozni,más részt ez pedig nem a fórumba van írva :)

    Bocs a beleszólásért,de ez egyből szemen szúrt.

    [ Szerkesztve ]

    Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

  • markzolee

    tag

    válasz Bloodrayne2 #17512 üzenetére

    Akinek nem inge, nem veszi magára...akinek ezt írtam, tudja kiről van szó, saját lelkiismeretén múlik minden. Csak én sosem vertem át senkit, ez az emberke meg befeketít.
    Csak 3 ember van rajtam kívül, akikkel ilyeneket játszik unalmában.

    Telefon: +36304421483

  • mhif

    senior tag

    válasz markzolee #17511 üzenetére

    Nem igazán értem mire hoztad ezt fel példának, de te biztosan tudod. Legfeljebb példaként tud neked szolgálni az illető üzleti hozzáállása az én meglátásom szerint. Ennek okán nevetségesnek tartom, hogy ilyennel akarsz lejáratni, de csak csináld nyugodtan, itt mindennek írásos nyoma marad.
    Ha ennek az ismeretlen fórumosnak bármi problémája, vagy mondanivalója lenne, vagy lett volna jelzi felém. Én sajnos nem találtam ezzel az avatarral a privátosládámban 7600 VGA-t nekem eladó fanatikus tag felhasználót, de biztos én vagyok a figyelmetlen.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz markzolee #17511 üzenetére

    Ahogy már jelezték privát üzenetet ne hozz nyilvánosságra! Köszönöm!

  • PearCyp

    tag

    Heló!
    nem szerettem volna ide írni, de muszáj.
    matyi71 -nek küldtem egy ajálnott csomagot, benne egy telefonnal, 2ezer forint volt feladni, nem vette át.
    ezer forint volt még pluszba hogy visszakapjam, tehát 3 ezer forintért megutaztattam a telefonom... köszöni a szép utat.

    EDIT: jah és a feladás óta nem írt vissza, pedig bejelentkezett azóta, és többször is felszólítottam, hogy vegye át.

    [ Szerkesztve ]

    Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

  • normen82

    tag

    válasz Narancs #17495 üzenetére

    "Nem hiszem, hogy szándékosan akart átverni, inkább csak ilyen hülye szerencsétlen."
    Ezen majdnem bekuláltam! :DD

  • mhif

    senior tag

    válasz mhif #17506 üzenetére

    Ügyünk mmm13 fórumossal lezárult, részleteiről itt tájékozódhattok: http://prohardver.hu/tema/uzleti_vita/hsz_1039-1054.html

  • Viktor77

    titán

    Na, mivel kiderült, hogy maxtor250 (vagy a haverja, most ezt kell kiderítenem), hazudott csabi8809-et illetően, így az erre vonatkozó bejelentést, és hsz-eket töröltem, hogy ne adjon felesleges találatot.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • Tigermax

    csendes tag

    Sziasztok.

    Fekete pontot szeretnék kérni salgocomp-nak akitől ezeket a cuccokat "vásároltam meg" majdnem.Pontosabban,én megvásároltam,mert a vételárat elutaltam neki,de a cucc nem jött meg.

    Utalást követően 4 nappal írt egy üzenetet,hogy visszaküldi a pénzt,mert nem akarja elküldeni az ismerőse a cuccokat.

    Én közben eladtam a VGA-mat,mert a tőle vásároltat szántam a gépbe.

    7 ezret utaltam,visszaküldött 6200ft-ot,hogy a többit majd küldi ha hazajött az ismerőse a koleszból.

    Most itt vagyok VGA nélkül,és még az elutalt teljes összeget sem kaptam vissza.

    Szerintem ez megér egy fekete pontot,mert nem megbízható,és a szavát sem állta,és miatta eladtam áron alul a VGA-mat is.

    Köszönöm.

Aktív témák