Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz szacsee #8690 üzenetére

    Gondolkodtam rajta, hogy leírom miért nem számítottam át a dollárt euróra, de látom levágtad.
    A régi gyártó a szimulátoros hardverek szegmensében szerintem relatív, mert max 10 esetleg 15 évről beszélhetünk. Én továbbra is professzionális, és home termékekről beszélnék inkább. Azért egy Frex-en és ECCI-n (de sorolhatnám ide akár a BRD-t is) látszik, hogy nem számítógép asztalra tervezték ellentétben egy Fanatec-el, hanem kokpit-be. A megbízhatóságuk ezen termékeknek a professzionális mivoltukban rejlik, egyszerűen professzionális célokra tervezték. Véleményem szerint ezért fog bárki is kifizetni még 500-1000 vagy még több euró (dollár) felárat, nem a megbízhatóság miatt. Valószínűleg ezért fogja a Fanatec az árat a profi cuccok alsó határához igazítani a CSW esetén, mert a home hardverben ez lehet az abszolút csúcs jelen pillanat. Aki nem professzionális szimulátoros, de szeretne egy olyan eszközt, ami professzionális technológiát alkalmaz, az ezt fogja választani, és nem egy Frex-et, amit csak pl. 6 db 10-es csavarral lehet rögzíteni bármihez. És szerintem az sem szempont ilyenkor, hogy pl. egy ECCi csak pár száz euróval drágább, hacsak nem kokpittet épít az illető.
    Ez magánvélemény, én így látom a dolgot.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

Új hozzászólás Aktív témák