2012. május 25., péntek

Gyorskeresés

Szponzorunk

Főszponzorunk

ASUS

Útvonal

Hírek  »  Egyéb rovat

Egyre közelebb az Intel az okostelefonok piacához

  • (f)
  • (p)
Írta: Abu85 | 2010-06-18 18:48 | Forrás: PROHARDVER!

A vállalat SoC-okra optimalizált, 32 nm-es gyártósorokat épít ki.

Hirdetés

Az Intel régóta dolgozik az okostelefonok piacának meghódításán, de ez egyelőre még nem jött össze a cégnek. Legutóbb az x86-os architektúrára épülő Moorestown platformot vetette be, ám nem beszélhetünk túl sok érdeklődő gyártóról. A fejlesztések persze nem álltak le, így a Santa Clara-i óriáscég SoC-okra optimalizált, 32 nm-es gyártósorok kiépítésén dolgozik.

Az okostelefonok piacán az integráció a legfontosabb, így egy chipben kell megoldani mindent, továbbá a gyártópartnerek alapsávú (baseband) vezérlő meglétét is igénylik. Az Intel elmondása szerint a módosított 32 nm-es gyártástechnológia lehetővé teszi a rendkívül alacsony fogyasztású SoC-ok kreálását, valamint a rádiófrekvenciás egységek integrálását.

Az Intel már licencelt baseband technológiákat a Nokiától, aminek hála a jövőre érkező Medfield kódnéven emlegetett SoC már megfelelhet az okostelefonok esetében támasztott igényeknek, így az érdeklődés is nagyobb lehet a rendszer iránt.

Főszponzorunk

ASUS

Gyártók, szolgáltatók

Hirdetés

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.