Titanok harca: 5db Ge3 Ti200 kártya tesztje

A pakli

A cikk ezen pontjáig akár egyetlen Ti200-as kártyával is el lehetett volna jutni, de mert nálunk rögtön 5db gyűlt össze, most következzenek az egyedi megfigyelések!

Természetesen elsődleges szempontunk az volt, adott kártya mennyivel teljesíti túl az alapelvárásokat, tehát a 175/400MHz-et. A sorrend is ezen alapszik.. Mivel törekedtünk belépő szintű kártyákra helyezni a hangsúlyt, így a legtöbb versenyző híján volt minden "deluxságnak", bár egy-egy TV-out chip azért felkerült ide-oda. Kivétel az MSI kártyája, amely egyben a mezőny legdrágább darabja is volt, hiszen az NVIDIA referencia kártyával ellentétben TV-in is figyelt rajta. De nem csak ezért lógott ki a sorból..

ABIT SILURO GF3 TI200


A kártya fekete nyákra került, ám a RAM-jairól a fix RAM-hűtés miatt nincsenek pontos információink. Ő volt a sereghajtó, így vélhetőleg rajta voltak a leggyengébb modulok. A core itt is kipengette a 250MHz-et, más kérdés, hogy mint az összes többi induló, az ABIT egysége is inkább RAM limitált, ennek tehát csak lélektani jelentősége van. A képeket figyelve feltűnik, hogy kell lennie TV-outos változatnak is, a miénk azonban a legszimplább kivitel volt.

Bár a 23.11-es referencia driverrel semmi gondja nem akadt, a kártya vége nekünk és most mindenképp csalódás, hiszen mindösszesen 460MHz-ig volt használható. Ugyan a rajta trónoló hűtés kitett magáért, hiszen 535MHz-en(!) sem volt hajlandó kifagyni a zsuga, de sajnos már 480MHz-en is szemetelt, élvezhetetlenné téve a használatot. (535-ön pedig már annyira szétesett a képe, hogy azt se tudtuk, épp merre forog az Unreal..)


Mostani árát tekintve nem tartozik már a legkedvezőbb vételek közé, bár tegyük hozzá, ez a kártya hónapok óta negyvenpárezer, míg a többiek csak most eszméltek.

LEADTEK WINFAST TITANIUM 200 TDH


A Leadtek vasat messze megelőzte a híre, amely arról szólt, hogy a rajta tanyázó 3.8ns-os DDR RAM miatt brutális módon lehet majd túlhajtani. Így alig vártuk, hogy kézbe vehessük. A kártyán látott mindent-egybe hűtőborda, amely könnyedén leszedhető, és az egész miskulancia újra lepasztázható, nekünk kifejezetten tetszett, a Leadtek továbbra is igényes e téren. (a Ti4600-as hűtőjét persze nem übereli, de így sem rossz..) Más kérdés, hogy a hűtővas rögzítése lehetne jobb is, három műanyag pöcök nem feltétlen hosszú távú befektetés.

A kártya tehát jó magasra tette a mércét maga előtt, ám a többikre is kiosztott nyúzást mondhatni rosszul viselte, és sorra leveregette a lécet. Kár. Fura, de a 3.8ns-os RAM gyári 525MHz-e végig elérhetetlen maradt. Sőt. 245/480MHz lett a vége, amely mindenképp csalódás. Kíváncsiak lennénk, vajon más mire jutott ezzel a kártyával. Az árát tekintve azonban van egy jó hírünk: a Leadtek is beállt a sorba, és jelentősen mérsékelte azt, így a kártyát a múlt héten egy ismerős már 36e-ért rendelhette az egyik nagykerből, mindez idővel feltehetőleg a disztribútorok listáin is meglátszik majd.

A Leadtek ellenben, akár az MSI kártyája, komolyan veszi a körítést: TV-out, DVI-out, teljes játékok, kábelek, leírás, szép nagy doboz.. Csak az a 3.8ns-os fiaskó ne lenne..

MSI STARFORCE G3TI200 PRO-VT (MS-8850)


A piros NYÁK-on már meg sem lepődtünk, az MSI feltehetőleg copyrightos színe újabban lapon, VGA-n egyaránt visszaköszön. A doboza igen látványos, miként a tartalma is, bár itt az ASUS lesz a nyerő.. Egy full játék, pár egyéb CD, driverek, ami kell..


A kártyával azonban annyit bajlódtunk, mint egyik másikkal sem! Mert csak és kizárólag a saját driverével ment, mi meg csaknem a falnak, hiszen az MSI volt az utolsó a sorban. Mindez persze nem meglepő, az MSI kártyának saját, extra BIOS-a van. A gondunk egyébként az volt, hogy az összes többi résztvevő alá a 23.11-es Detonator került, az MSI-t viszont még hivatalosan sem lehetett ezzel beüzemelni. A 21.83-as után ugyanis a Starforce-okhoz csak a 27.50-es passzintható. Amit végül ki is próbáltunk, ám nekünk nem tűnt stabilnak: UT alatt, minden felbontásváltáskor kidobott.. Viszont a 21.83-as is gázos volt, ott ugyanis a 4xAA-t nem lehetett beizzítani, a 2xAA-t is csak úgy, hogy az NVMAX-szal a 4x-et lőttük be neki.. Még szerencse, hogy az összehasonlítást 2xAA mellett végeztük (a többeknél korábban..), bár az eltérő driver revízió miatt az MSI kicsit kilóg a sorból..


250/480MHz. Igen, akárcsak a Leadtek esetén, és dicsérni itt sem tudjuk a gyártót. Egy biztos, ez most kevés a győzelemhez. Ráadásul a kártya 20%-kal drágább volt a mezőny átlagánál, bár ő volt a legtöbb holmival felvértezve: TV-in/out, SVIDEO-out.



A dobogó nálunk most csak két fokozatú lesz, de szerintünk elég a számokra pillantani, és mindenkinek világos lesz az ok..

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

  • GeForce GeNerációk! -- ki a nyerő?

    Három generáció, négy kártya, egy cikk, egyetlen kérdés: Mi mire elég..? GeForce 2Ti-3-4Ti-4MX meccs, rengeteg menetben.

  • A MAYA helye: Gigabyte Radeon 8500 kontra GeForceX

    A Radeon 8500-at eredetileg a GeForce3 ellenfeléül szánta az ATi, ám tesztünkben a GeForce4 Ti/MX is ringbe száll. A kérdés: mire elég a Gigabyte kártyája az nVidia farm ellenében?

  • 4x4 -- Négy GeForce4 Ti4200 tesztje

    Variációk egy témára, avagy ASUS, Chaintech, Leadtek és MSI GeForce4 Ti4200-as kártyák csörtéje. A GeForce4 Ti4200 talán az egyik legjobb vétel manapság, így nem mindegy, ki a nyerő.

Hirdetés