Hirdetés

CeBIT 2008: újabb impressziók

Kijelzők és fotózás


[+]

Samsung, IBM, Re:Digital Imaging

A Samsung több pavilonban is jelen volt, a WCG-s helyszín csak az egyik volt. A másikban már a saját termékeit vonultatta fel, és ekkora tolongást már rég láttunk. Élőben az OLED kijelzők mindent überelnek: elképesztően telt színek, hihetetlen vékonyságú panelek, az egyikre például csak sokadjára sikerült oldalról rendesen ráfókuszálni, a D70-es alig látta...


[+]

Az ultra high definition néven futó LCD tévéjükről az 50 mm-es optikával képtelenség volt normális felvételt készíteni, azt mindenesetre kiszúrtuk, ahol ragasztva voltak a panelek. A szomorú hostesslány is a standhoz volt ragasztva, szenteltünk is neki pár képet.


[+]

A Samsunghoz az IBM óriási standján átvágva vezetett az út, ahol az egyik vitrinben a wafer-recycling hármas lépcsőjét figyelhettük meg: így lesz a hibás ostyából napelem! A kiállítás egyik kulcsterülete volt a Green IT szlogenhez/címkéhez kapcsolódó, környezettudatos megközelítés, ami épp elég ideig nem volt kellően fontos az iparágnak, hogy most belehúzhasson. Az IBM vonzódása a zöld színhez idén minden mást felülmúlt, noha a kék óriás hatalmas LCD-könyvben bizonygatta, a felelősség nem újkeletű náluk – itt épp az 1992-es év erőfeszítéseit látjuk.



[+]

Az Olympus E-420-asról már szóltunk tegnap, ma viszont már egy SD kártyával a zsebünkben mentünk vissza a pavilonba, hogy jól elcsenjünk pár magas ISO-s képet, ám erre végül nem kerülhetett sor. A srác azonban készségesen beállította a gépet a műtermi körülmények közt porosodó makett-csendélet helyére, sőt még állványt is adott. Közben kiderült, a gép nyáron már a boltokba kerül. Érthető, nagy come-back lesz ez nekik.

Hirdetés

A pavilon egyik visszatérő látványossága a „Gulliver napernyője” alatti portréfotózás, amit igencsak profi módon celebrált idén is a Playboy-nyulas ingben, csíkos nadrágban flangáló úriember; biztos valami nagy név ő, csak mi nem vagyunk képben. Az instant utómunkához persze egy 24 colos iMacet használtak, a gép ráadásul iziben lőtte tovább rá a kizárólag fekete-fehér képeket – 2-3 perc, és máris a nyomtatóban kötött ki, majd végül a falon. Hogy csak száradni-e, hogy utána elvihessék, azt nem tudtuk meg. A bácsi valami Hasselbladot használt, digi hátlappal, mintha.


[+]

Szokatlan dolgok

SanDisk, Cubeface, Asus

A SanDisknek kint volt a 30 gigabájtos CF kártyája, de minket továbbra is jobban izgat a most még kissé elborult árú SSD-ik sorsa. Nyilván őket is, büszkén törölgették a CES-es awardjukról az illegális porszemeket.


[+]

A CeBIT-en mindenki oltári békés amúgy. A visszafogott és szinte nyájas újságíró például ötödjére sem szól rá a hanyag kollégára, ha az elfelejti becsukni a press centerben az ajtót maga után, belépve az egyik arbeitsroomba. És senki sem kéri ki magának, ha valaki tipikus kockafejű-cebit-freaknek maszkolja magát, és elvegyül. Na, azt persze nehéz neki, de úgy tesz. Két ilyet is láttunk, de az inkognitót azért végig tiszteletben tartjuk.


[+]

Nem biztos, hogy a Green IT jegyében fogant az ötlet, mi azért oda soroltuk az Asus bambuszos kalandját. „Bamboo concept” – így a label, de reméljük, nem marad koncepció. A bambusz hálás anyag, ebben a formájában azonban igazán ütős karakterű, igénytelenségnek nyoma sincs – az Apple-féle hájtek alu (is) monnyon le! Tényleg nagyon fa(in): festés helyett például égetettek a piktogramok!




[+]

Eee PC

Meg vagyunk hatva. A kis műanyag gépecske felett ugyan már a Windows zászlócskája lengedezett, de szépen cseperedik: már 1 gigabájt a RAM, 12 gigabájt az SSD, és 8,9 hüvelykes a kijelző. Derék. De ezekről meg hova lett a Tálca? Ja, hogy görgetni kell hozzá az Asztalt lefelé? Értjük. Húúú! A reklámok immár egyértelműbben azonosítják a(z európai?) célcsoportot is: minden képen gyerekek és egy csecsemő. Tiltakozunk. A közönség soraiban azért nem ők tolongtak, helyenként inkább a nagyszülők próbálták silabizálni a kijelzőt. Mi meg gonoszan utaltunk a vélt nehézségekre...

Apuka kissráccal – az egyik kép. A háttér sütőbe oltott légkondija is klassz hardvernek tűnik.




[+]

Miegymás

Leleplezések – „a host(ess) is ember”


[+]

Hagenuk, Logicube

A Hagenuk a Pocketsurfer2-vel volt kint. Ez a platform a „harmadik út”, maga az alternatíva, ami nem hiszi el, hogy az emberek Wi-Fi-t vennének, meg notebookot. Helyette azt szeretné, ha inkább Ps2-t, ami egy GPRS-en weblapokat fogadó eszköz, amire egy szerver tölti le és küldi ki az adatokat; amihez nekem nem kell előfizetni, hanem mindössze 249 euróért megvenni a gépet. És 1 évig ingyen jön rá a net. És utána havi 4 euró. Klassz.


[+]

A Logicube-nál impozáns katalógust markoltunk, a standjuk egy négyzetméterére épp ezért elég komoly számú érdeklődő esett. Aszongyák, hogy 500-szor gyorsabban duplikálnak HDD-ket, mint a jól bevált szoftveres rendszerek. Bár a 3 GB/min tényleg elég gyors. És van olyan vasuk, amely egy masterről tíz slave-re tolja rá párhuzamosan az clustereket (OmniClone 10Xi). Vagy egy másik, amivel PDA-kból lehet kinyerni mindenféle secret adatot, SMS-t, bármit. Ez a CellDek.


[+]

Végül pár jellegzetes idei vágókép, hogy el ne feledjük, hol is tart az Intel, mert persze "előttünk", míg fölötte a két utolsó képen látszódó szerény "kasztni" trónolt.



[+]

További CeBIT cikkek következnek...

keopsz

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés