Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    Sziasztok,
    Egy kis technikai segítség kellene mert elakadtam.
    PC-ről, vagy DLNA szerverről szeretnék SACD anyagot lejátszani az A/V erősítőn 5.1-ben.
    A hardver: Radeon RX500 videokártya, ASUS RT-68U router, Onkyo TX-NR509 erősítő

    1. Megközelítés: DLNA
    Az ASUS routerre felcsattintottam egy külső HDD keretet USB-n.
    Beállítottam a DLNA szervert.
    Az erősítő látja is, 5.1 HD FLAC, AC3, DTS szépen megy róla.
    SACD ISO-t szétdobtam ISO2DSD progival önnáló .dsf fájlokra (Sony DSF / Convert DST to DSD beállításokkal)

    Sajnos a .dsf kiterjesztésű fájlok nem látszanak a lejátszható fájlok listájában.
    Gugli barátom szerint az a hiba, hogy a DLNA szerver mime type listájához nincs hozzáadva a "dsf=audio/dsd" ezért nem látszik zenefáljnak.
    Viszont a DLNA szerver beépített rész a router firmware-ben, csak minimálisan lehet konfigolni, nem tudom hozzáadni a mime type-ot.

    Szóval ez itt elakadt.
    Ha a DLNA szerver konfigolásra van bármi ötlet (akár 3rd party FW-el) akor örömmel venném.

    2. Megközelítés: DSD over HDMI
    Az erősítőnek ezt írja a manulalja (tehát elvileg tud fogadni a DSD jelet):
    Processing:
    HDMI (Audio Return Channel, 3D, DeepColor, x.v.Color, Lip Sync, DTS-HD Master Audio, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DSD and Multi-CH PCM)

    A Foobar-ra feltettem az SACD plugint.
    Beállítottam kimenetnek a DSD módot, a DoP bepipálva hogy as-is küldje ki.
    Az erősítőre semmi hang nem jut ki - néma csend.

    Az a gyanúm, hogy a videokártya valamiért nem adja ki HDMI-n a DSD jelfolyamot.
    De semmi infóm nincs, hogy mit kellene beállítani hozzá.

    Ha úgy állítom be a Foobart, hogy PCM-be kódolja át a DSD-t akkor gond nélkül megy a lejátszás.
    Csak ugye ekkor pont a DSD kódolás lényege veszik el.

    Szóval itt áll a dolog.
    Nagyon jó lenne ha a DLNA verzió működne, mert akkor nem kell bekapcsolni a PC-t a lejátszáshoz.
    De ha a DSD over HDMI-re van ötlet, azt is szívesen veszem.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    A Foobarban (DSD-re állítva a kimenetet) ha a DoP elől kiveszem a pipát, akkor sem szól semmi.
    A play látszólag elindul, de a VU meter nem mutat aktivitást (mintha csöndet játszanék le), és az erősítőn se látszik, hogy kapna jelet.
    Olyan mintha a Foobar nem tudná rendesen átadni a DSD jelet a videokártyának.
    Lehet egyáltalán AMD kártyán DSD over HDMI jelet kiadni?
    Van valaki akinek ez működik?

    Ha PCM+DSD-re állítom a kimenetet akkor szól rendesen a DoP-tól függetlenül, de az erősítő PCM jelfolyamot kap a kijelzése szerint.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák