Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz májkimiki #82594 üzenetére

    Volt, hogy botor módon elvállaltam én is ilyen gépet amiről "adatot" is kell menteni. Azóta nem vállalok ilyet haveri alapon újratelepítek, beállítok de a delikvens feladata menteni amit tud akárhová az ő dolga. Volt, hogy olyan gusztustalan asztali gépet kaptam, hogy először kint az udvaron kompresszorral nyomattam ki belőle pár alom pormacskát majd mosogatószeres nedves ronggyal a házat kívülről is lemostam mielőtt bevittem a házba annyira gusztustalan volt. Jelzem korábban azért porosodott már a sarokban, mert nem indult ha indult hamar összeomlott vagy nem is tudom mi volt a gond. Miután kívül belül letakarítottam dobtam rá egy windows 10-et úgy megtáltosodott, hogy csak na kiderült, hogy nem is gyenge a hardver ami benne volt és nálam semmi hibát nem produkált persze újratelepítés volt egyből.

    Ralond

    Esetleg egy DDU-s VGA uninstall majd reinstall is segíthet de még kismillió ok lehet, akár kártevő is futtathatnál Adwcleaner-t vagy EEK-t vagy drWebCureIt-et de pont ezért mondtam inkább ne húzd ezekkel az időt egy tiszta telepítéssel kizárhatod a szoftveres gondok nagy részét persze arra figyelj hogy minimális programokkal használd persze annyi ideig elég tesztelni amennyi idő alatt elő szoktak jönni ezek a dolgok azt mondtad ha ne nyúlsz hozzá x ideig akkor jön elő ezt letesztelheted - pár óra alatt többször is újraindítások után is stb. de ha nem produkálja akkor mehet a belakás. Gondolom játszani is szoktál ez egye erős gép de azokat hagyd a végére mikor már minden fontosabb progid fenn van a játékokon kívül még teszteld párszor. Majd mehetnek fel a játékok is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz májkimiki #82594 üzenetére

    "Képfájl jó lessz, ha dd-vel írom pendrájvra?"

    Ha Windows ISO-fájlt akarsz kiírni pendrive-ra, akkor ahhoz a "dd", illetve a DD képfájl mód szerinti írás eleve nem jó, az a Linux képfájlokhoz való. Szóval teljesen felesleges nekiállni "dédézni", mert utána garantáltan nem fog bootolni!

    Ha Linux alatt akarod kiírni a Windows 10 telepítőjét pendrive-ra, akkor ott van pl. a WoeUSB. De amúgy nem nagy szám program és egyáltalán nem létszükséglet ehhez a használata... Működik Linuxnál is az a módszer, ami Windowsnál. Vagyis felcsatolod az ISO-t a fájlkezelőben és a tartalmát átmásolod az előzőleg FAT32-re formázott pendrive-ra, ennyi. Max. esetleg aktívvá (boot flag) kell még tenni rajta a partíciót, de arra is csak a legacy BIOS (CSM) módban történő telepítésnél lehet szükség egyes hardvereknél, ellenben UEFI boot mód esetében már nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák