Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz tordaitibi #139828 üzenetére

    A Fast Boot Fast Startup, az utóbbi alapértelmezetten bekapcsolt állapotánál ha újraindítás történik, akkor az teljes leállítást jelent, ahogyan a Shift + leállítás módszer is.

  • Geth

    addikt

    válasz tordaitibi #139828 üzenetére

    A serviceket is visszaállítod boot utáni állapotba? Van amelyik késleltetve indul, valamelyik triggerre, stb.
    Volt hogy hetekig nem volt újraindítás, nem hízott az sehova.

    [ Szerkesztve ]

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz tordaitibi #139828 üzenetére

    igen, azert

    bezarsz mindent akkoris vmi marad cache-lve
    ha ujrainditod, reboot utan mindig kevesebb RAM hasznalat pont ezert


    amugy ha 8+ GB RAM van a gepben, akkor boot utan megnezve 2.5GB korul zabal mar egybol, mert akkor jobban elterpeszkedik

    nekem most 8 FF fulecske van nyitva, Gépház, Surfshark.... 9.1GB RAM-t eszik igy ebben a pillanatban nezve
    es ma volt ujrainditva legutobb egy Win update miatt


    mondjuk van ebben a gepben 32GB RAM ugyhogy.... :DDD

    a regi i3-7350K-ban 16GB volt 4+ eve is, de 9-10GB-t hóótt lazan el lehetett erni azzal is csak siman a Web-t hasznalva
    ha par napig nem volt a FF minden bezarva, akkor 12GB-t is karcolta mar


    en ezert mondom, hogy ma 8GB az a tok minimum, de inkabb ajanlott a 16GB mar
    egy teljes gepe araban lofutty a diffi igazabol

    foleg notiban, amit nyugosebb lehet boviteni
    azt egybol annyival kell megvenni, es punktum

    erdekes modon ha gamer PC-rol van szo a 16GB abba is eleg
    ahova nem, ott olyan CPU meg foleg VGA is kell, amiknek az ara mellett a 32GB RAM felara se fog nagyon szamitani ;]

    több drón kell ;P

  • svgyula

    addikt

    válasz tordaitibi #139828 üzenetére

    "pláne laptopnál, ami amúgy is van hogy hetekig csak alszik, a kikapcsolás is csak egy félhibernálás szerű állapot, sose indul nulláról,"
    Hát igen! Konkrétan 2 hét alatt a teljesen feltöltött és akkor kikapcsolt laposom csontra lemerült! A bosszantó az volt, hogy akkor tényleg kellett volna azonnal egy mobil cucc de várhattam fél órát mire használható állapotba került! Amúgy simán megy normál használattal 7-8 órát a filmnézés, youtube, játék pedig 3-4 óra! Tehát nem az aksi rossz hanem a rendszer! Na akkor kapcsoltam ki minden win f.....got ami bármilyen alvó, hibrid egyéb funkciót megtart! Ja és kivettem az feltöltött aksit! Azóta érdekes nem merül :D
    A memória kezelést feleslegesen hasonlítod össze mert nem azonos logikán dolgozik a rendszer. A win egy idő alapú algoritmus alapján pakol be mindent a RAM-ba egy bizonyos %-os arányig. Ugyanazt a programot többször is betolja a RAM-ba mert különböző programhoz van hozzárendelve. Nem véletlen az sem, hogy a rendszer megjegyez
    szinte minden mozdulatot amit a gépen csinálsz. Ezeket is felhasználja arra, hogy neked tegyen szívességet azzal, hogy nem a lemezen keresi az adott alkalmazást és tartozékait hanem egyből a memóriába tolja a lapozófile-ből amikor kattintasz. Egy sor ilyen szokást el lehet felejtetni a rendszerrel bizonyos könyvtárak takarításával, az indítási lista gyomlálásával. Ugyanis ha telepítesz
    egy programot a gépre az esetek 90%-ban az beépül a gyorsindítás listába teljesen függetlenül attól, hogy naponta 20x vagy csak évente 1x használod az foglalni fogja a RAM/lapozófile felváltva a hely nagyságától függően! A lapozófile mérete és felülírása ezektől változik. Nekem volt olyan HDD ami konkrétan ezért halt meg anno'
    Megnézve a szektorokat a "pagefile" részen hasalt el a legtöbb egyszerűen nem bírta azt a vas, hogy folyamatosan oda-vissza pakolgatta a "biteket" :) Az asztalinál ez nem gond mert ott a rendszer bármit akar :N a "villany" még mindig nagy úr!

    Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Új hozzászólás Aktív témák