Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz GG888 #13050 üzenetére

    db-ben kell tárolni, és megmarad :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz GG888 #13050 üzenetére

    "- a gondom az, hogy ha jön a guest, aki rak 15 terméket a kosarába, 10et pedig a wishlistbe, majd utána belép, mert mondjuk másik böngészőből van most épp, vagy a haverjánál lebzsel, vagy mittudomén.
    Ekkor a 2 wishlistet és 2 kosarat össze kellene hasonlítani és megkérdezni a usert, hogy a korábbi munkamenetében voltak még termékek itt-ott és döntse el melyiket akarja megtartani."

    Félkövérítettem és aláhúztam azt a részt, ami miatt nekem igencsak ellentmondásos a sztori, és nem értem, hogy akarod megvalósítani. Ha guest, akkor nem tudod konkrét júzerhez kapcsolni, amíg be nem jelentkezik, legfeljebb sessionhöz; na meg ott vannak a kliensoldali megoldások (ez is csak átmeneti). De ha ugyanez a guest (aki ugye nem lépett be, így fogalmad sincs, hogy az előző adatok kihez is kötődnek) aztán átmegy a haverjához (ha már ez a példád volt), és ott egy tök másik böngészőből kezd el kotorászni, akkor az megint egy totál másik session, tehát nem fogod tudni összekapcsolni a korábbi adataival azt, amit most kiválasztott. Úgyhogy amíg be nem jelentkezik mindkét helyen, addig ez sessionhöz kötődik, és totál fogalmad sincs, kiről is van szó, kié a session.
    Igazából a perzisztens tárolás, ami egyértelműen adott júzerhez kötődik, csak úgy oldható meg, ha mindkét helyen bejelentkezik, addig legfeljebb felhívhatod a figyelmét, hogy ha később is folytatni akarja a vásárlást, akkor érdemes bejelentkezni...

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák