Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Légiesebb Z Fold6-ot ígér a Samsung

    ma A telefont a márka még nem mutogatja, a tokgyártók viszont már igen.

  • Olcsó USB WiFi AC adapter

    lo Egy olcsó WiFi AC USB adapter jó szolgálatot jelenthet, ha az új router csak elvileg támogatja a 2,4 GHz-es átvitelt.

  • Cryptmaster teszt

    gp A toll erősebb a kardnál – főleg, ha azt írjuk le vele, hogy mithrilpenge. De szavaink ebben a játékban nem csak acélt és varázserőt képesek megidézni, hanem az egész világ sorsát megváltoztatják.

Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz moongoose #130 üzenetére

    42 cm magas és 1 cm a belső átmérője, így cca. 33 cm3 víz fér el egy profilban.

    vedini: OK, így logikus és érthető! :)

    [Szerkesztve]

  • OC

    őstag

    válasz moongoose #130 üzenetére

    Nem védek senkit, de azért egy négymagos qx6700 + 8800gtx SLi sok vinyóval, mindent hűtve, elég necces lehet. Ja hogy milyen drága, meg képtelen konfig. Persze, jelenleg, de ez nem számít, viszont a bármilyen konfigba belefér ha nem tévedek. :U

    Nem vagyok moderátor, de mint régi vezes topicos, megkérnék mindenkit, hogy őrízze meg a nyugalmát, és úgy érveljen az igaza mellett. Eddig azért még nincs gáz, de nehogy ide kelljen majd a modikat csődíteni naponta, mert az elég gáz lenne.
    (ez nem rá irányult moongoose, csak nem akartam még 1 h.sz.-t)

  • vedini

    őstag

    válasz moongoose #130 üzenetére

    nekem egy HTF3-as triplaradim van, c'n'q használatával elmegy passzívban is, igaz kicsit langyos lesz a hűtőfolyadék
    viszont ha azt nézed hogy egy passzív rendszernek vinnie kell a full terhelést is,
    akkor komoly passzív radi kell, hogy elvigyen 300-350W-ot, úgy, hogy a hűtőfolyadék dt-je minimális legyen
    a w-ok meg simán összejönnek (cpu, vga, chipset, dupla vinyó blokk, mofset, táp blokk)

    workworkwork...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz moongoose #130 üzenetére

    Igazad van egy radit még nem használtam venti nélkül de úgy 20-30-at már igen...

    volna pár kérdésem ha már ilyen frankón megállapítottad ,hogy még nem használtam radiátort venti nélkül:

    1. Ha neked azt írják ,hogy bármilyen konfigot lehűt akkor mért kell itt középkategóriás VGA-ról meg Allendaleről beszélni? Sokan Conroe-t és 8800 GTX-et akarnak hűteni, meg több raptort egymás mellett ,meg a tápot stb... Tudod ha egy rendszer full ventimentes akkor mindent vízzel kell hűteni mert az lesz a leggyengépp láncszem ami nincs vízzel hűtve...

    2. Ki a francnak kell egy olyan rendszer amibe 15 liter víz van???? Ekkora súly nem vízbe kell ,hogy legyen hanem hatékony hűtőfelületben....A víz mennyisége egy rendszerben max elódázza a rendszer melegedését de amint a víz felmelegedett kész annyi neki ha nincs hol visszahűljön....Ezért kell inkább radiba asúy nem pedig vízbe... Illetve nem árt megtalálni az optimális egyensúlyt a radiban lévő víz/fém hőleadása és a fém/levegő hőleadása között... Szóval ezt felejtsük is el gyorsan ,hogy a sok víz lesz majd a megoldás...

    3. Azért az IFA radiátor meg a kompakt és igényes gép nekem iszonyat távol esik egymástól...

    4. Csak az volna még a kérdésem ,hogy csak a radit használtad venti nélkül vagy az egész gépet? Csak mert az egész gép venti nélkül vagy ventivel való használata és a radi ventivel vagy anélküli használata között is van egy nem kics különbség....
    Csak mert én tapasztalatlan már 2 éve olyan gépet használok csak amiben 1 venti sincsen....

    Amúgy biztos nekem sincsen mindig igazam ,de azért azt annyira gáznak érzem ,hogy itt mindig azt érzem ,hogy mindenki odavág egy mondatot magyarázat nélkül és azt hiszi akkor most valami iszonyat jót csinált és ezzel most jól megmondta a másiknak... Én 4 éve foglalkozom a teljesen ventilátor mentes gép gondolatával és ebből2 éve már meg is valósítottam az első példányát...Azóta azon vagyok ,hogy mindig minél csendesebb komponensek és minél tökéletesebben hűtött gépem legyen... OC a tanuja ,hogy már lassan a reménytelenség kezd úrrá lenni rajtam ebben a ''versenyben'',mert mindig van valami amit előbb utóbb hallani fogok ,illetve a legjobb alkatrészek is mikor a kezembe kapom már látom a hibáit és mindent átalakítok stb... Itt sokan annyira egyszerűnek és pikk-pakkra létrehozhatónak tartják ezt a passzív vízhűtést ,hogy ez engem nem kicsit idegesít, az meg méginkább ,hogy meg sem indokolják kész érvekkel.... Szóval uraim bárkinek ötlete van akkor magyarázza el , azzal leszünk előrébb...

Aktív témák