Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Yso #21206 üzenetére

    Yso:
    Köszi! Igy már értem.

    butcher eu:
    Grat! Elégedett vagy a cuccod hűtési képességeivel? A CPU-n mi az a nagy blokk?

    SteadyMan:
    Igen Sharkoon. Nem házonkivüli megoldásra gondoltam... ellenkezőleg! Épp most "reszelem" az okosságot, ami nem más mint hőcsőves CPU léghűtők használata radi helyett. A talpukra 1-1 vizes CPU blokk lesz aplikálva.
    Nem hiszem, hogy jobb lenne mint egy hagyományos radis megoldás, a summa dT szinte biztos nagyobb lesz, viszont a kisebb méret miatt odahelyezem ahova akarom.
    4-5 fokért cserébe könnyebb lesz belül elhelyezni.
    És könnyedén beilleszthetek egy szabályozatlan peltiert is a hűtési körbe, ami akár 5-10 fok nyereség is lehet. És igy megsporolom a 2 körös rendszert...

    Korábbi méréseimből tudom, hogy egy TX2 60-80W-ot, mig egy nagyobb 12cm hőcsőves CPU hűtő pedig 100-120W-ot tud leadni elég kis dT-vel.
    A jellemző hőelleánnálásuk 0,2 C°/W körül van, ehhez jön még a vizes CPU blokk elözővel összemérhető hőellenállása, ezek összege minden bizonnyal meghaladja egy átlagos dupla radiét, azaz "rosszabb" lesz. Az első verzióban 35-40°C körüli vizre számítok, ha kh=22°C és CPU túlhajtva 90W-ot ad le.

Aktív témák