Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prisz

    aktív tag

    válasz MajaG #68121 üzenetére

    "Koaxos részét hagyjuk, teljes mellé lövés amit írsz! Technikailag és gazdasági szempontokból is. Nem gazdaságos fenntartani 3 technológián több platformot. Emiatt nem is lehet összevetni a digivel a másik két nagyot sem. (Invitel, UPC)"

    Kb. ugyan az, amit írtam... Akkor mi a kérdés?

    Nem tudsz elvonatkoztatni attól, hogy akik ide járnak azoknak a nagy része érdeklődik a technológia iránt és ha van miből, költ is rá. Csak az átlag embernek egy router és egy tv beállítás is óriási fejtörést okoz. Felnőtt 2-3 generáció akik digitálisan teljesen "írástudatlanok". S a mai trend jelenleg nem az, hogy csökkenne ez a szakadék, hanem hogy nő.

    Marhaság. Már a 70 éves apám és a 65 éves anyám is látja a minőségi különbséget a HD és SD adás között. És szívesebben nézik a HD csatornákat. Ehhez nem kell egy technikai zseninek lenni. Lassan a jelenlegi induló facebook generáció is idősnek számít. A mostani pedig igen is igényli a minőségi szolgáltatásokat. Akkor miről beszélünk?

    [ Szerkesztve ]

  • adika4444

    addikt

    válasz MajaG #68121 üzenetére

    Hali!

    Én ehhez csak annyit fűznék, hogy az nagyon nagy pofáraesés lesz mindenkinek ha a DIGI IPTV-re áll át.
    Nem gondolnám hogy az elkövetkező pár évben ez megvalósul, mert egy rohadt optikai terminált nem sikerül kitenniük fél év alatt... Állítólag már megint eszközhiány van.
    Tehát: Tavaly kb. május-júniustól idén januárig volt eszközhiány, akkor berendeltek jó mennyiséget, az tartott márciusig.
    Elvileg, de tényleg csak ELVILEG megint hiányban vannak. Ha ilyen terminálokat nem sikerül szerezniük ami az alapvető szolgáltatás igénybevételéhez kell, akkor miből fognak 1-2-3 boxot kitenni az ügyfeleknek?
    Ja és miből fogják cserélni azokat a terminálokat amiknek csak egy LAN csatijuk van? Panelban hányan vannak vajon akiknek külön megy a telefon és a net (D100-as csomagok) mert nem kell nekik több? Majd annyi ZTE csodát berendel a DIGI azokra a helyekre, meg boxokat?
    Lehet, hogy ez az irány, vagy csak akarat, ezt nem tudom. De mostantól a panelokba is optikát kötnek, és idővel a jelenlegi LAN rendszert is optikára váltják. Ebből nekem az jön le, hogy sima DVBC-n is tudják szabályozni az előfizukat, mert most az van hogy vagy van tv vagy nincs. Más nem is nagyon lehetne, mert a koax kanóckákat nem fogják tudni elkülöníteni egymástól előfizetés szerint... Legalább is én így tudom.
    Ha meglesz az optikásítás és mindenhol külön terminál lesz, akkor jöhetnek a külön TV csomagok. De a DIGI aki az IPv6-ot elsőként vezette be úgy hogy a júzer minden gond nélkül a routerére kapcsolhatja, minden kártya/box nélkül adja a TV-adásokat, és nagyon alacsony árakon dolgozik valahogy nehéz elhinnem hogy ilyen lépést tenne. Ennyire csak nem akarnak a falnak rohanni. Ja és a fizetős tartalmakhoz asszem most sincs kártya/box, tudok olyat fórumról aki asszem 1 év után feladta és nem kért eszközt meg fizetős csatikat, mert annyira nem volt.

    Úgyhogy homályos még ez a kérdés nagyon, de nem gondolnám hogy a DIGI márról holnapra hirtelen bepöffentene egy IPTV-t a jelenlegi állapotukban...
    Hát ez hosszú lett. De csak nem kéne tovább offolni:B:D
    szerk:
    Olyan hosszú lett, hogy csak másodjára engedte szerkeszteni:D na jó tudom h valszeg nem emiatt nem tudtam szerkeszteni:)

    [ Szerkesztve ]

    üdv, adika4444

Új hozzászólás Aktív témák