Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz x1port #40764 üzenetére

    Ahha. Szóval az akkuidő felől fújt a szél. :) Ez nem feltétlenül rom kérdése. Sőt! Inkább a kernelen múlik. Ez egyszerű fizika. Valamit, valamiért. Dori nagyon szélsőséges határok között állítható, igény szerint. Sokszor olvasok olyat, hogy bugos, miközben lehet, hogy csak változtatni kéne az alapbeállításain. Én beállítottam magamnak úgy, ahogy szerintem jó. De az én akkuidőmről lehet, hogy az lenne a véleményed, hogy vmi "bugos". Pedig nem, csupán arról van szó, hogy nekem pár óránál többet nem kell tudjon az akku, amiből egyébként van kettő. Gyakran szó szerint autóban élek, mivel kamionozok (is). Ezért az akkuidő nálam nem szempont.
    Ami a rootot illeti, nem tudom, hogy jönnek ide a szolgáltatók. Ők ebben egyáltalán nem illetékesek. A gyár az illetékes. Nos ezek között több olyan van, amelyiknél kérheted rootolva, sőt, van, hogy eleve úgy kapod. Ami pl. a hazai forgalmazókat illeti, a Wayteq -ről és a Concorde -ról konkrétan tudom, hogy náluk a root nem garanciavesztő beavatkozás. Tudomásom szerint rootolást nem végeznek, de mindkét cég hivatalos fórumán megtalálhatók a hozzá való leírások, letöltések. Sőt, még custom romok is. A Concorde esetében tudom, hogy náluk a bootloader a határvonal. Amíg azt nem vágod haza, addig a készülék garanciális. A root egyébként sem több, mint rendszergazdai jogosultság. Szvsz. a legalitása nem kérdés. Vagy a Google -nak is lehetnek jogi problémái, mert a Play -ről való letölthetőséggel egyértelműen illegális tevékenység végzése céljából fejlesztett szoftverek terjesztésében "bűnös". A saját oprendszere ellen? Vicces lenne. Morális szempontból Aput sem kell félteni. Elítéli az illegális letöltéseket, de a saját szoftverboltjában csak a Youtube -ról letölthetőséget tiltja. Hmm... Egyébként a Knox -szal kapcsolatban inkább a Samsungnak van jogi problémája az EU -ban. A vizsgálat abból indul, hogy mégis ki lehetne a rendszergizda, ha nem a tulaj?

Új hozzászólás Aktív témák