Keresés

Hirdetés

  • Hauntii teszt

    gp Ki gondolta volna, hogy az élet és halál közti rés ennyire élvezetes lehet? Igaz, szín nem sok fért ebbe a birodalomba, de a Hauntii hangulatával, harcaival és apró fejtörőivel is képes elvarázsolni.

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

Új hozzászólás Aktív témák

  • wopi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nem is gondoltam, hogy ilyen topicot is találok a PH-n. :D

    Igényeltem én is NMHH-s "mérődobozt", ami tegnap meg is érkezett. Egy TP-Link WR841N-t kaptam. Ti, mint igen tapasztalt felhasználók, szerintetek megfelelő így az összekötés?

    Invitel ZTE VDSL HGW:
    LAN1: bridge, amin a saját Asus routerem megy, PPPOE kapcsolódással.
    LAN2: PPPOE kapcsolat, rá a TP-Link "mérődoboz".
    LAN3-LAN4: IPTV STB.

    Tudom, hogy a leírásban nem teljesen így szerepel, viszont távoli elérés miatt nem szeretném, ha az Inviteles HGW PPPOE kapcsolatán keresztül működjek. Úgy értem, hogy nem úgy néz ki, hogy Invitel HGW (PPPOE kapcsolat) -> NMHH router -> saját router -> kliensek. A küldött leírásban így van, de akkor nem győznék tűzfalbeállításokkal vergődni. Így, hogy a saját routerem tud PPPOE kapcsolódni, igen kényelmes a dolog.

    Internet kapcsolat van mind a LAN2-n, mind pedig a saját routeremen keresztül is, tehát tud ugyan azzal a felhasználóval egyszerre működni a kettő (ezen csodálkoztam, amikor bekötötték, hogy így tud menni).

    Nos, ezt alaposan kiveséztem, de így szerintetek rendben? :)

    Az NMHH-s router felületén ez látszik:
    Sat Feb 11 13:55:01 2017 cron.info crond[881]: crond: USER root pid 29582 cmd /etc/nmhh/firstlogin.sh
    Sat Feb 11 13:55:01 2017 cron.info crond[881]: crond: USER root pid 29583 cmd /etc/nmhh/living.sh
    Sat Feb 11 13:55:01 2017 user.notice firstlogin.sh: CC available. Killing PPPoE capture
    Sat Feb 11 13:55:01 2017 user.notice living.sh: Device has no FESZ ID. Exiting.
    Sat Feb 11 13:55:04 2017 user.notice firstlogin.sh: Port knocking opened the https port
    Sat Feb 11 13:55:06 2017 user.notice firstlogin.sh: Result:
    Sat Feb 11 13:55:06 2017 user.notice firstlogin.sh: crypt_key not found in json

    Láttam, hogy másnál is volt ilyesmi korábban, de megoldást nem találtam. Vagy ennek az az oka, hogy az NMHH-nál még nem rögzítették hozzám a routert? A szelessav.net-en még az látszik, hogy az igénylés folyamatban, és nincs külön mérési hely, ahogy korábban írtátok.

    Más: A Samknows-nál még van regisztráció?

    Köszönöm! :)
    Peti

    [ Szerkesztve ]

  • wopi

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #2252 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot, akkor átdugom a saját routerbe.

    Egyébként a vizsgálat valóban a sebességmérésre korlátozódik? Ezért is szerettem volna, hogy más hálózaton legyen, mint a saját belső hálózatom, mert nem tudom, hogy valóban nem-e történik adatgyűjtés az internet használati szokásokról. Tudom, hogy a szerződésben mi szerepel, de... Ki tudja.

    A beillesztett log-részlet valóban arra utal, hogy még központilag nincs regisztrálva az eszköz?

    [ Szerkesztve ]

  • wopi

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #2252 üzenetére

    Ph!-n mindennek van saját topikja de tényleg.

    Úgy tűnik ez így mégsem igaz, vagy én vagyok béna: kerestem volna lakberendezős témát, de nem találtam. Nappali, TV, router, STB Xbox vezetékezés és elrendezés érdekelt volna, de... :(

    Tegnap üzembe állt a mérőboxom, mindenki boldog. :D

Új hozzászólás Aktív témák