Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Zirowe #11 üzenetére

    szövegértés...

    A szakember Cauthon joggal gondolhatta, hogy egyszerű lesz a megoldás: vagy visszaállítja a gyári beállításokat, vagy pedig frissíti a firmware-t, és a probléma megszűnik. Ám ez nem sikerült neki, így megkereste az LG ügyfélszolgálatát, hogy miképp tudja törölni a vírust. Ott azonban nem sok segítséget kapott, ugyanis azt mondták neki, hogy vigye a tévét szervizbe – ez kb. 340 dollárjába került volna.

    a normál android felület nem volt elérhető. A tévé normál menüje helyett a zsaroló alkalmazás futott. Tippre lecserélte a fertőzés a lanuncher alkalmazást arra. A recovery menü eléréséről pedig nem volt hivatalos információ, kifizettették volna vele a készülék árát, hogy megnyomja egy szerelő a gombokat.

    Esetleg változott közben a cikk? Mert a távoli helyreállítós részt nem találom benne. De a szerelő személyes megjelenése nélkül kiadott billentyűkombináció is egy fajta távsegítség. (a videóban mintha kiszállás, nem pedig bevitel szerepelt volna, de lehet, hogy ez is az is)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz BiP #31 üzenetére

    "A másik kérdéses pont, hogy ha ő olyan nagy szoftvermérnök kiafaszagyerek, akkor hogy a francba nem tudta megoldani azt, amit telefonon meg sikerült?!"

    Mondjuk lehet, hogy lélegeztetőgépet fejleszt és iphone-ja van. És még lehet a villanyszereléshez sem ért. Vicces, erről jutott eszembe, hogy egyik rokon engem is mindig kérdezgetett, hogy megjavítanám-e tévéjét (crt az ősidőkből), hiszen én értek számítástechnikához. (ezt valamiért műszerésznek gondolta) Meg persze a csatornalista beprogramozásához is hívott másik rokon, mert én programozó vagyok. "Észt nem adhatok, nekem sincsen", hogy egy kollégámat idézzem. :DDD

    "Azon a szervízdíjon nem kicsit elcsodálkoztam."
    4:10 után mondjaa videóban, hogy az LG amikor hívta őket, akkor azt mondta, hogy egy technikusnak ki kell mennie 300 valamennyi dollárért. Az ottani, nem garanciális kiszállásért lehet normális pénz. De persze ezért lehet normális fizetése az ottani embereknek. Nem csoda, hogy inkább vesznek másikat, ha valami elromlik.

    Nekem, az androidos tapasztalataimmal valószínűleg eszembe jutott volna, hogy a készüléken lévő gombkombinációkkal is próbálkozzam, de ha tényleg 3 gombos, akkor nem biztos, hogy ráhibáztam volna. De hasonlít tabletes, telefonos kombinációkhoz, így nem teljesen esélytelen. Kíváncsiságból csináltam egy gyors próbát megkeresni neten a megoldást. A legtöbb helyen vagy kérdezik csak, de nincs megoldás. Vagy a működő menüben matatnak. Vagy valamilyen fw cserés varázslásról van szó. Vagy távirányító kombókról, de az utóbbi kettőnél lehet nem is androidos tévéről beszéltek.

    Amúgy én is inkább buta + külső okosság megoldásokat preferálom. Bár hagyományos tévém nincsen, hanem monitor + külső box.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz SunMount3r #54 üzenetére

    a nec csinál ilyen tévéket. Múltkor a raspberry alapítvány hirdette, hogy lesz olyan adapter board, amivel a compute module 3-at (pi3 mini board változata) bele lehet tenni.

    Ha jól értem mini-OPS slotként hívják és a raspi csak az egyik lehetőség. Korábbi fajtáknál intel pécé is volt hozzájuk. Más kérdés, hogy csillagászati áruk van :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák