Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VoidXs

    nagyúr

    válasz proci985 #10 üzenetére

    Igen, a usernek kell, és azért engedem ezt szabadjára, hogy nyugodtan kísérletezhessen a játékos, hogy ő melyikkel hallja jobban. A kérdés az, hogy a HRTF működik-e egyáltalán, bármilyen környezetben. Ha egy felhasználónak sikerül jó teszteredményt adnia, nála már bizonyítottan megfelelően működik, függetlenül attól, hogy miért. A tesztek fájlbetöltés után működnek, de lehet, hogy egy gyári royalty-free zenét beleteszek, hogy ne tántorítson el senkit.

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

  • fatpingvin

    őstag

    válasz proci985 #10 üzenetére

    részben igazad van, de a teszt illetve maga a HRTF működéséből adódóan (amit én a csöppke eszemmel felérek belőle) igazából csak egyféle torzítóhatást tudok elképzelni, ha a júzer által választott hangfájl annyira "lapos" hogy a szűrő nem hoz létre rajta érdemi változást: pl egy teljesen sima szinuszhullámmal a right-left irányt lehet nézni, a függőleges illetve mélységi átalakítás nem fog változást hozni ugyanis erre tökmindegy milyen szűrőt raksz, max az intenzitását fogja változtatni.

    ezek ugye a FN arányát tudják növelni a tesztben. még elképzelhetőnek tartom hogy ha a júzer olyan muszikát hallgat rajta amit már tényleg ronggyá hallgatott akkor a sensitivity kicsit magasabb, de az accuracy szerintem itt is inkább a szűrő működőképességéről ad infót, ez kevésbé tűnik nekem torzítóhatásnak.

    mondom ezt én, persze, úgy hogy a hangokkal és a hallással jómagam egy teljesen másik irányban foglalkozom :) majd a kolléga kijavít ha hülyeséget írrtam valahol.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák