Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Peat;) #85 üzenetére

    Mi a hibás? 50 ms fölötti tüskéket AMD-n alig láttam, ez a techreport tesztjében is így van. A Tomb Raiderrel nem láttam hibát. Három monitor mellett van gond, de az játékhiba. A TressFX-et én speciel imádom, sőt, hiányolom az összes játékból. Eddig nem foglalkoztam vele, de a TR után feltűnik, hogy olyan statikus mindenkinek a haja. A másféle megítélését az okozhatja, hogy nem működik jól GeForce-on. Nem mozog úgy a haja. Nem tudom mitől van. Elvileg elvégzi ugyanazt a számítást. A HDAO-t a Far Cry 3-ból mentettem itt alul. [link] - nem látom hibásnak.
    A miértekre nem tudom a választ. Az is lehet, hogy szimplán fejlesztői hanyagságról van szó, csak túl soknak érzem a véletleneket.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • juzer78

    tag

    válasz Peat;) #131 üzenetére

    1-1 típusnál még elfogadható, de egy teljes generációnál...

    És azért ha visszagondolsz, nem egyedi az eset, 8800-ból lett 9800, abból GTS 250... azért az sem volt semmi... Amúgy az általad említett példa esetén arra hivatkoztak, hogy a Juniper mag hatékonyságára hivatkozva nem építettek újat. És ha megnézed pl a 7770 méretéhez viszonyított teljesítményét lehet van benne valami.

    Jaj igen, lehet persze mondani, hogy HD8xxx OEM, egy az egyben a HD7xxx, de én azt gondolom, hogy az egy szándékos lépés volt, úgy értem, az információ áramlik, és az nv-t lépésre akarták késztetni. Hogy az AMD tudjon majd valamire reagálni és tulajdonképpen ez be is jött. Jött a Titan, jön a 7xx széria, a bibi csak annyi, hogy az ősz még messze van... de azt gondolom, hogy sok info, félinfo, fake info/félinfo fog az elkövetkezendő időszakban megjelenni.

  • Firestormhun

    senior tag

    válasz Peat;) #133 üzenetére

    NV-nek nagyon bejött pénzügyileg, hogy egy eredetileg középkategóriának szánt GPU-ra highend termékeket tud építeni és $500-ért adni. Tegnap 54%-os rekord margint jelentett az Nvidia!

    ...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Peat;) #133 üzenetére

    A profit az egyik cél, de mivel évek óta szűkül a piac, így felmerült az az alternatív cél is, hogy monopóliumot építsenek. Ezért szegmentálódik az NV és az AMD a GPU-piacon.
    Az NV célja, hogy kiépítsen egy szolgáltatásrendszert, amihez a felhasználók hozzákötődnek. Ennek az eleme a Tegra és a GeForce vonal funkcionális összeolvasztása, és a PC exkluzív játékokra való erős koncentráció, de zömében inkább a Tegra lesz a fő vonal, és az Android játékok. Már ma is erre megy az erőforrások zöme.
    Az AMD célja a konzolportok fejlesztésének segítése. Innen ered a játékvásárlós dolog is. Ma csak viszi a soktízmillió dollárt, ellenben az ezzel biztosítja a konzoljátékok PC-re portolásának költségét. Így később a játék akkor is megjelenhet PC-n, ha csak AMD hardveren futtatható.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák