Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szoke12

    őstag

    válasz Vakegérke #8 üzenetére

    Figyelj Egérke.
    Én úgy lettem 'linuxos', hogy a windóz összeomlott. Szépen, lassan, elhalálozott. Elegem lett a "Befejezés most", meg a barátaiból. Egy haverom pedig erre járt és nagyon rám akart tukmálni egy Ubuntu 10.10 nevű rendszert.
    Én ablakos anyatejen nőttem fel, és ha linuxról hallottam, az mindig rossz volt. Mindenki szidta. Ez nem jó, az nem jó benne, így meg úgy...
    Szóval egyből mondtam, hogy itt se hagyja a telepítőt, mert az én gépemen nem lesz linux!
    Azért csak az asztalomon maradt a lemez. :((( Na mindegy.
    Közben telt az idő, és egy nem is olyan szép napon a POST képernyő után egy kedves kis felírta fogadott:
    HIÁNYZÓ NTLDR!_
    Sajna mindkét partíción voltak cuccaim, ledúrni nem mertem. A Hiren's-et pedig még nem ismertem. Viszont másik winyóm sem volt. Eszembe jutott, hogy mondott valami live rendszert... Hmmm. Nézzük meg. Nagy baj nem lehet.
    Első szavaim:
    "-Mi ez? Fekete izé... Ubuntu...röhely egy név...mint valami afrikai bennszülött neve.... :DDD"
    Később:
    "-Hmmm, nem tölt, nem tölt... már 2,5 perce csak nézem a kijelzőt....."
    Sajnos ekkor még nem voltam hozzászokva a live rendszer fogalmához, így csak a telepített Ablakokhoz tudtam viszonyítani. egyszer csak bejött a kép:
    "-Huhú... ez kell nekem! De durva, de jó, minden benne van, gyors is meg minden... :DD "
    Gyors átpakoltam vele a dolgaim egy meghajtóra, és már telepítettem is azt a bizonyos igen utált linux Ubuntut... Nos azóta nem volt windóz a gépemen, mert nem kell nekem a szenvedés. A linux alatt nem tapasztaltam olyan hibát (mint átlagfelhasználó), amihez elő kellett volna kapni a terminált. A flash player kettő kattintás volt, egy jelszó, és egy enter. Még csak keresgélnem se kellett a csomagját, vagy letölteni külön az exe-t, mert megcsinált mindent helyettem. Azóta annyira beleszerettem, hogy van több ilyen rendszerem is egyszerre. És ha bajom volt vele, azt MINDIG magam okoztam. (egyszer kilőttem az xorgot :DDD)
    Ezen hozzászólás nem trollkodás, vagy vitakezdeményezés akart lenni, hanem annak bemutatása, hogy válhat valaki megrögzött Ablakosból, megelégedett linux felhasználóvá. :)
    Üdv: Szőke

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz Vakegérke #8 üzenetére

    Már a GUI is hottentotta számomra.

    Ez itt a baj! Az ismeret hiánya. GUI minden(!) rendszeren van: Linux, Windows, Mac. Az első előnye a másik kettővel szemben, hogy Linuxnál te magad, a felhasználó választod meg, hogy melyiket használod.

    Hogy a csudába ne riadnék el az egész hóbelevanctól, amikor parancssoros izékre kényszerít?

    Szintén árulkodó jele annak, hogy felszínesen sincs ismereted a mai linuxokról. Annyira ritkán vagy annyira sűrűn elég használni a konzolt, mint amennyire Windows alatt a cmd-t.

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Új hozzászólás Aktív témák