Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz t72killer #36 üzenetére

    :R

    Azon elgondolkodtál, hogy a minőséghez anyag, és tervezés is kell? Vagyis ezekben az olcsó darabokban ezt NE keresd. Sokszor kérdezik tőlem milyen drive-ot ajánlok. Két-három éve volt ötletem, ma már csak azt tudom mondani, hogy garanciálisat. A minőségük ugyanis zuhan az áraikkal együtt.

    Azért a nagy versenynek vannak hátulütői is.

    Ehhez az jön még hozzá, hogy az SSD-t ugyanilyen megbízhatósággal el lehet adni, hiszen simán ki lehet jelenteni, egy HDD-nek sincs nagyobb adatbiztonsága.

    A fentieket végiggondolva igencsak szomorú vagyok.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • demagóg

    aktív tag

    válasz t72killer #36 üzenetére

    Tényleg nem fikázni akarok, de mint ahogy liksoft is írta, valóban gagyibb a HDD-k kivitele. Látszik, hogy a végletekig egyszerűsítenek anyagban és gyártási technológiában is. A szerver szegmens még tartja magát. Ott nincsenek azok a jellemző, bosszantó tömeges hibák mint a desktop szegmensben ahol több családot is érint ugyanaz a betegség. Sajnos ez is az olcsóság ára. Az SSD esetén meg nagyságrendileg ugyanazt az egy bitre eső árat tartom reálisnak mint a DRAM-ok esetén, mert a bonyolultság is hasonló. Az előállítási költségeket nem tudom, de szerintem az a néhány gyártó ebben a szegmensben is vigyázni fog, hogy azért profit is legyen. Na meg az is előfordult már, hogy memória gyártó bedobta a törölközőt (persze ez lehetett akár dilettáns cégvezetés miatt is).

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Új hozzászólás Aktív témák